Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Anyukak! A masodik gyermekem kisfiu, es mar 5 es fel honapos, de még most sem tud atfordulni se hasrol hatra, es fordítva sem! Van okom az aggodalomra?

A vedono szerint csak lusta, de en aggodom a kisfiam miatt, mert még egyszer sem fordult at, de viszont erosnek eros gyermek, ezert nem tudom h mit tegyek, mert lehhet Csak tenyleg lusta de nem tul idos e mar ahhoz h erre is lusta legyen:( a kislanyom mindenben(koranak megfeleloen) idoben sikerult neki.

Ezert furcsa most ez nekem.

Keress kérdéseket hasonló témákban: átfordulás, kisfiú

2018. jan. 21. 07:39  Privát üzenet  

A válaszok
Van még ideje. Ha más gond nincs, még lehet várni.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2018. jan. 21. 07:48 Privát üzenet
6 hónap a hivatalos határidő. (Nálunk is nagyon máskor és másképp csinált mindent a két gyerek, pedig egyneműek.)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. jan. 21. 08:19 Privát üzenet
Nekem a 3 hós gyerekemnél mindenki visongott, hogy át kell fordulnia (védőnő, doki), dévényeshez vittük, hamar átfordult..

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2018. jan. 21. 09:21 Privát üzenet

Ne aggódj még.Viszont megmutathatod neki párszor hogy kell hátha ráérez.

Az egyém 7.5 hós nem kúszik, négykézlábra áll de a fejét nem emeli fel.

5.5 hós volt mikor hasra fordult, 6.5 hós mikor vissza.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2018. jan. 21. 10:44 Privát üzenet

Az én fiam sem fordult meg 6 hónapos koráig (ellentétben a nővérével,aki igen), aztán egyszercsak sikerült.A védőnő azt mondta,hogy 6 hónapos kor a határ,ha nem fordul addig, menjünk orvoshoz.

De azután úgy felpörgött,hogy kb két hét múlva kapaszkodva felállt, 9 és fél hónaposan pedig önállóan járt.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2018. jan. 21. 13:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszotokat, remelem nem lesz semmi gond, es ugy mint az utolso babaja az enyem es felporog majd idovel!:)(remelem)

# 6/6Időpont 2018. jan. 21. 17:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért fontos a kisbaba mozgásfejlődése? Miért baj ha nem kezd el "időben" pl. átfordulni?
Akiknek a babájuk egész nap kézben akartak lenni, később tanultak meg átfordulni, mászni stb?
2 hónapos a fiam.8-10 percig tartja sírás nélkül a fejét. Amikor hasra rakom átakar fordulni a jobb oldalára. Miért, rossz helyre rakom a kis kezét és azért akar átfordulni?
Milyen a mimikája a babátoknak (6 hetes)? Mi az az arckifejezés, fintor, ami aggodalomra ad okot?
5 hónapos babám nem akar átfordulni, se hasról hátra, se hátról hasra. Már kétségbe vagyok esve, mit tanácsolnátok?
Mennyi idosen tanult meg a babad tudatosan atfordulni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!