Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy reagálnátok ebben az...

Hogy reagálnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Anyuval egyáltalán nem jó a kapcsolatom sajnos, sokat bántott lelkileg és a terhességem alatt nem tartottuk a kapcsolatot.

A lényeg, hogy megszületett 6 hete a babánk és nem lehet vele bírni, nagyon durva amiket csinál ( én elhiszem, hogy unoka, de nekem anyu hangjától is már gyomorgörcsöm van, amit tud is rólam).

Nagyon sokszor keresztbe tett már nekem életem során, ennek ellenére arra is képes voltam, hogy mégis ide engedjem, mert mégis csak joga van látni a babát. Ami nekem nagyon rosszul esett, hogy hozott magával még valakit amit velem nem beszélt meg előtte ( ez a tisztelet hiánya, nah mindegy), nem mosott kezet, holott kórházban takarít ( mi mindig megmossuk a kezünket, mielőtt a babához érünk) és kapásból 4,5 órát maradtak a vendéggel együtt. A baba üvöltött a hasfájástól és vagy 20-szor elmondta, azért sír, mert nem tudom kezelni ezeket a dolgokat. A csúcs az volt, amikor anyu fogta magát és főzött az 5 hetes babámnak teát, holott anyatejes. Be lett a baba teáztatva.

Kritizált engem, hogy miattam majd ferde lesz a gerince meg ilyenek.

A kórházban engem sajnos meg kellett császározni és amikor diplomatikusan megkértem arra, hogy szeretnék pihenni, ezért most menjen el, olyanokat mondott, hogy jól van akkor a gyerekről ez lesz az utolsó emléke totál kiakasztott ezzel az érzelmi zsarolással. Úgy állít be, mintha tiltani akarnám a gyereket. Az e-mailt már gyomorgörccsel nézem meg, mert oda is írogat olyanokat, hogy nem fog nekem könyörögni, hogy lássa a babát, fogja magát is jön.

Apunak sem tetszik amit csinál, azt mondta nekem, hogy már szólt neki ezért, ne telepedjen ránk ennyire. Lehet, hogy most itt a gyakorin kapok hideget- meleget, mert nagyszülő így-úgy, de ez észbontó amit csinál. Kifejezetten rosszul is esik, hogy megkérem valamire és az ellentétét csinálja. Mivel a terhességem alatt nem tartottuk a kapcsolatot sajnos meg volt rá a jó okom, erre fel a császár előtt 1 nappal képes volt a párom munkahelyére is bemenni, cirkuszolni. Ennek ellenére én győzködtem a páromat, hogy engedje meg neki, hadd lássa az unokáját. Nem tudom, lehet rosszul érzem, de folyamatosan azt érzem anyuval kapcsolatban, hogy ha az egyik kezem adom, azonnal mind a kettő kell. Múltkor azért cirkuszolt velem, mert le volt némítva a telefonom, altattam a kisbabát és persze nem vettem fel. Ekkor meg azt írta, hogy el akarom tiltani a gyereket és ez a gyerek az övé is(!).


2018. febr. 19. 08:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nincs esèly arra, hogy változzon(márpedig nem úgy tűnik), akkor èn bizony nem engednèm a gyerek (ès saját magam) közelèbe, csak maximum havi egyszer. Ilyen anya ès nagyszülő senkinek sem èrdeke. Menjen a gyámhivatalhoz nyugodtan, ennèl többet tőlük sem kapna.
2018. febr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Hagyd anyádat ne foglalkozz vele. Ha nem megy annál jobb legalább nyugtod lesz tőle. Mostmár a gyereked az első az ő nyugalma az ő egèzsège. Az anyád ha nem tisztel titeket akkor nincs helye nálatok.
2018. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ez így igaz. Valahol sajnálom őt is, mégis csak az anyám de nekem rosszul esik, ha nem az van amit ő akar és úgy már elkezd a kicsivel érzelmileg zsarolni. Köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 19. 09:23
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Hát menjen hozzátok és nem kell beengedni ha nem szól előre h jönni szeretne. Ám még a saját lakásodba legyél határozott. Ám még h tudta beteaztatni ha te is ott voltál? Ne ő parancsoljon már neked.
2018. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy eddig milyen hangnemben beszélgettetek el vele a hibáiról, de szerintem nem eléggé erélyesen és kiabálósan. Sajnos az ilyen emberek nem hallják meg a szép szót és az észérveket addig, amíg valaki (bocsánat, hogy így írom) a pofájába nem üvölti a nyers tényeket akár minősítve, hogy pl.


"egész életemben bántottál, és megaláztál, még tegnap is, hiába szólunk nem tiszteled a döntésünk. Mégis mit képzelsz, hogy engedem, hogy megmérgezd a családunkat, te szerencsétlen? Nem képzeled, hogy engedem, hogy lejárass a gyerekem előtt, főleg, hogy úgy bánj vele, mint velem? Takarodj el és ne is lássunk addig, amíg nem tanulsz meg tisztelni, viselkedni és szólni előre. És ha még egyszer hívatlanul ideállítasz, rád hívom a zsarukat zaklatásért."


Ha ezek után sírva akarna rád hatni, akkor ugyanezzel a modorral kipenderíted azzal, hogy előbb gondolkodott volna, mielőtt megalázott és szidott engem.


És akkor most a gyk. szabályai miatt visszafogtam magam. De már sokszor beigazolódott, hogy az ilyen emberek ezt a fajta "beszélgetést" meghallják és megértik.

2018. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Mintha az én anyámról írtál volna....

Ő még azt is a fejemhez vágta, hogy nem tudtam megszülni (engem is császároztak), ennyire se voltam képes akkor ellátni se fogom tudni, neki kell majd nevelni :S

Állandóan, megállás nélkül okít, ha itt van, de úgy hogy f*ngja nincs a gyereknevelésről, mi csak úgy voltunk, nőttünk mint a gombák, ha nem tetszett neki vmi jól elvert, aztán nézte tovább a tv-t. Húú de idegesítő !!!

Ne törődj vele, mást nem tudsz csinálni!

Mondja amit akar, egyik füleden be másikon ki.

És ha pl nem akarsz teát adni a babának, ne adj!!! Hiába csinál neki, ezt te döntsd el!

Kitartás!

2018. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

"Be lett a baba teáztatva."


És te hol voltál addig? Amíg nem állsz ki magadért, de még a gyerekedért se.. mit vársz? Nem lesz változás.

Vagy kizárod az életedből, vagy örökké panaszkodhatsz rá.

2018. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem értem ,h tudta teával itatni, ha nem akarod? Nem álltál ki magatokért? Mert akkor mar itt elrontottad a dolgot.:/

2. En joba vagyok anyuval, de meg igyis sok lenne belole hasfájós baba mellett 1-2 óránál több egyhuzamban.

3. Nincs "joga" látni.:D max megengeded a te feltételeid szerint. Moderálja magát (mondd meg neki) aztán mehet látogatni ha és amikor Nektek jó!

2018. febr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Be lett a baba teáztatva. - mivan? És te ezt elnézted neki? Gratulákok, de komolyan, nekem ilyet PRÓBÁLT volna meg bárki csinálni, AZONNAL kidobom.
2018. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2%

Nincs "joga" látni. - dehogynem, és ha "korlátozzák" benne, akkor fordulhat bírósághoz.

Létezik nagyszülői láthatás, anyuka nem teheti meg, hogy eltiltja a gyerekét, kivéve, ha pl. ön- és közveszélyes a nagszülő vagy pedofil esetleg piás.

2018. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!