Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jobb a cumi mint az...

Miért jobb a cumi mint az ujja? Cumit éjjel ha kiesik, vissza kell tenni, akkor 10x is.

Figyelt kérdés
Vagy ez nem így van?

2018. jan. 11. 15:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
akkor =akár
2018. jan. 11. 15:33
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Az újjával felnyomja a fogait az úja legtöbbször koszos(már mint mikor elkezd mászni, és járni. Ès az úja mindig nála van, így lszoktatni is isznyat nehéz. A börre kiszáradhat és berepedezhet...


Nálunk a fogorvos kisebbik gyereke újszopos, az anyja már 10 cumit vett neki, de nem használ, a fogain 2,5 évesen én is láttam, hogy elöre nyomja. Àllandó problémájuk volt, de igazán semmit nem tudtak ellene tenni.

2018. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem ez az általános!

Én is, testvérem is ujjszopisok voltunk, szép a fogsorunk. Nagyobbik gyerekem is, semmi baja. Apósom is, keresztfiam is, semmi bajuk.


No de középső gyerekem cumis volt, éjjel sokszor kellett kelni hozzá.

Ellenben a nagyobb, ahhoz egyszer sem.


Engem inkább ez a része érdekel

2018. jan. 11. 16:05
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
valóban, az ujjszopás károsabb lehet, a fognyomáson kívül logopédiai problémákat is okozhat... a cumiról könnyebb leszoktatni, mivel az ujja mindig nála van...
2018. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi idős a gyermeked, de én épp ezért teszek be neki két cumit. Kb 10 hónapos kora óta keresi ha kiesik neki, így biztosan talál egyet.


A cumit könnyebb elvenni tőle, az ujját nem.

2018. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

egy ideig. aztán ha megtanulja magának betenni, akkor már nem kell odaadni, mindkét gyerekem betudta tenni fél évesen már, addig ujjszopisak voltak de én szándékosan átszoktattam őket. Miért? mert a környezetemben az ujjszopisok még 5-6 évesen is szopják az ujjuk. degenerált egy látvány. a cumit letettük a nagyobbal 3 évesen, ovi előtt. És alig van egy két cumis a csoportban. Ujjszopis annál több. Csúszik mászik, tiszta kosz a keze, és nem tudsz mit csinálni mert a szájába veszi. A cumit elveszed, és akkor nincs és kész.

Persze nem szabad hogy egész nap a szájába lógjon, én mindkettőt tudatosan, kb 1 éves koruktól arra szoktatom, hogy a cumi alváshoz való. Így a nagy könnyen letette, kb 2 napig volt bánatos miatta, a kicsi most 1,5 éves, minden alvás után hozza oda nekem a cumit elmosni és eltenni a következő alvásig.

Egyébként világítós cumit is lehet kapni, ami foszforeszkál sötétben, így könnyen megtalálja.

2018. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
4 hetes a babám. Szóval nem tudom
2018. jan. 11. 16:21
 8/15 A kérdező kommentje:
2018. jan. 11. 16:22
 9/15 anonim ***** válasza:

Én inkább keltem volna a nagyobbhoz, de ő az ujjait választotta (bal kéz középső- és gyűrűsjj). 2,5 évesen sikerült elérni, hogy csak alváshoz cumizzon és szerencsére nem lóg egész ejhel a szájában a keze, de az ujjain komoly nyomot hagy a foga. Most 3 éves és időnként mutatja, hogy nézzem meg, mert zavarja, de nem tudja megállni. Szerencsére a fogait nem tette tönkre.


A kicsi úgy tűnik cumis lesz (8 hónapos), csak náthakor zavaró, hogy nehezen alszik el nélküle. Csak ritkán kéri vissza éjszaka, ha kipottyan. Nappal szinte soha nem használja.

2018. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy, melyik a jobb, úgyis a gyerek választ :) Nekem egyik sem fogadta el a cumit, hiába kínálgattam. Az egyik az ujját szopta, a fogai kajlák, majd kap szabályzót, viszont átaludta az éjszakát. A másik csak cicizett, még 2 évesen 4x kelt, de tökéletesek a fogai.
2018. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!