Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell "tudnia" egy 9...

Mit kell "tudnia" egy 9 hónaposnak?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam nem int pá-t, nem süti a pogácsát, pedig tanítjuk neki, csak hason forog körbe, úgy kitolja magát, de nem mászik,nem kapaszkodik, nem megy. El vagyok bizonytalanodva, mert sok olyat olvasok, hogy vki már 6 hónaposan megy stb. Le van maradva nagyon?
2010. jún. 4. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. jún. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, 6 hónaposan megy, beszél és olvas... Te meg elhiszed?

Nos, nem is kell a te babának többet tudnia. Minden gyerek a saját ütemében fejlődik, tehát minden gyerek más. Nem kell nekik előírásszerűen ezt vagy azt tudniuk. Hiába bármilyen foglalkozás, ha a baba nem érett meg rá, akkor nem is fogja csinálja. Majd szépen elkezd mindent csinálni, lehet egyik napról a másikra.

Soha nem kell aggódni a baba fejlődése miatt. Aggódhattam volna, amikor a fiamnak 11 hónaposan jött ki csak az első foga? Vagy amikor a nagyobb fiam még 2 évesen sem akart mondókázni? Nem érdekli a fiaimat a mondóka, mesélés, annál inkább a játszótér, bicikli és a labda.

Ne aggódj a gyermeked miatt nemsokára mindent ugyanúgy fog csinálni, mint a többi baba!

2010. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első 12 hónap című könyv szerint:

Kell tudnia:

- távolabbi tárgy eléréséért küzdeni

- elejtett tárgyat keresni

Valószínűleg tudni fogja:

- ülő helyzetből álló helyzetbe húzni magát

- mászni vagy kúszni

- hason fekvésből felülni

- tiltakozni, ha elveszik a játékát

- valakibe vagy valamibe kapaszkodva állni

- apró tárgyat a hüvelyk- és mutatóujjával felvenni

- azt mondani, hogy mama, papa, válogatás nélkül bárkinek

- kukucs játékot játszani

Talán tudni fogja:

- tapsolni vagy integetni

- bútorba kapaszkodva járni

- megérteni a nem szó jelentését

Esetleg még ezt is tudja:

- labdázni

- csészéből önállóan inni

- rövid ideig támasz nélkül megállni

- stabilan egyedül állni

- értelemszerűen papát, mamát mondani

- ezen kívül újabb szót mondani

- egytagú, gesztussal kísért utasításra reagálni (pl. add ide!)

2010. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, én is ezeket olvasom mindenhol, a "kell tudnia" kritériumoknak megfelel, a többiben azonban (talán egy kivételével) nem. Azt is tudom, hogy minden gyerek a saját tempójában fejlődik, kisfiam eddig is minden mozgásformában le volt maradva 1-2 hetet, de aztán csinálta. Tényleg ennyire lusta lenne? vagy én vagyok türelmetlen?
2010. jún. 4. 18:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, türelmetlen vagy. :) Nyugiiii, teljesen jó ütemben halad a babád, minden baba a maga tempójában fejlődik. Majd fog mindent csinálni, és majd amikor visszabeszél, pl. hívod reggelizni, ő meg kapásból rávágja, hogy Nem!, akkor bizony vissza fogod sírni ezt az időszakot! :)))
2010. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, most egy kicsit megnyugodtam! :) :)
2010. jún. 5. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!