Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből jöttél rá hogy a babád...

Miből jöttél rá hogy a babád tejfehérje allergiás és nem pedig laktózérzékeny?

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiamnak egy hónaposan véres hasmenése volt. A gyerekorvos először olyan tápszert írt, ami laktózmentes. De továbbra is jelentkezett a tünet, ebből gondolta, hogy a tejfeherjét sem bírja. Ez már nem az ő hatásköre volt, nem írhatott Neocatet csak a gasztroenterológus. (javaslat nélkül 9000 felett van doboza)
2018. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Laktózmentes tejnél is tünetelt, de ez az én hülyeségem volt, mikor megkaptam az eredményt hogy tejallergiás azt hittem az azt jelenti hogy laktózmentes termékeket kell vennem, vettem is bőszen és bosszankodtam miért nem használ, mire doki felvilágosított..

Nálunk hasfájást,székrekedést, orrdugulást okoz a tej.

2018. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első babámnál csak 1 évesen, terhelésnél. Mivel a nem múló hasfájásnál Pregomint kapott és elmúlt a hasfájás. Ugye ez alapján bármelyik lehetett a ludas. Lehet neki a laktóz is gond. Terhelni laktózossal kellett de azonnal ment a hasa. Ezután jött a laktózmentes, attól azonnal nem ment a hasa, de jöttek jellegzetes tünetek mint ekcéma, orrfolyás. A 2 éves terhelésnél laktózmentessel kezdtünk és hasonlóak voltak a tünetek.


Második babámnál onnan, hogy Pregomin mellett is megmaradtak a tünetek, csak a Neocate jött be neki. De neki sose ment a hasa, brutális hasfájás, reflux, túl lassú hízás voltak a tünetek.

2018. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A laktozerzekenyseg a csecsemoknel joval kevesbe jellemzo, mint a tejfeherjeallergia, a tunetei is masok. [link]
2018. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!