Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokott a légzésfigyelőtök...

Szokott a légzésfigyelőtök bepittyenni? úgy aggódom, félek, hogy beriaszt!

Figyelt kérdés

pittyen nálunk ma este már kétszer, befutok a szobába és addigra megint vesz levegőt a babám, de félek, hogy 1x nem fog és beriaszt a figyelő.

múlt héten is beriasztott egyik éjjel, odafutottam és úgy aludt, olyan mélyen a babám, hogy megráztam, de nem reagált semmit, csak ezután kikaptam a kiságyból és akkor mozdult egyet.


2010. jún. 5. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia.Ez nalunk eleg rendszeresen elofordul sajna.

Azt szoktam csinalni, hogy a tenyeret probalom kinyitni.

Mindig kicsit behajlitott ujjakkal alszik.Ha hozen aludt.za erek rogon becsukja a kezet es tudom, hogy minden ok, csak tul melyen aludt.

2010. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

a minek is rendszeresen besípol. berohanok és látom békésen veszi a levegőt, de a világító még mindig piros.

legközelebb kipróbálom ezt a kezes dolgot.

2010. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

miénk nem riaszt, csak a riasztás előtti pittyenéssel jelzi, hogy már 15mp-e nem vett levegőt. ha még eltelne 5mp, akkor riasztana.

mire bemegek, megint a zöld jelző villog, mutatja, mnden rendben.

eddig még csak 1x riasztott, amit le is írtam, és szerintem az nem potya riasztás volt.

ezért félek a következőtől nagyon! hogy nem lesz elég megrázni vagy felvenni.

nekünk angel care van.

2010. jún. 5. 22:52
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy Angel Care légzésfigyelőnk és rendszeresen ezt csinálta... Első éjszaka amikor hazajöttünk,elkezdett riasztani,holott szépen aludt a babám.El is ajándékoztuk(új "gazdájánál" rendesen működött utána,csak nálunk vacakolt valamiért),és vettünk helyette egy másikat.
2010. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja bocsi,most látom,hogy elnéztem a kérdést és nem is teljesen arra válaszoltam.... :)
2010. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy szorul a matrac, vagy nincs jól összekötve a 2 érzékelőpad? Nálunk volt olyan, hogy a férjem elfelejtette összekötni és a baba felkúszott a kiságy végébe és a hátsó pad nem érzékelt és ezért csippant.

Vagy nagyon szoros a matrac és ezért nem érzékel jól. Vagy, ha huzat van, akkor is jelez és nem is szabad a legérzékenyebbre állítani!

2010. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nekünk is angel care van, de már 2 gyereket fél éves koráig "kiszolgált" minden gond nélkül. a barátnőmtől kaptam kölcsön, és nála egyszer sem riasztott be potyára! koraszülött volt a kisfia és 2x riasztott, de akkor neki mentőt is kellett hívni és addig mesterségesen lélegeztetni picit....

én ettől nagyon félek.

a párom dolgozik éjjel egyedül vagyunk itthon a manóval.

2010. jún. 5. 22:58
 8/17 A kérdező kommentje:

a szoros matracot el tudom képzelni, ma húztam tiszta ágyneműt neki, talán nagyon lenyomtam a matracot!

nem volt időm tesztelni, basszus!

a lapok össze vannak dugva jól az tuti, mert megnéztem, amikor beraktam a matracot és huzat sincs.

2010. jún. 5. 23:01
 9/17 anonim ***** válasza:

Hason alszik a babód? Mert engem azzal "rémítgettek", hogy úgy sokkal mélyebben tud aludni s azért nem ébred fel ha kimarad picit a légzés. De az enyém is hason alszik s nuku baja. Ilyen nemtudomanevét volt nekünk figyelő és folyton csipogott feleslegesen. próbáld háton altatni a picidet.


[link]

Itt sokminden van a babákról, remélem segít. Én is sokáig féltem a légzés miatt, ezért jobb ha mindenképp utánna olvasol mi olyankor a teendő. Ártani nem árt s megkönnyebűlsz a felkészültebb vagy egy ilyen helyzetre is. :))

2010. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem feleslegesen stresszeled magadat. A légzésfigyelők a bölcsőhalált hivatottak megelőzni, de ahhoz, hogy egy gyerek bölcsőhalál miatt veszélyeztetett legyen, annak vannak peremfeltételei.

- anyai dohányzás, kábítószer v. alkoholizálás terhesség alatt

- gondozatlan terhesség

- koraszülés, alacsony születési súly,

- fejletlenség, fejlődési rendelleneség

Ha ezek nem állnak fenn, akkor felesleges a légzésfigyelő.

Tedd fel magadnak a kérdést. Tegyük fel, bejelez a gép, nem lélegzik a gyerek. Te újra tudod éleszteni a gyereket??? Ha a válasz nem, akkor szintén felesleges a gép.

Magyarországon 1980-95-ig, azaz 15 év alatt 475 ilyen eset volt.

2010. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!