Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik egy napotok bölcsis...

Hogy telik egy napotok bölcsis babátokkal?

Figyelt kérdés
Én egy halboltban vagyok eladó részmunkaidőben. 8-tól 2-ig dolgozom minden nap, a hétvége szabad. 7-re viszem bölcsibe a lányomat, 3-ra érek oda érte. Ha párom nappalos, fel szoktunk menni dédihez(az én nagymamám)és ott várjuk meg őt, így nem kell buszoznunk és velük is vagyunk. Ha éjszakás akkor is sietünk haza, a buszmegbe kijön értünk :) Egy hete dolgozok így. A délután mindig a miénk és az este is.
2018. jan. 23. 09:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és hány hós, hány kg? 10 hós az enyém, 7 kg 70 dkg
2018. jan. 23. 09:44
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Nem túl dagi. Az én lányom ugyan óvodás de állandóa éhesen jön haza. Ott nem az a cél jól lakjon a gyerek hanem egyen egy kicsit. Minimálisat.

A 8 hónapos lányom 7.4 kg így viszonyítva sovány a gyereked. Egyébként 74 cm hozzá.

A fiam viszont 2 éves lesz és 12 kg. Az se sok. Alkat kérdés is. A nagylányom ducinak számit 3.5 eves 19 kg. A fiam csontkollekció hozzáképest.

A dolgoznod kell dolgozz. Ha muszáj. én is bölcsibe fogom iratni a legkisebbet bár nem akarom de muszáj lesz ha ugyan úgy mindent megakarunj adni nekik.

2018. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Juj most olvasom vissza, h elirtam . 9 honapos mult 11-en nem 10 csak mashova is figyeltem. 3330 grammal szuletett. En viszem a kajat neki. Minden nap eszik hust ebedre zoldseggel, egy heten egyszer halat, tesztat es van egy husmentes napunk is. Tizoraira uzsira gyumit eszik, 2x3x egy heten joghurtot, turot, sajtot, egy heten egyszer tejszint is. Egy felnott ember adagjat megeszi, reggeli vacsi tapszer 200-200 milli. Vedono szt ne varjam, hogy dagi lesz mert mi is vekony alkatuak vagyunk :)

Elso valaszolo meg jo, hogy nem a Te velemenyed szerint dontok. Nem arra valaszoltal amit kerdeztem meg a masodik iss csak felig.

2018. jan. 23. 10:51
 4/13 A kérdező kommentje:
Tesztat is eszik egyebkent, rizst, tojassargajat szoval mindent. Nem valogatos, jo etvagyu. Vedono szt egy eves korara a 8 kg nagyon vekony, a 10 kg dagi, a 9 az optimalis.
2018. jan. 23. 10:53
 5/13 A kérdező kommentje:
Sogorom orvos, szerinte se varjam, hogy dagi lesz foleg most, hogy forog, maszik etc mert lemozogja. Akinek meg szinten bolcsis a babaja, leirhatna egy napjukat :)
2018. jan. 23. 10:54
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

2-es, alkatfüggő. 10 hósan a 7 kiló teljesen normális, lehet hogy arányos baba és ha ráraknánk 1,5 kilót, akkor egy kimondottan dagi baba lenne.

Az én fiam most 2,5 éves és 11 kilót, ha eléri, és 85 cm. Vannak nála kisebbek is a korosztályából és persze nagyobbak, annak viszont örülök, hogy nem egy digi-dagi Mislen baba volt és kisgyerek.


A bölcsi meg nem csak nálunk volt, hogy jótékony hatással bírt. Én a bölcsiben külön kértem, hogy figyeljenek az étkezésére, mivel nagyon rossz evő volt már babaként is. Habár tudott már 1,5 évesen is szépen kanállal enni, az új környezetben megmakacsolta magát, így kellett, hogy az elején kínálták, sőt volt, hogy a dada ölbe vette, szóval figyeltek rá, foglalkoztak vele (is), de szerencsére elég hamar megszokta a rendszert és rákapott az evésre, mivel a csordaszellem húzta magával. Szóval nekünk a bölcsi csak jót tett, mert az evése is belendült, és a beszéde is és nyitottabb lett.


A napunk különben úgy van, hogy 8:30-15:30-ig van bent, mivel vidékről járunk fel Bp-re, és így is 6-kor keltem. Én 6 órában dolgozom, mert az utazás elveszi az időt, ezért is nem tudom 8-16-ig vinni (vagyis tudnám, de nincs értelme szívatni magunkat a hajnal 5-ös keléssel).

2018. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Juj koszi 3-as. Fizuval meg vagy elegedve? Mennyire faraszto neked? Nektek? Nekunk a beszoktatassak se volt problema es hal isten, a fonokom a szomszedunk igy nem csinalt nagy problemat belole, hogy mikor allok be dolgozni de minden ment mint a karikacsapas. Piheno napotokon mit csinaltok?
2018. jan. 23. 10:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme a kamu kérdéseknek? Nem lehet bölcsődébe élelmiszert bevinni
2018. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nálunk be lehet vinni. Blokk legyen róla és csomagolva legyen. Ez az előírás. Nem unatkozom ennyire, hidd el de amúgy aki nem a kérdésre válaszol annak kocc..
2018. jan. 23. 12:58
 10/13 A kérdező kommentje:
Kecskeméti bébiételt eszik amúgy a bölcsis napokon.
2018. jan. 23. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!