Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad a babának a babavizet...

Szabad a babának a babavizet korlátlanul innia?

Figyelt kérdés
Nagyon vízköves nálunk a víz nem volt jó a hasának igy a tápszert szentkiralyi baba vizzel csinálom egy ideje de elgondolkodtam hogy ebben az ásványi anyagok stb miatt nem gond neki ha hónapokon keresztul csak ebbol iszik es kapja a tápot? Vagy kellene szunetet tartani?
2018. febr. 9. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyet miért nem a védőnőtől kérdezed meg, aki valószínűleg tanulta is esetleg, és nem csak a saját véleményét mondja el? Persze biztos itt is jönnek majd válaszok, meg nem baj, hogy megkérdezed, csak nem értem. Hát ezért van a védőnő.
2018. febr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Igen, szabad. A desztillált vizet leszámítva minden vízben vannak oldott ásványi anyagok, de ettől iható korlátlanul. Pláne a babavíz.
2018. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
2018. febr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Ponnt azért nevezik babavíznek, mert a hagyományos vizeknél kevesebb az ásványianyag tartalma. És persze fokozottan ügyelnek a tisztaságra.
2018. febr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
2018. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is babavizet használunk, mert könnyebben meg gyorsabban lehet belőle elkészíteni a kaját.Kérdeztem a védőnőt is mikor elkezdtük mondta, hogy teljesen rendben van így.Bár gondolom ahány védőnő annyi félét mond.
2018. febr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat. Tudom hogy a vedonot is meg lehetne kerdezni es meg is fogom bar...

Csak azert merult fel bennem mert sajat magamon is tapasztaltam hogy ha sok asvany vizet iszom abban a Na es Mg miatt gondolom de idovel hasmenesem lesz es mivel 2 honapja tapos babamnak meg a mai napig is 4-5 kaki elofordul holott azt mondjak 2-3 heten belul ez max napi 1 re redukalodik es az is meg a jobbik eset... elgondolkodtam hogy lehet hogy a viz. Bar normalis kaki nem hasmenes. Csak kivancsi vagyok nem e okozott ilyesmit masnal is a sok baba viz. Ezt a vedono nem fogja tudni megmondani sajnos. De ezt nem irtam bele a kerdesbe most potolom.

2018. febr. 9. 08:28
 8/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


Nálunk napi 1-2 kakis pelus van.2 hónapos koráig volt, hogy 3-4 de aztán kiderült, hogy tejérzékeny a baba így tápot váltottunk azóta minden rendben.

Azt mondják babánként változó a kakis pelus mennyisége és az a lényeg tápszeres babánál, hogy 1 kakis pelenka legalább legyen.Várd ki azt az 1 hetet, hátha tényleg változik nála a mennyiség.Ha nem alakul akkor még ha nem is hasmenéses rákérdeznék mégegyszer, hogy akkor hogy is van ez?.

2018. febr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindenkepp meg fogom kerdezni ott is. De hogy derult ki hogy tejerzekeny? Nekunk nyugodt a baba alszik is gyarapszik is rendesen a Milumil HA Start esszuk. Csak neha soknak talalom ezeket a napi 4-5 kakikat bar neha ugy nez ki jol beall erre a reggeli esti napi 2 kakira utana valo nap meg meglep 5 kakival es csak pislogok hogy semmit se csinaltam maskepp akkor miert.. Bar nalunk eleg meleg van a gyerek szivesen elfogadja a vizet is siman. Arrol is ugy hallottam hogy a plusz viz konnyiti a kakilast.
2018. febr. 9. 08:48
 10/14 A kérdező kommentje:
En nem pontoztam le senkit.
2018. febr. 9. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!