Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog mászni?

Mikor fog mászni?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos múlott. 6hónapos kora óta stabilan ,önállóan ül. Pár hete gyakorolja a felállást. Viszont nem akar mászni, kutyázik néha meg kúszik is, viszont nem nagyon szereti csinálni , mindig nyűglődik közben és végül teljesen kiakad. A védőnőm mosta hogy 9 hónapos korára másznia kell mert ha nem akkor tovább küldik. Járt már valaki így? Mit csináljak? (Rá erőltetni nem fogom, nem hagyom hogy Szegényem hason fekve sírjon ha egyszer nem akarja csinálni)

2018. jan. 21. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Az én fiam is ilyen volt. 6 hónaposan már ült, 7 hónaposan felállt, viszont csak 9 vagy 10 hónapos korára tanult meg mászni. Viszont 11 hónaposan már önállóan és stabilan járt.

Szóval türelem. :) Sőt, olyat is ismerek a rokonságban, aki előbb járt, mint mászott. Mindig csak kúszott, nem akart mászni. Egyébként már iskolás, semmi gondja nem lett ebből.

Ha gond van, akkor meg úgyis küldik majd szakemberhez.

2018. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos korig kell mászni, nem értem a védőnődet.
2018. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, szerintem is ráér még. Érteni énsem értem :)
2018. jan. 21. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam is pont 11 hónapos korára mászott csak. 13 hónapos korától jár.
2018. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7.5 hós a babám.Még kúszni sem kúszik.Négykézlábra áll de a fejét nem emeli fel úgy hintázik.Minket is mindig gyógytornára akar küldeni a védőnő de én még várnék.Fura mert a másik két gyerekem olyan hamar csinált mindent.Hát nem egyformák.
2018. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért szokták eröltetni, mert a mozgásfejlődés nagyon fontos, majd mikor bekerül oviba iskolába bárhová és esetleg valami gond lesz vele (nem nagy dolgokra kell gondolni) mindig el kell mesélned mikor mit csinált és bizony ezen hogy nem mászott tuti ki lesznek akadva, mert valóban fontos dolog, lealábbis akkor tuti szembesülsz majd a fontosságával. Csak azért írom, mert lehet kegyetlenségnek hangzik, hogy sírdogál és erőlteted, de ezzel teszel neki jót. Tudod a gyerek sokszor (hú de még milyen sokszor) fog veled ellenkezni, nem tetszését kifejezni, hisztizni, de te tudod, hgoy mit miért kell csinálni és bizony ha tetszik ha nem leginkább neked kell igazadnak lennie. Persze biztos van hogy nem mászik egy gyerek ( az én nagy fiam mászott, a kicsi nem akar 8 hónapos lesz..... pedig nagyon próbáljuk, ő is villámgyorsan kúszik, valószínű nem érzi a mászás hiányát). De törekedni kell hogy minden fejlődési folyamat meglegyen.

Ne add fel 8 hónaposan nincs lekésve semmiről, simán mászhat még.

Amit tenni tudsz, hogy mikor kutyázik, illetve négykézláb van, akkor a lábaival piciket lépkedsz felváltva a kezei irányába. Így a térdein fog lépkedni, talán a kezét is bemozdítja emeli majd, de tuti nem elsőre. Amit szoktak még hogy van egy felfújható henger párna kb 2000 ft bármelyik játékboltba és azt a hasa alá tenni, így azon támaszkodik, hátha ráérez, hogy pakolhatja kezeit térdeit de nincs lent a hasa, talán rávezeti a mászásra (én ezt fogom még megpróbálni a nagy gyerekemnél már volt ilyenünk pont ez:

[link]

2018. jan. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, meg nyugodtam.

Sírni tényleg nem szeretném hagyni és nem is fogom. Eddig sem hagytam soha, az nem az én módszerem, én sem bírom nemhogy a pici. Még csak 8 hónapos ráér csak a védőnőmet nem értem.

2018. jan. 22. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!