Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen hólyagos a babám feneke....

Ilyen hólyagos a babám feneke. Mi lehet az, mit csináljak, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

3 hónapos. Mindent ugyanazt használok, mint eddig, semmibe nincs változás.

[link]


2018. febr. 3. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Pelenkakiütés.

Illatmentes pelenka, illatmentes kendő, szellőztetés, sudocream. Ez utóbbi csak míg rendbe jön.

2018. febr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Nekünk ilyenkor a gyógyszertári kevert krém segített. Reggel és este kentem be neki és pár nap alatt helyre jött. Illetve fürdés előtt hagyd neki egy 15-20 percet pelus nélkül.
2018. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
En alapbol a gyogyszertarit hasznaltam de ha ilyne csunyan kipirosodott akkor ejjelre inkabb sudocreamet tettem ra. Az reggelre szepen levitte neki
2018. febr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én sudocremet használok, de ma este nem mertem rá tenni semmit, eléggé megijesztett, hogy így néz ki. Lehet rosszul tettem, hogy épp éjszakára nem tettem rá semmit?
2018. febr. 3. 22:16
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Canestent is használhatsz a gyógyszertári vagy sudocrem mellett! Mivel a pelenka kiütés egyfajta gombásodás, az orvos azt mondta vékonyan kenve ártani nem árthat.
2018. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Szia! Nekünk pont ilyen volt 3 napja a popsija és szintén 3 hós! Bepantennel kenem és gyógyszertári krémmel, sokat szellőztetem! Nekünk pont a sudo krém után jött ki, azóta nem is mertem használni, de kezd szépen helyre jönni!
2018. febr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Kétéves a kisfiam, most küzdünk az utolsó négy foggal, mindig ilyen hólyagos a feneke, ha épp fogzik. Mi alapból Sudocremet használunk. Azt vettem észre, hogy mindig más húzza le a hólyagos popsit, így lassan amilyen popsikrém nálunk nincs, az nem is lézezik... 😁 Hol a bóraxos gyógyszertáritól, hol a Neogranormontól, hogy a sima gyógyszertári nem-cink-oxidos popsikrémtől, hol a Sudo-tól jobb. De próbáltuk már a Pezodermet, Canesten+popsikrém kombinációt, Naturlandos popsikrémet is.


Kár, hogy éjszakára nem kented be neki, ilyenkor pláne kenni kell. (Ha épp egészséges a popsibőr, én sokszor nem is kenek semmit, de ilyenkor mindenképp.) Amúgy ne ijedj meg, ezerszer lesz még ilyen a feneke. 😳

2018. febr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Nálunk ilyenkor a sok szellőztetés és a törlőkendő helyett a tiszta víz vált be. Pedig egyébként bírta a törlőkendőt.
2018. febr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Lányomnak is néha szokott ilyen lenni. Ilyenkor nagyon nagyon sűrű pelenkacsere, semmi törlőkendő, csak tiszta langyos vízzel lemosni, óvatosan felitatni a vizet, majd hagyni még száradni, szellőzni legalább 10percet. Utána én neogranormonnal szoktam bekenni, nekünk az vált be a legjobban. 1 nap alatt helyre jön mindig.
2018. febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem jó, hogy nem kented be neki, sokkal jobban irritálja a pisi, reméljük kaka nem volt. Én sudocreamet nem szeretem, egyik gyereknél sem vált be. Szellőztetés, bepanthen. Ennél fogzásnál sokkal durvább volt az első gyerekemnél, a felső bőrt is lemarta, gyerekorvos azt mondta, hogy nagyon vékonyan canesten, rá bepanthen, vagy gyógyszertári kenőcs. Neki a gyógyszertári sem vált be.

Pár nap alatt helyre fog jönni. Milyen pelust használtok?

2018. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!