Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Te hazavinnéd ebéd után, vagy...

Te hazavinnéd ebéd után, vagy hagynád ottaludni oviban a kiscsoportos gyereked, ha egy falatot se enne oviban? Se reggelit se ebédet?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 14:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze úgy,hogy megteheted,hogy elhozod,mert jelenleg nem dolgozol!
2013. okt. 23. 14:31
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Haza.
2013. okt. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Haza, bár az óvónők ha ügyesek, akkor rá tudják venni a gyereket, hogy legalább megkóstolja az ebédet, meg hát ha látja, hogy a többiek is esznek...

Nem a hazahozás a lényeg, hanem megtalálni az okot, hogy miért nem szeretne az oviban enni. Mert igazából senkinek sem jó, hogy ő "különcködik".

2013. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kérdés, hogy otthon eszik-e rendesen, és mit?! Csak az óvodában jön elő ez a "makacsság"? :(
2013. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Na de mindig nem hozhatod el,előbb utóbb találsz munkát akkor mi lesz amikor már nincs választási lehetőséged?
2013. okt. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem is tudom.... persze megtehetném, de másik oldalról viszont azt kéne kitalálni, hogy miért nem hajlandó semmit sem enni. Még a legválogatósabb gyerek is falatozik valamit. Ha a főzeléket ott hagyja, a kenyeret akkor is elmajszolja vagy a husit... leeszi a szendvicsről a felvágottat - de semmit?

Ráadásul te sem tudod a végtelenségig otthon húzni, előbb-utóbb meg kell szoknia, hogy máshol eszik.

2013. okt. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nehéz kérdés tudom,ezért is nem tudom,mi tévő legyek! Nálunk nem jött be,hogy majd a többi eszik,akkor ő is. Lefekszik úgy oviban aludni,hogy meg se kóstolt semmit. Sajnálom,ezért nem tudom,mit tegyek. Igen itthon is válogatós,nagyon nehéz rávenni,hogy valamit megkóstoljon. De szerintem az se megoldás,hogy nem eszik semmit és úgy aludjon ott.
2013. okt. 23. 15:07
 8/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok ismét, az óvónők segítsége kellene ehhez, nálunk pl megmondták családlátogatáskor, hogy nem erőltetik a gyerekeket, hogy egyenek, nekik egy céljuk van csak, hogy azt elérjék, hogy a gyerek megkóstolja az ennivalót. Azt elfogadják, ha valaki válogatós. De sok gyereknél (és sok felnőttnél is) van, hogy nem is tudja, hogy milyen, lehet, hogy finom, de ő nem kér. Pedig lehet, hogy ízlene neki. Sajnos te ezt otthonról nehezen tudod megoldani, mindenképpen kéne, hogy az óvónők partnerek legyenek ebben.
2013. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam még bölcsisként (2 évesen ment, fél éve tartott ez itthon) volt olyan extrémen válogatós, hogy csak üres pékárut (maximum vajjal), banánt és tökéletesre turmixolt zöld színű főzelékeket volt hajlandó enni. Még csokitól is félt :) Ebből persze a bölcsiben csak az üres kenyér jutott, délután meg itthon pótolta. 3 hónap múltán, mire a gondozók is kezdtek épp kétségbe esni, megtört a jég. Azóta is elég válogatós, és oviban is panaszkodnak rá, de mi tudjuk, már sokszorosára bővült a repertoárja és sok olyan ételt is hajlandó megenni, ami "kicsit gyanús", ha kitartóan és elég szigorúan kínálom.
2013. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagy, akkor igen, vidd haza.
2013. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!