Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem sikerül semmi?

Miért nem sikerül semmi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 nap múlva 4 hónapos baba anyukája vagyok, és úgy érzem nagyon nagyon rossza anya vagyok. Nagyon jól viseltem a terhességet, a szülés is gyorsan lezajlott, de utána nagyon rosszul lettem a vérveszteségtől és nem foglalkoztak velem túlzottan az orvosok. Az első 4 hét iszonyú volt, elképesztő fáradt voltam. Nagyon sokat segített a Párom és Anyukám. Ráadásul óriási kudarcként éltem/élem meg, hogy alig 4 hétig tudtam csak anyatejjel táplálni a babót.(Mindenki elítél és lesajnál meg sopánkodik ezért.)

Most már jobban vagyok, de úgy érzem bármit teszek, nem sikerül.Hol a táplálással van gond, hol az altatással,ha beteszem a játszóba sírdogál, ha kézbe veszem akkor is,ha hagyom hemperegni akkor is, pelenkázásnál szintúgy. Fürdés utáni öltözéskor is. Elaludni csak nagy hiszti után tud, ringatásra, simogatásra.

Egyébként egészséges, szépen fejlődik, sokat mosolyog, de valahogy úgy érzem jobban elvan mással, mint velem.

Nem beszélek vele csúnyán, nem kiabálok,szerintem a feszültséget sem érzi rajtam.(Ez az elkeseredés csak néha tör rám.)

De nem megy. Fogalmam sincs, hogy egy majdnem 4 hónapos babának mit kellene csinálnia egy nap, de szerintem én valamit nagyon elrontok.

Kérdezgetem a védőnőt, Anyukámat, másokat, de konkrétan ők se tudnak segíteni.

Ráadásul bárki babással beszélek, senkinek nem sír a babája (sokat), mindenkié nyugodt, mintababa.


Liza



2018. jan. 23. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem abból, amit leírtál, nem tűnsz rossz anyának, az a szint szerintem messze nem itt kezdődik. Ráadásul az ún. rossz anyák nem hiszem, hogy ilyesmiken törnék a fejüket. A nagyobb baj viszont, hogy annak érzed magad, és hiába gondolod úgy, hogy ezt nem mutatod ki, lehet, hogy mégis megérzi a babád. Hihetetlen antennáik vannak. Az is lehet, hogy a mozdulataidból érzi ezt a fajta bizonytalanságot.


Az enyém egy hete múlt 4 hónapos, és az elején katasztrófa volt minden: fürdetés, pelenkázás, öltöztetés. Azt vártam, mikor csönget a gyámügy az ajtónkban. Aztán valahogy kialakult, rájött, hogy a fürdetés nem fáj neki, az öltözés és a pelenkázás sem. Elkezdtem szórakoztatni közben. Megfogtam a két lábát, és finoman riszáltam a kis popóját, vagy puszilgattam a hasát, közben végig vigyorogtam rá meg beszéltem hozzá. Pelenkázásnál az is jól jött, hogy pont rálát olyankor az ágy feletti forgóra, és felhúztam neki, amíg a folyamat tartott. Igyekeztem elterelni a figyelmét.


Amúgy vannak természetből fakadóan ilyen babák, mint a tiéd, de az általad említett nyugodt babák esetén sem hiszem el, hogy mindig nyugodtak. Az enyém is elvileg az, ha megyünk valahová, vagy van nálunk valaki, aztán maradunk ketten, jön egy-két front, az én hajam meg égnek áll a lehetetlen hangulatától, mert sehogyse jó neki.


Az anyatejen meg ne bánkódj annyit. Előfordul az ilyen. Én sem voltam anyatejes, férjem sem, pedig annak már 27 éve. Az én tejem 3 hónap alatt fogyott el, pedig mindent próbáltam, amit lehetett. Ne hallgass azokra, akik emiatt bántanak. Könnyű annak beszélni, akinek ömlik, mint a csapból. Az ember sokszor irigykedik az ilyesmire, de ennél többet úgysem tudunk tenni a helyzettel. Nálunk legalább nem lesz kérdés, hogy szoktassam le a két és fél éves gyerekemet a ciciről.


A babám ennyi idősen elvan pihenőszékben, játszószőnyegen, elszórakozik pár játékkal, oldalra fordul, de semmit sem csinál 10-20 percnél tovább. Ha sokáig fekszik a hátán unja, nem szeret ölben lenni. Ha kimegyek pár percre a szobából, nyöszörög. Napi kétszer alszik, olvasok neki mesét, sokszor kiviszem babakocsiban, járunk dévényeshez, játszunk kukucs játékot, de ezen kívül még sok mást nem lehet vele kezdeni.

2018. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rontasz el semmit, hanem inkább egy jó pszichológus kéne neked. Ha sír, az nem azt jelenti, hogy te valamit rosszul csinálsz, ezt a gondolatot kéne valahogy elűzni. Miért csinálnád rosszabbul, mint mások?
2018. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudod mit gondolok? Azt, hogy mivel már elég nagy ahhoz, hogy elkezdjen érdeklődni a körülötte lévő dolgok miatt, az a baja, hogy unatkozik! Nem éri elég inger, hogy jól kifáradjon, és bealudjon.
2018. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia,nem csinàlsz semmit rosszul,csak tapasztalatlan vagy.Hidd el alakulni fog ez szépen!Türelem és nyugalom!Az eleje nehéz.Bele fogsz jönni!Gondolj bele,hogy neked is van olyan napod,amikor semmi sem jó különösebb ok nélkül.Te túllépsz rajta,mert felnőtt vagy és rég megtanultam,hogy ilyenkor mit kell csinálni.De ő még azt sem tudja hogy fiú vagy làny,csak érzi,hogy nem jó,de tenni nem tud ellene.Ahogy egyre nagyobb lesz,érik ,fejlődik és ezek a nehézségek elmúlnak.
2018. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, Liza !

Dehogy vagy rossz anya, egyem a szived !

Én azt mondom , ha egy babat eleg inger er , kellokepp elfarad , el tud aludni. Jarjatok masszazsra, ringatoba , tornara , setalni , tancolj vele , zeneljetek , kiranduljatok nagyokat. El lehet vinni mindenhova szinte , es o is szokja az uj helyeket. En minden napra talalok ki valamit , holnap pl konyvtarba megyunk , nagyon nyugis baba , siman elvan. Holnap utan pedig babauszas.

2018. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez babafuggo! Az en babamat 2 honapig le sem lehetett rakni! Ahogy a popoja agyat erzekelt, azonnal orditott! Rajtam aludt, este szorosan mellettem! Ha ebren volt setalni kellett vele! Orditott furdesnel, oltozesnel, ha leraktam.... Aztan egyre jobb lett! Most 10 honapos! Meg mindig hangosan jelzi, ha valami nem tetszik neki. A pelenkazast es az oltozest a mai napig nehezen viseli! O egy ilyen habitusu, akaratat kifejezo baba! Nyugi, idovel jobb lesz
2018. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindegyikőtöknek a biztató szavakat! Nagyon jól esett.
2018. jan. 24. 13:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 4 hónapos, az elején borzasztó sírós volt, vígasztalhatatlanul az. Az egész családom azon agyalt hogyan segítsünk szegénynek, de egyszerűen csak idő kellett. Hidd el hogy nagyon sok olyan baba van aki nem csak mosolyog és gőgicsél egész nap, sőt azok a babák is sírnak akik első ránézésre ilyenek. A húgom kisfia 2 hónappal idősebb, egy álom gyerek, akit ha letesznek a plafon nézegetésével is el van hosszú percekig. De ő is szokott visítva ordítani, ha vmi nem klappol. A szoptatás nálam is sarkalatos pont volt, de ha kudarcként éled meg akkor biztos vagyok benne, hogy mindent megtettél és más nem is számít. A sóhajtozókat meg flegmázókat el kell hajtani.
2018. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!