Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pólyázzam-e a kicsit? Gyakran...

Pólyázzam-e a kicsit? Gyakran kapkod a kezével és felébreszti magát, így sokszor csillapíthatlanul sír. A pólya tényleg megnyugtatja? De olyan benne, mintha le lenne kötözve. Ti hogy csináltátok? Milyen pólyával?

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
igen, pólyázd, de nem hagyomásnyos pólyába, hanem hagyományos angolpólyába, vagy miracle blanket-ba vagy hasonlóba tekerd.
2017. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Én nem pólyáznám be,de ez csak az én véleményem.Én hasra fektettem inkább a babáim,ha ilyen volt és aludtak nyugodtan.Ha elaludtak ölben szoptatás alatt,én soha nem tudtam a hátukra letenni őket,mert egyből kapkodtak.Szerintem nem véletlenül nem kell már pólyázni a babákat,hiszen így jobban fejlödnek,nem tapadnak le a kis izmaik.Én nem kockáztatnám ezt.Ezt csak tapasztalatból mondom,viszont azért kérdezd meg a gyermekorvost,vagy a védőnőt tanácsadáson,az a legtisztább!
2017. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
az én babám is hason aludt. Nem akartam hason altatni, de minduntalan felébredt. 2 hetesen hasrafektettem, onnantól átalussza az éjszakát (10től reggel 9ig)
2017. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Ne. Egy borzalmas dolog.
2017. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

A moro reflexen tényleg segít a pólya, de nyári gyereket még swaddle blanket-be se tennék, mert előbb kap hőgutát.

Nékünk igazán vékony jersey anyagú volt, de az is borzasztó nyáron.

2017. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 jafnrétti ***** válasza:
40%
Pólyáztam, de csak babatakaróval. Igaz, az én fiam februári, így nem volt gond a meleg miatt. Amíg nagyon picik, kimondottan nyugtatólag hat rájuk, ha jó szorosa be vannak bugyolálva, pont amiatt, amit írsz, az akaratlan mozgások miatt.
2017. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Én sima pólyába raktam de volt h takarobol hajtogattam.persze a védőnő tiltotta a pólyát engem nem érdekelt!néha volt benne ha nyűgös volt.nyáron nem raknám bele(téli baba).ugyanúgy rugdalozik és mozog mint másik baba.ha jónak látod néha velerakhatod
2017. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Nyáron ne pólyázd, kínzás neki. Rakd hasra.
2017. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon megosztó téma a pólya. Mint mindennek, ennek is vannak elônyei és hátrányai. Elônye lehet, h a kezdô, bizonytalanabb elsô gyerekes anyukáknak könnyebb megfogni, tartanu benne a babát. Mondják azt is, h megnyugtatja ôket. Én soha nem akartam pólyát használni, mert korlátozza a gyerek mozgását, ezáltal a mozgásfejlôdést, azt pedig nem akartam. Mérlegelj.
2017. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Itt szerintem jol le vannak irva a polya elonyei es hatranyai:

[link]


En anno parszor kiprobaltam egy vekonyabb takaroval altatashoz, de akkor meg magamon altattam utana, es kilazitottam, aztan mar nem hasznaltam, nem teljesen ereztem jonak.

2017. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!