Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis közvéleménykutatás,...

Kis közvéleménykutatás, szerintetek jobb ha van a gyerek bölcsibe, vagy csak oviba menjen?

Figyelt kérdés

Nem akartam külön csak az ovis vagy bölcsis kategóriába tenni :)

Párom szerint nem kell a bölcsi, de én úgy vagyok vele hogy jó ha megy.

Kinek mi a véleménye s miért az?


2018. jan. 14. 11:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekfüggő szerintem. Ha igényli a gyerektásaságot, akkor menjen bölcsibe. De ha még nem kész rá és trauma lenne neki, akkor ne.
2018. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Mi a fiunkon azt láttuk, hogy 2,5 evésen érett meg a bölcsire. De ekkor már április vége volt. Mire beszokott volna, jött a nyári szünet, októberben meg kezdte az ovit. Semmi gond nem volt a beszoktatással. Sírás nélkül ment az egész. Abszolút értette a helyzetet, hogy mikor megyünk érte, hogy miért kell ott lenni. Könnyen barátkozott, nyitott volt. Örömmel ment. Nem bánom, hogy nem volt bölcsis, semmi hátrány nem érte. Egyébként a férjem volt vele otthon 8 hónapos korától, tehát nem azért nem ment, mert munkakerülő vagyok. Nekünk így volt jó. Következő gyerekeknel (ikrek lesznek), lehet hogy máshogy csináljuk, ha azt látjuk, hogy ők igénylik a bölcsit. Erre szerintem nincs egységes válasz. Minden gyerek, helyzet más, alkalmazkodni kell az adott igényekhez.
2018. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Én akkor tenném bölcsibe a gyereket ha kellene a plusz bevétel vagyis elkellene menjek dolgozni. Nem azért szültem hogy beadjam a bölcsibe.
2018. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Magán bölcsire gondolsz?

Mert állami bölcsibe akkor mehet, ha mindketten dolgoztok, tehát ilyenkor nem kérdés.

Egyébként szerintem legtöbször a bölcsi az szükséghelyzet. Viszont egyértelmű hogy a gyerekeknek társaságra van szükségük. Az összes anyuka ismerősöm aki két három éves gyerekkel van otthon , mind egész nap otthon ül, semmi társaságba nem járnak. Ez egyértelműen nem normális dolog egy ekkora gyereknél. Én nem adom bölcsibe, nincs rá szükségünk, Viszont heti három nap megyünk délelőttönként gyerek játszó csoportba , összejárunk kisgyerekes ismerőssel, tehát a gyerekem a hét minden napján 3-4 órát gyerekek között van.


Szóval szerintem ha nem szorultok rá, és tudod biztosítani neki a kellő gyerektársaságot minden nap, akkor én nem adnám be.

2018. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Hacsak a szülőnek nem kell visszamennie dolgozni, akkor felesleges a bölcsi. Gyerektársaság van a játszótéren, játszóházban is.
2018. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Nekem anyósom ellenzi nagyon. De férjem sajnos egymaga nem keres annyit, hogy egy fizetésből megéljünk majd, a gyes pedig nagyon kevés. Ráadásul szeretnénk saját házat venni, így kell a pénz.

Ja és nálunk a családban több gyerek is járt bölcsibe és szerintem jót is tett nekik.

De.mindenkinek más a véleménye.

2018. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%

Én nem hiszem, hogy ez így működne. Bölcsibe azok a gyerekek járnak, akiknek dolgoznak a szüleik, de még három év alattiak. Ilyenkor egyértelmű, hogy bölcsi. Ha három éves korig nem kell intézménybe járnia, akkor utána meg már ovi. Nem hallottam még olyat, hogy valaki csak azért adja be bölcsibe, mert "jó, ha megy". Félreértés ne essék, én nem tartom rossznak, de a gyerekek nem azért szoktak bölcsibe kerülni, mert a szülők szerint ez pozitívum, hanem mert meg kell oldani a felügyeletét.

Nekem mindkét fiam járt bölcsibe, illetve a kicsi most is bölcsis még, egy kétéves kisgyerek sok mindent meg tud ott tanulni, amit otthon nem biztos, cserébe viszont sokszor lesz beteg. Nekem mindkét gyerek a bölcsiben tanult meg tisztességesen pohárból inni, itthon nem voltak hajlandóak. A kicsi ugyan beszélt már, amikor elkezdte, de ugrásszerűen megnőtt a szókincse, mióta bölcsis, a nagy pedig összesen négy szót használt kétévesen, a bölcsiben három hónap után elkezdett mondatokban beszélni.

Meg nyilván minden családban vannak olyan szabályok, amiket lazábban kezelnek, a bölcsiben viszont kötöttebb a napirend, és a gyerekek ezt is nagyon ügyesen meg tudják ott tanulni, én ezt egyáltalán nem bánom.

Viszont negatívum, hogy gyakrabban betegek, mint már említettem is, na meg hogy kevesebbet vagyunk együtt, reggel korán kelünk, délután későn érünk haza, és akkor még vár itthon a házimunka, amit korábban el lehetett végezni délutáni alvásidőben, így eléggé lecsökken az az idő, amit velük lehet tölteni hétköznap.

2018. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
7es, ezen az oldalon sok otthonülő anyuka beadja bölcsibe, mert "kell a gyereknek a társaság" de igazából ők lusták vele foglalkozni.
2018. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsi szerintem is alapvetően szükséghelyzet, bár el tudok képzelni olyan gyereket, akinek jobb, ha jár, de max. 2 éves korától, és akkor sem egész nap.
2018. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

7, hidd el, sokan CSAK azért adják be, hogy megtanulja a gyerek azokat, amiket te is soroltál: evőeszközzel enni, pohárból inni, bilit, wc-t használni....


Úgy sorolják ezeket, mintha az, aki otthon marad, erre nem lenne képes. Dehogynem. Csak sokan lusták és egyszerűbb a bölcsire bízni.

Rengeteg ilyen sztorit hallok. Nem mindenkinél a szükség az ok.

2018. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!