Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van nálam szerencsétlenebb...

Van nálam szerencsétlenebb anyuka? Egyszerűen semmi sem sikerül. Egy-két kérdés:

Figyelt kérdés

16 hetes babámnak a Konakiont próbáltam kanállal beadni, de az egész kifolyt a száján.

- Mi van, ha ez az adag kimarad?

Hőemelkedésre fogzás miatt Nurofent próbáltam adni, amit"lenyelt" attól elkezdett fuldokolni, a maradékot meg a szemébe spricceltem.

- Hideg vízzel kimostam, ennyi elég?

Ha bármit adok neki kanállal (csak anyatejes), mint pl. a Gripe Water-t régebben, elkezd köhögni, vagy félrenyelni. Ki vagyok akadva magamon.


2010. okt. 11. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a gyógyszertári fecskendőt. A végét a szájába teszed és szépen, lassan nyomod. Figyelni kell, hogy nyeljen is közben. :) Előfordul bárkivel, bele fogsz jönni! kitartás! :) Én a Sterimar-t nyomom rendszeresen a szemébe.. :(
2010. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó a fecskendő, vagy esetleg kis anyatejbe keverve cumisüvegből, vagy akár pohárból is megpróbálhatod.

Amúgy nem vagy szerencsétlen, csak ezek nem mindig egyszerű dolgok :-) Én is mindig az orrspray-t spricceltem a szemébe, ahogy ellenkezett, ma már inkább orrcseppet adok, ha kell.

2010. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha csak anyatejes a Konakion nagyon fontos, szerintem erről kérdezd meg a dokidat, mert tuti nem jó ha kimarad 1 ampulla!!
2010. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy a szemcseppentő pipettát is megpróbálhatod, az enyém abból is kiszopizza a gyógyszert.


A kanállal mi úgy cselezünk, hogy kitátja a száját, és gyorsa beleöntöm, akkor általában lenyeli, bármilyen pocsék. És nem szabad túl sokat egyszerre adni, mert akkor tutira kifolyik.


Segíthet, ha valamilyen finom löttybe cseppented az orvosságot, ezt gyorsan benyelik, talán nem fog kifolyni: pl. espumisan csepp banán ízű, cukros víz. Én is espumisanban adtam neki a D vitamint 4 hónapos koráig. Mostanra ügyesen eszik kanálból (5,5 hós), így sima vízbe teszem.


És még valami, lehet, hogy az a baj, hogy fekve adod be neki a dolgokat. Ha így van, próbáld félfekvő helyzetben beadnit, hátha úgy nem nyeli félre.

2010. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mintha én írtam volna. Bár a K-vitamint még nem öntöttem ki, de minden más, amit kanállal próbálok adni a babámnak, az egész!! a nyakában landol.

Épp 16 hetes, anyatejes, tökre hasfájós volt, mindent kiöklendezett, amit kanállal próbáltam beadni, vagy egyszerűen kicsorgatta a kis száján, ellentmondást nem tűrően. Ráadásul nekünk sokat bukott/bukik is, ezért még előetetőt is kanállal kellett volna adni, na most mi lefejt anyatejbe adtuk, máshogy nem ment.

A gripe water adagolása nekünk úgy tűnt, hogy több diplomás művelet.. szerencsére, már nem kell adnunk.

Szóval, fejj le egy kis tejet, add neki, amit beadni szeretnél cumisüvegből. Ettől az egy-egy alkalomtól nem fog leszokni a cicidről, és be is jut, és te sem szenvedsz.

Sok sikert:) (nekünk)

2010. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, előző vagyok: nekünk, sajnos a pipettából jövő cucc is a nyakincában landolt..már csak mosolygok. Ne idegeskedj!
2010. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

K-vitamint adj neki újra, 300 ft egy dobozzal, nem összeg. próbálkozz míg bele nem folyik valahogy a babába:)

viccet félretéve, én az ölembe szoktam fogni, lehetőleg minél több végtagját stabilan rögzítem, magyarán lefogom. aztán az előre kiskanálba öntött cuccot egyszerűen beleöntöm a szájába, ekkora már általában nyitva van, mert sír, ellenkezik. amíg kisebb volt, próbálkoztam műaynag fecskendővel is, gyógyszertárban lehet kapni, steril. csak ugye azt még nyomni is kell, a kanállal mert belezuttyantom és annyi. ha fuldoklik, félrenyel, fordítsd fejjel lefelé a gyereket, így visszafolyik a cucc, nem fogja letüdőzni, és vicceld el a dolgot, mulass jól rajta, mondjad neki, hogy kucc-kucc, nevessetek, így nem marad neki rossz élmény a vitamin.

lehet, hogy a köhögés védekezés, a kicsit sem anyatej-ízű dolgok ellen:) ne aggódj, nem fogod megfullasztani!

sok sikert!

2010. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!