Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amit hallgattattatok a babátok...

Amit hallgattattatok a babátokkal amikor még pocakban volt, megismeri, megnyugtatja kint?

Figyelt kérdés

24. hetes vagyokm. Én pl. vettem egy Doodoo nyuszit és a zenét ill. az anyaméhes hangot is odateszem a pocakomhoz napi 10-10 perce, és remélem, hogy meg fogja ismerni, ha kibújik és megnyugszik tőle! :)


Nektek van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?



2018. febr. 18. 08:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem ismerte fel és nem nyugtatta meg :)
2018. febr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1. Köszi a választ! :)
2018. febr. 18. 08:39
 3/17 A kérdező kommentje:

A szakemberek azt is kiderítették, hogy a zene különösen jótékony hatással van a magzat, később pedig a baba fejlődésére. A magzatkorban történő zenehallgatás elősegíti a születendő gyermek kreativitását, csemeténk később jobb nyelvi és matematikai készségekkel rendelkezik majd, ha gyakran hallgatunk együtt zenét.Azok a babák, akik zenét hallgattak magzatként, csecsemőként nyugodtabbakvoltak mint a zenét nélkülöző társaik. Ha csecsemőkorban is folytatjuk a kicsi „zenei képzését”, sokat teszünk azért, hogy gyorsabb és könnyebb legyen a beszédfejlődése.Továbbá a zene összehangolja a két agyféltekét, formálja az értelmet, az érzelmeket, tökéletesíti a mozgást, segíti a szociális érést.


Az újszülöttek képesek felismerni a magzatként hallott zenét. Ha a nyűgös kicsinek lejátsszuk a várandósság alatt hallgatott kedvenceinket, azt fogjuk tapasztalni, hogy a baba megnyugszik, mosolyog, boldogan gőgicsél az ismerős dallamokról. Különösen jól fog ez jönni, amikor képtelenek vagyunk elaltatni bömbölő csemeténket.


Én a tényleges zapasztalatokra lennék kíváncsi.

2018. febr. 18. 08:42
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Anyám is ezzel jött, ez netto butaság. Csinálj értelmesebb dolgokat, olvass, sétálj.

-1-

2018. febr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallgattam mindkét pocaklakóval zenét. Egyik babát sem érdekelte (születésük után) egyik zene sem. Viszont van egy olyan plüssünk, aminek lábai-feje van, a teste helyén egy csillagos műanyag lámpa. A csillagokat felvetíti a falra, és vannak különböző hangjai: fehérzaj,szívdobogás (amit ő hallott a pocakban), akkor olyan hang, amit mi hallunk uh közben (bocsi, nem tudom rendesen megfogalmazni :D), van még eső csepegés, meg madár hang. Ez nagyon tetszett mindkét babának.
2018. febr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2018. febr. 18. 09:04
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

A baba a magzatvízben alig hall valamit.

Te sem nagyon hallasz a víz alatt,kb. Ő is ennyit hallhat.

2018. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem nyugtatja meg, sőt nem is szereti. Még a tanuló kutyát sem, azt nyomogattam mindig, tetszett 2 kis ének.
2018. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Én Mozart altatót hallgattattam a picivel mindig ugyan abban az időben, de nem ismerte fel idekinn. Nekem viszont jó volt és most is meghatottan hallgatom, mert a terhességre emlékeztet:)
2018. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Lassacskán megszületik a kislányom.. ezt nekem is mondták de szerintem kicsit érdekes lesz ,hogyha a gyerek rammsteinre fog elaludni ..
2018. febr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!