Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korától kínáltad...

Mennyi idős korától kínáltad csőrös pohárból az innivalót cumisüveg helyett? Elfogadta a babád könnyen, vagy szoktatni kellett hozzá?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat előre is!
2010. jún. 6. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt, mikor megpróbáltam puhacsőrű pohárból itatni. Evés után mindig szomjas, úgyhogy gondoltam, ha szomjas elfogadja. És valóban, nagyon szépen ivott belőle, aztán egy hónap múlva már a kemény csőrösből is szépen ivott. Most 11 hónapos, és tanulja a pohárból ivást (az még nem megy tökéletesen:D)
2010. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 6.5hónaposan kináltam belöle elöször,és szilikonos puhacsörösböl,hát nekem sajnos nem fogadta el olyan tul könnyen,kb. 2hétig próbálkoztam,de nem nagyon akart belöle inni,aztán egyik nap reggel elmeséltem neki,h tönkrement a cumisrésze(ugyanazt a cumisüveget alakitottuk át neki itatósra,egyébként Nuk first choice),és igy csak ebböl tud inni,és h ö már nagyfiu,ugyh csak ügyesen igyon belöle,és láss csodát egyböl ivott belöle,és azóta is csak abból iszik. :)

2010. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!Sajna,nekem nem volt ilyen szerencsém,mint az első válaszolónak.

Én folyamatosan próbálkoztam,inkább nem ivott,de nem fogadta el.3 féle csőrös itatót vettem,egyik sem tetszett a kisfiamnak.

Most 17 hónapos,már Aventos varázsitatóból iszik,de nagyon nehezen szokta meg.A cumisüvegből jelentősen nagyobb mennyiséget ivott,most ezzel kb. napi 7 dl-t.

Sok szerencsét! :)

2010. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lányom kb 10 hónapos koráig semmiből nem ivott, egyszerűen nem kellett neki. Akkor rátaláltam a Hipp gyümölcsteára, meg málna-csipkebogyóra, azt már szívesen itta. Egyből csőrösből, cumisüvegből csak egész pici korában (kb 5-6 hetes koráig)ivott , amíg pótolni kellett lefejt tejjel a szopizást. Most 14 hónapos
2010. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém csak cicizett, nem is ismerte a cumisüveget. Aztán amikor elkezdtük a hozzátáplálást, azonnal pohárból kínáltam a vizet. Ily módon a csőrös pohár is kimaradt nálunk.
2010. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is kimaradt mind a cumisüveg, mind a csőrös. 6 hónapig csakis szopott a kislányom, utána meg azonnal pohárból kínáltam az innivalót (igaz, alig ivott valamit, inkább cicizéssel pótolta a folyadékot). Most 21 hónapos és 15 hónapos kora óta egyedül használja a poharat.
2010. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik a kérdésemre válaszoltak!

Várom még a tapasztalatokat CSŐRÖS POHÁRRAL, akinek ez kimaradt, köszönöm, de inkább kíméljen a válaszadástól.

2010. jún. 6. 12:03
 8/10 anonim ***** válasza:

14 hónapos korától-egyből elfogadta-kemény végű itató, de csak a vizet (csak vizet iszik) issza belőlle, a tejitalt reggel és este cumisüvegből kizáróan.

17 hónapos

2010. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még születésekor kaptam egy csőrös poharat, amire az volt írva, hogy 4 hónapos kortól. 5 hónaposan próbáltattam ki vele először, és a második alkalommal már rá is jött, hogy mire való. Azóta (2 hete) a vizet csak abból kapja. Persze tartani még nem tudja, én fogom neki. Szerintem ez keménycsőrű pohár, nem olyan az anyaga, mint a cuminak. (De itt hallottam róla először, hogy van szilikon anyagú is.)
2010. jún. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kisfiam, és most álltunk át csőrösre, szilikonos csőrűt kaptunk, Tupperware. Elsőre elfogadta, sőt, kb. egy hét után egyedül ivott belőle. Most jönnek a fogai, úgyhogy vettem neki Nuby-t, ami szintén szilikonos, 900 Ft volt a Müllerben, ezt nem bánom, ha kiharapja, a Tupper egy kicsit drága ahhoz.

Egyébként próbáltam merev csőrűből is, azt nem fogadta el.

De ez a Nuby nagyon jó, egész nap a keze ügyében van, és kiszolgálja magát. Vele párhuzamosan viszont pohárból is adok neki inni kaja után, hogy azt is szokja.

2010. jún. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!