Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám nem akar...

5 hónapos babám nem akar átfordulni, se hasról hátra, se hátról hasra. Már kétségbe vagyok esve, mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Tornáztatom naponta többször is, már több hete.

A gyógytornász,akinek megmutattuk, azt mondta teljesen normális, nincs elkésve vele.

Csak legalább a próbálkozást látnám rajta, de egyáltalán nem akarja, semmi hajlandóságot nem mutat. Már több trükkel is próbálkoztam, de semmi.


2015. jún. 16. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért vagy kétségbe esve? 6 hónapos korig kell átfordulni, még bőven ráér. Tornáztatni sem kell.
2015. jún. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért akarod siettetni? Majd átfordul, amikor megérik rá az izomzata.

Az én 9,5 hónapos babám is elmúlt 5 hónapos, amikor átfordult. Na onnan már nem volt megállás. Nekem azt mondta az orvos, hogy a nagykönyv szerint fejlődik. Hidd el, nincs a babád semmiről lemaradva. Tudom, nehéz kivárni, de siettetni akkor sem fogod tudni. Én most épp azt lesem, hogy mikor indul el :)

Ne légy türelmetlen, és élvezd ki minden percét, hisz olyan gyorsan telik az idő.

Jó babázást! :)

2015. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe!

Amikor majd ő akarja, csinálja.

Aztán majd csak lesel, hogyha beindul és pár hónap múlva már szalad. :)

2015. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha izomzatilag, idegrendszerileg rendben a baba, akkor a világon semmi értelme és haszna a siettetésnek!

Pláne, ha az, amit vársz, még ráér. Nem az átfordulás képessége a legfontosabb ebben a korban...

2015. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5 hónaposan lányom se csinált még semmit. KB. 1 héttel azelőtt, hogy betöltötte volna a 6 hónapot elkezdett hátról-hasra fordulni. Most 6,5 hónapos forog mindkét irányba, négykézlábra áll. Amúgy elötte lányom se próbálkozott, teljesen jól érezte magát háton fekve.
2015. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tornáztatás ezen nem ezen segít, de nagyon hasznos, ne hagyd abba! Csörgőkkel és villogó játékokkal motiválhatod, de igazából akkor fog megfordulni, amikor ő maga úgy dönt :)

Az én babám 3 hónapos korában volt egy nap, amikor 3-4 szer fordult meg hasról hátra és fordítva, de abbahagyta. Legközelebb 5 és fél hónaposan fordult, de akkor le se lehetett állítani. 2 héttel később kúszott is.

2015. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!