Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kisbabám éjjel...

5 hónapos kisbabám éjjel óránként kel fel enni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szépen fejlődik, anyatejem van elég, forog egyik-másik oldalra, de nagyon nehezen alszik el, sokáig kell ringatni kézben vagy a babakocsiban. Sokszor nyűgős, ínyje fájhat, (gondolom azért cicizik éjjel sokat)cumit nem akarja hogy szeretessem meg vele? Nagyon végem van, kialvatlan,fáradt vagyok...Párom folyamatosan hozzátáplálásról dumálni, kikészít, hogy okoskodik, én megvárnám a 6 hónapot,3szor nagymamájával kóstoltatták vele a csokit és tegnap nyalókát, ugye nem szabad??? lehet hogy attól nem kakilt 12 napja? Remélem, hogy a szervezete felhasználja a papit. Hiába mondok akármit mindig jobban tudnak mindent, még ők is lefárasztanak:/ Tud valaki tippet adni, hogy mit tegyek? Valamilyen tanács, bevált módszer nem ártana
2018. jan. 24. 10:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azert 12nap szeklethiany miatt erdemes lenne elmenni a dokihoz.
2018. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Lehet növekedési ugrás és fogzás is, de egyszerre a kettő sem kizárt.

Fogzásra: este dentinoxot kenj az ínyére, jobban fog aludni. Mikor tör át a foga (majdnem fehér már teljesen az ínye), akkor fáj a legjobban. Ilyenkor az se baj, ha kap Nurofen vagy panadolt.

Ha növekedési ugrás: nem sokára elmúlik. Egyél, igyál, hogy több tejed legyen.


Azt sajnos nem írhatom, hogy anyósod vágd szájon. Egy éves kor alatt biztos nem ehet csokit, a nyalóka pedig ÉLETVESZÉLYES!! Meglepően erős egy ekkora gyerek harapása, képes letörni egy darabot a nyalókából, utána viszont nem tud vele mit kezdeni, és könnyen félre megy. Három éves kor alatt semmi esetre sem szabad adni, amíg meg nem érti, hogy azt hogy kell szopogatni. Lehet, hogy még 5 évesen se. Nem hogy 5 hónaposan.


Ebből következik, hogy én biztosan leüvöltöttem volna a haját mindkettőnek.


Hozzátáplálást akkor érdemes megkezdeni, mikor ülni tud, és érdekli, ahogy ti esztek, esetleg el is csór egy falatot. Ülnie azért fontos, hogy ne nyeljen félre.


Cumira már nem fog rászokni. Inkább rágókát adj neki, hűthető a legjobb.


És állj a sarkadra, mielőtt bepróbálkozik a férjed meg anyósod a pacalpörkölttel!

2018. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
12 napja nem kakilt és te itt kérdezel.Vidd már el orvoshoz.
2018. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

Ínyfájásra legjobb: Dologél

Hozzátáplálás: el lehet kezdeni a kóstoltatást, hogy ha hirtelen szükséges lesz mert csappan a tej, már ismerjen ízeket. Honnan tudod hogy elég a tejed? Csak mert éhes is lehet....


Csoki, nyalóka: nem normálisak, erre nincsenek jobb szavak.....


12 napja nem kakilt: te sem vagy normális, már bocs, 3-4 után már orvoshoz fordultam volna...

Biztos való nektek gyerek?!

2018. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Vagy fogzik, vagy növekedési ugrás, és most szaporítja magának a tejet, ez esetben pár nap alatt lerendezi, és újra ritkábban fog kelni. De lehet, hogy a mozgásfejlődés miatt ébred gyakrabban, ha épp új mozgásformát tanulnak, előfordul, hogy átmenetileg nyugtalanabbul alszanak.

Hozzátáplálni még tényleg nem kell, de még ha el is kezdenéd, akkor sem csokival meg nyalókával, te jó ég... Azért felnőtt embereknek (férjed, nagymamája) több eszük is lehetne, és nem mentség, hogy a nagymama öreg, meg hogy régen máshogy volt, egy öthónaposnak akkor sem a csoki meg a nyalóka az, amire szüksége van, pláne nem első szilárd étel gyanánt.


Viszont 12 nap nem kakilás már elég durva, még akkor is, ha 100%-ban anyatejes (4-5-6 nap még éppenséggel belefér náluk, ha amúgy a pocak nem fáj, nem kemény), de ez már nagyon sok, ezzel már orvoshoz vittem volna.

2018. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de senki nem ír arról hogy hogyan csökkenthetem az éjszakai papálását....Jah,és az orvosom kérdeztem, szerinte és olvastam is: Még 20 nap is lehet kaki nélkül ha van elegendő Pisis pelusa illetve ha általában jókedvű és nem görcsösen húzza össze magát, volt már olyan is akinek a baba majdnem 1 hónapot nem kakilt és csak azért mert az anyatejet hasznosítja a szervezete.
2018. jan. 24. 11:38
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem éhezik...azért nem kakil, mert nincs szamara eleg tej és mindent felhasznál a szervezete. Az se normális, hogy óránként kel, valoszinuleg éhes...Én adnék tapszert, ha nem fogadja el, akkor elkezdeném a hozzátaplalast, persze nem csokival...
2018. jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Most cserélem a kakis pelusát :)
2018. jan. 24. 11:41
 9/15 anonim ***** válasza:

Éjszaka rendesen eszik vagy csak cumizik a melleden? A nappali evése hogy néz ki, eszik rendesen?


12 nap nem kakilástól fájhat a hasa is. Oké megérkezett a "csomag" de kérdezd meg a gyerekorvost, hogy ha még egyszer előfordul ilyen mit tegyél. Ez nagyon sok idő egy anyatejes babánál is.

2018. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Őszintén bevallom hogy nem szeretném lázméróztetni csak hogy kihajtsam belőle, az orvos azt ajánlotta inkább iszok rostos gyümölcslét,az meglágyítja a székletét, most is ez vált be.

Tudom hogy a hőmérőzésre rászokhat sőt fájdalmas + a kúp is.

Napközben 2-3óránként kér papálni éjjel pedig felkelés néha a mozgolódására is kajálás után.

Kiveszem a kiságyából de hiába ringatnám sirat így magamra rakom és cumizik épp ezért kérdeztem hogy valaki tudna-e tippet adni a cumival kapcsolatban.

Nagyon néha bealszik a zenére amit 'szeret'vagy ujjszopizásra, de legtöbbször cumizni/ komfortszopizni szeretne...Szerintem egyszerűen csak engem akar, de jó lenne vhogy néha ha nem óránként kellenének :))

2018. jan. 24. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!