Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miért sír szopizás...

Vajon miért sír szopizás közben a babám?

Figyelt kérdés
A kisfiam 4 hónapos múlt és mostanában rendszeresen sír szopizás közben. Elkezd szopni, egy kis idő után nyöszörögni kezd, majd a végére már annyira sír, hogy nem is tudom neki visszaadni a cicit. Ha ilyenkor a vállamra veszem, akkor rögtön megnyugszik, de ahogy bölcsőtartásba teszem szoptatáshoz, azonnal sikítva ordít. Először a fogzásra gyanakodtam, de fogzáskönnyítő gél (dentinox) mellett is ugyanez megy. Nem is a tej mennyiségével lehet baj, mert utána, ha megnyugszik, nagy kortyokkal nyeli a tejet. Hasfájásra gyanakszom, de ahhoz már kicsit nagynak tartom, meg a kezdeti hasfájós időszakon már egyszer túl lettünk. Nem minden szopizáskor csinálja ezt, de pl. a lefekvés előttinél mindig, így van, hogy két órásra elhúzódik az esti rutin, mert nem tudom szoptatni a sírás miatt. Egy idő után aztán megnyugszik és akkor nincs semmi baj. Egyébként nyugodt, mosolygós baba, csak szopizáskor csinálja ezt.

#hasfájás #sírás szoptatáskor
2018. jan. 21. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Az én fiam 2 évesen se túl nagy a hasfájáshoz.. persze babaként, napi szinten "csak" 7 hós korig fájt a hasa.


A te kisfiadnál nem feltétlen van ez azért. Lehet túl éhes és türelmetlen enni, vagy túl álmos is lehet. Néha ebben a korban már minden más érdekesebb is lehet. Szóval lehet egyszerű oka is. Melyik napszakban csinálja leginkább?

2018. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 2 hónapos fiam csinálja ugyanezt mikor fáradt.
2018. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is tul faradt a szopizashoz es idegesiti hogy nem folyik a tej hanem dolgozni kell erte.

Amennyiven cicicel altatod akkor meg pont az ellenkezoje. Zavarja hogy folyik a tej csak cumizni szeretne

2018. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 serenity* válasza:
Savas reflux is lehet. Az is okoz hasfajast foleg fektetett pozicioban. De az anyatej is lehet neki tul savas(a gyerekorvosunk szerint),ha a pici enne de elfordul a cicitol mert "nem jo az ize"akkor persze sir mert ehes.De ezekre is van megoldas HA netan ezek egyikerol lenne szo.
2018. jan. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!