Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha a babám már 3...

Mit tegyek ha a babám már 3 hónaposan ülni akar de még nem tud mászni?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám és a védőnőm mondta hogy elöbb majd kúszni-mászni kell megtanulnia, majd kinyomja a popsiját és hátracsüccsen, úgy fog megtanulni ülni, különben ha elöbb ül mint mászik, akkor később gondok lehetnek a viselkedésével mert ez valami pszichológiai dolog.

Az én lányom viszont minden erejével akar már felülni mindig előrehúzza magát és ülni akar. véleményekre és tapasztalatokra lennék kíváncsi :)



2017. jún. 22. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Ja, annak idején rám is azt mondta a védőnő, hogy másznom kell, mégsem másztam, járni tanultam meg, mikor akkora voltam, hogy ideje volt. Értetlenkedett, és követelte az anyámtól, hogy másszak. Persze nem másztam. Jelezném, semmi gond a viselkedésemmel, sem semmi mással, tökéletesen egészséges vagyok.
2017. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell a gyereknek segíteni ülni, ugyanis így nem tanulja meg rendesen használni a törzsizmokat.


Egy egészséges gyerek elöször mászik, és csak utána ebböl fog megtanulni ülni - de nem három hónaposan!

2017. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

ezaz hogy én nem akarok segíteni neki ülni hanem ő akar magától ülni és épp ez a gond hogy 3 hónaposan még tényleg nem kéne és ahogy íttad elöbb másznia kellene..

első válaszoló, az nem gond ha elöbb tanul meg járni majd de én most konkrétan az ülés dologra lennék kíváncsi :)

2017. jún. 22. 18:20
 4/14 A kérdező kommentje:
írtad*
2017. jún. 22. 18:20
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Hogyan próbálkozik, milyen módszerrel? Ha félig ülő helyzetben (pihenőszék, ülben ültetés, autósülés) próbálja, akkor az reflex. Nem tesz jót neki, az izomzata, idegrendszere, gerince még nem érett rá. Ne hagyd neki.


A mászás azért fontos, mert váltva használj a baba a két oldalát, egyszerre dolgozik a két agyfélteke. Ha kimarad, attól még nem lesz feltétlenül gond vele; de a tanulási, olvasási, szövegértési nehézségekkel küzdő gyerekek nagy részénél (talán 78%-ánál, de nem emlékszem pontosan) kimaradt a mászás.

2017. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Amit a baba önmagától csinál, saját erőből az nem baj.

A lényeg h te ne ültesd.

De egyébbként nem valószínű h hasizomból feltud majd ülni.... csak próbálkozik

2017. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

3 hónaposan még nem fog ülni. Ami a lényeg, hogy ne is segíts neki, mert még nem érett rá.

De! Meg tudom cáfolni, hogy van olyan baba, aki elég erős ahhoz, hogy magától előbb üljön, minthogy másszon.

Az én kisfiam pl. 6 és fél hónapos korában teljesen önállóan felült és ücsörgött önmagától. És nem félig ülő helyzetből ült fel, hanem konkrétan hanyatt fekvésből ült fel és teljesen stabilan ücsörgött. Mászni meg csak 10 hónaposan mászott. Viszont 11 hónaposan már stabilan járt.

Semmilyen mozgásszervi problémája nincs egyébként (6 és fél éves jelenleg) és viselkedésproblémája sincs.

Ő ilyen volt, neki ilyen volt a mozgásfejlődése. De 3 hónaposan hiába próbálkozik, nem fog még ülni, mert nem elég erős hozzá.

2017. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Megnézném azt a 3 hónapost, aki vízszintes helyzetből hasizomból felül, segítség nélkül! Erre még Chuk Noris se lett volna képes 3 hónaposan.

Minden gyerek csinálja ezt. Még egyiknek se sikerült segítség nélkül.

2017. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

természetesen nem segítek neki, épp ellenkezőleg!

köszönöm szépen a válaszokat :)

2017. jún. 22. 21:44
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

A lányom 3 hónaposan, ha kartávolságában kinyujtottuk az ujjunk, megfogta és felhúzta magát. Amibe bele tudott kapaszkodni, odahúzta a testét. Ez a kiságy rácsa is lehet akár.


Épp 7 hónaposan felállt kapaszkodva pont a védőnői látogatáson(kúszott mászott előtte), mire a védőnő szólt, hogy nem kéne neki. Most lökjem vissza? Ülni csak 8 hónap végèn tudott. Semmit nem erőltettünk, ez az ő tempója volt. Már 3 éves, a beszédfejlődése késett kicsit, emiatt magatartásproblémái is voltak, mostanra rendeződött a helyzet.


Jártunk tornára, vizsgálta mindenki, semmit sem találtak.

2017. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!