Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje érzékeny babák...

Tejfehérje érzékeny babák anyukái, Ti mivel helyettesítitek a tápszert, ha a baba már nem akarja enni?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos, tejfehérje érzékeny. Milumil Pepti Plus 2 tápszert kap, naponta 2 alkalommal (reggel kelés után és este lefekvés előtt). Tulajdonképp ez a vacsorája és a reggelije a kicsinek. A védőnői ajánlások szerint 2 éves korukig kellene a babáknak tápszert vagy anyatejet kapniuk.

Azonban kicsikém az elmúlt 2-3 hétben elutasítja a tápszert, 50 ml-t iszik meg belőle 1 alkalommal (ezelőtt 150-170 ml-t ivott). Próbáltunk már más tejérzékenyeknek való tápszert is (Neocate még nagyon régen, majd Pregomin, de ezektől is undorodik már).

A kérdésem az, hogy ha ennyire elutasítja, mivel tudnám helyettesíteni? Sinemiles pépet adok neki, de félek ezt is unja már.

Olyan szívesen enné viszont a pl. a joghurtokat, de sajnos fáőj a pocakja tőle, így nem is próbálkozom sűrűn ezzel. Nagyon bízom benne, hogy kinövi, de addig is kérlek osszátok meg tapasztalataitok, hogy mit kaptak terjézékeny babáitok.

Főzeléket hússal és hasonló "rendes" ételeket természetesen kap ebédre és uzsire, engem itt most elsősorban az érdekelne, hogy a tápszert mivel tudnám helyettesíteni pl. reggel és este.

Köszönöm előre is a segítséget.



2018. jan. 11. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Igaz enyém 20 hónapos, de 18 hónapos kora óta nem iszik már reggel kakaót/tejitalt mert beleivott 2 kortyot és inkább a gyümölcslét itta.

Én nem tápszert mert azt élből már nem itta meg hanem zabtej,mandulatejet vettem neki, raktam bele kakaót is, alpro termékei plusz vitaminokkal és kalciummal dúsított, de ezt se issza már meg.

Gyerekorvos szerint nem gond, helyette iszik 100%-os jó minőségű gyümölcslevet majd tízórai eszik gesztenye marcit/esztit, alpro vaniliás pudingot,májkrémes kenyeret, mogyorókrémes kiflit stb.

Ezek mind olyanok hogy nincs benne tej.

Nekem sok volt hogy a 800 ft-os tej landolt a lefolyóba minden nap, ha nem kell nem szabad erőltetni.

2018. jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is Neocate, Pregomin majd Pepti volt a sorrend. Tejfehérje allergiás és tejcukor érzékeny volt. 18 hónapos, szerencsére 16 hónapos korában kinőtte. Nekünk csak rövidebb időszakok (2-4 nap ) voltak mikor elutasította. Szerintem ennyi idős korában már nem jelent túl nagy problémát ha elutasítja, és ekkor az enyém már csak este kapott tápszert (220 ml). Próbálj meg kísérletezni pl. a reggeli tápszerbe tegyél egy pici Nesquik kakaót. Volt, hogy fele-fele arányban víz-kókusztejbe tettem a tápszert. Így megitta.
2018. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sinemil/Sinlac, az alpro szojas termekeivel erdemes vigyazni, pontosabban a szojaval, mert a tejfeherjere erzekenyek kozott 30% a szojara is erzekeny, erdemes figyelgetni. Az en gyerekem is imadna a szojajoghurtot, de sajnos meg mindig erzekeny ra. A Tesconak van kokuszjoghurtja, amit ehetne, de sajnos nincs a kornyekunkon, csak lattam egyszer, hogy van ilyen. Az Alpronak van kokusztejes kakaoja, azt nagyon szeretjuk, csak nem mindenhol lehet kapni, de Tescoban pl. az is szokott lenni. Zabtejben szoktam neki kolest fozni, azt adom reszelt almaval, vagy pici mezzel, szereti, es egeszseges is.
2018. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!