Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Siras aran alvas? Hagynad...

Siras aran alvas? Hagynad sirni a gyereked azert, hogy te alhass? Ha igen, max. Mennyi ideig?

Figyelt kérdés

Alvastreningezesre gondolok olyan esetben, ha a baba nem tud elaludni, csak ringatva, utana pedig sokszor ebred. HagNad sirni, vagy inkabb lennel zombi, es turned? Ha sirni hagynad, hol vannalad a hatar, mennyi ideig? 5 perc, egy ora, 1 hetig minden nap, stb.!


Hogyan lehet sirnihagyas nelkul tulelni ezt, ha ennyi testkozelt, ringatast igenyel a baba hosszabb idon keresztul, te viszont alig alszol, es segitseg csak neha van, vagy nincs? Akiknel ez van/volt, hogyan csinalta?


2018. febr. 19. 07:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

-!+?


Most a miertekrol ne irjatok, ne gyozkodjetek, ismerem az alvastrening es a sirnihagyas negativ hatasait, most nem az erdekel, hogy mi tortenik ilyenkor a gyerek fejeben, ezer cikket olvastam mar a temarol, kepben vagyok rola, nem kell megteriteni.


Az erdekel, hogy aki alkalmazta, annal mi volt pontosan, aki alkalmazna, az max mennyi ideig hagyna sirni, es aki nem alkalmazta, es alig alszik a baba mellett, az hogy birja, esetleg milyen alternativa van erre a helyzetre, ami nem sirnihagyos, de az anya is pihenhetne.

2018. febr. 19. 07:49
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Aludjatok együtt. Nappal pedig hadd legyen matrica, ha erre van szüksége. Ő eddig benned volt, persze, hogy hiányzol neki! 😊 Ne hagyd sírni!
2018. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Én nem hagyom sírni.Zombi vagyok sokszor, igen.De mindig arra gondolok, hogy lesz idő mikor már nem akar és nem is tud az ölemben lenni.

Alapvető dolgokat megcsinálom ha tudom.Ha nem, megcsinálom mikor itthon van apa.Ha alszik sokszor alszom vele.Ki fogja nőni.

Sokaknak beválik a hordozás.Nekem nem jött be.

Jó alternatíva lehet az adamo hinta.Nekem az sokat segített.

Ahogy nő a baba egyre inkább tudod mikor miért vagy inkább hogyan sír.

Folyton változik ahogy nő.Az alvása is.

6 hónapos koráig ölben altattam a fiam.De már 10 kg volt, nem bírtam.

Egyszer letettem az ágyra melléfeküdtem és elaludt.Attól kezdve ment ez.

Viszont most 8.5hós, kezd mászni, az altatás megint egy katasztrófa.

Én próbálok a gyerek igényeihez alkalmazkodni.

Hogy jól teszem e nem tudom, a lelkemnek így jó.

2018. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Tudom, le leszek pontozva: együtt alvás.

Nekem ez a probléma három gyerek után is ismeretlen. Este 7-kor fürdetés, szoptatás összebújva, és tíz perc után alszik. Reggel 6.30-kor kel, mikor jönnek a nagytesók.

A kettő között maximum annyi, hogy félálomban vagyunk mindketten, kicsit szopizik, aztán alszunk tovább.

Megvannak a szabályai, hogy lehet, és hogy nem. Nem használok párnát, sem nagy közös takarót a férjemmel, este sincs teljesen sötét, természetesen egyikünk sem iszik egy kortyot se, stb.

Ráfekvéses baleset ott fordul elő, ahol ittasak, drogoznak, és hasonló. A szoptatás alatt olyan hormonok dolgoznak, ami miatt úgy is egyből megébredsz, amint nyekken egyet a másik szobában. Mire nem szopik, addigra meg elég érett a saját szobához, átaludja az éjszakát. Megtanulja, hogy este alszunk. Pont.


Ebből következik: nem hagyom sírni. Akkor ő se alszik, én se, a család többi tagja se. Így mindenki kipihent.

2018. febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%
6 hetes a babám, mivel légzésfigyelőt használunk nem vagyok híve az együtt alvásnak, veszélyesnek tartom. Sírni nem hagynám, mert akkor még jobban belelovalja magát és egy idő után nem fog tudni bízni sem. Van egy napi rutin, este fürdés , evés és beteszem a kiságyba de még ébren. Minden 5 percben visszajövök hozzá, megsimogatom, ezt megcsinálom vagy 3-szor. Addigra már alszik. Napközben ha főzök, akkor leviszem magammal, babakocsiban bent is szoktuk tologatni. Kis hintájában is hintázik, akkor is velem van. Nekem mindegy ki hogy csinálja, ebben a korban még nem lehet elkapatni, mert ha sír valami baja van. Amikor a babánkat hazahoztuk egész nap olyan szépen elaludt, este 11-től jött a nem alvás, senki sem aludt, hasa fájt, de az első 5 hét valami pokoli volt, de nem hagytuk sírni. Felvettük, járkáltunk vele, hasára fújtuk a meleg levegőt. Most áttértünk az espusiman cseppre, úgy tűnik bevált, bántották a szelek is. Mindenesetre nem hagyjuk sírni. Van olyan, hogy nyöszörög, de feljövök hozzá és mire fenn vagyok már alszik tovább. Van amikor azért nyűgös, mert túl fáradt, akkor nem is szereti, ha fogjuk. Mellkasomon szereti, ha altatom. Nekem megszakadna a szívem, ha hagynám sírni.
2018. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


Pontositom kicsit a kerdesem, hogy ne jojjon elo a gyozkodes:) A gyermekem mar mindjart 2 eves, nagy testkozel-igenyu baba, sosem hagytam sirni, inkabb ringattam, hordoztam, jarkaltam vele. Most szoktatom vizszintben elalvasra, mert a bolcsiben, amit nemreg kezdett, siman megy neki, itthon eddig ez nem sikerult, de nem akartam sirnihagyni. Most ugy erzem, hogy mar sokkal korabban megtehettem volna ezt. A masik, hogy ejszaka meg mi dig nagyon igenyel, ami nem gond, ott vagyok, kelek hozza, egyutt is alszunk, mert hiaba probaltam kulon tenni, 20 percenkent ebredt, igy legalabb tobbet alszunk (mar csak 3-4x kel).


Szeretnenk masidik gyermeket, es a koromnal fogva nem akarunk varni tobb evet, mire a nagy mar normalisan alszik. A kovetkezo gyerekemmel mashogyan szeretnem csinalni az altatast, legalabb reszben, mert ezt fizikailag nem fogom igy birni.


Tapasztalatokra vagyok elsosorban kivancsi, hogy konkretan ki hogyan csinalta.

2018. febr. 19. 08:39
 7/17 A kérdező kommentje:

#4, de jo neked, hogy az egyuttalvas ezt megoldja 😴😴


#5, es sosem sirt igy? Nem ebred sokszor?

2018. febr. 19. 08:44
 8/17 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is ilyen. Kb. 2 évesen kezdett jobb lenni, most elmúlt 2,5 éves, egyszer kel, azt is azért, hogy átjöjjön mellénk, mert a saját ágyába fektetjük le este. Ha apja dolgozik (24 órázik), akkor feküdhet már este is mellém a nagyágyba, ilyenkor már átalussza az éjszakát, egyre többször, vagy max egyszer iszik.

Hogy bírtam ki? Hát, muszáj volt :D sírni hagyni amellett, hogy sose akartam, nem is bírnám, fizikailag képtelen vagyok hallgatni. Altatni lefekszem mellé, mesélek a sötétben, vagy énekelek neki, de aztán ha elaludt, megyek a dolgomra.

2018. febr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Az én fiam két hónapos koráig nappal csak kézben aludt. Nem hagytam sírni és nem aludni sem mert nagyon hamar túlfárad még most is és akkor katasztrófa. Éjjel viszont babaöböl én alszik mellettem, így a légzésfigyelőt is tudom használni. 4,5 hónapos, mára alszik napközben is letéve és jobb esetben( ha nincs zavaró tényező) csak egyszer kel enni éjjel. Ha zűrösebb éjszakáinak vannak, fogfájás, front, mozgásfejlődés miatt, és ébred akár óránként akkor napközben fogom magam és alszok vele én is, ha mindháromszor szükségét érzem akkor annyiszor. Illetve a hordozás sokat segített a lelki egyensúlyán, esetleg próbáld ki azt is.
2018. febr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én zombi voltam, nem volt szívem sírni hagyni. Úgy néztem ki mint egy 34 éves felmosórongy, amivel sz.rt mostak fel. És habár, akkor belül anyáztam, mégsem bántam. Nálunk egyik fokozatosan altatós izé sem jött be, csak a velünk alvás. Rám volt szüksége. Ennyi.
2018. febr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!