Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért nézik az ovónők hülyének...

Miért nézik az ovónők hülyének a szülőket? Hogyan reagálnátok ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Konkrétan hülyének nézett, pedig tudtam, hogy igazam van, ami be is bizonyosodott azóta, de abban a pillanatban szinte kiröhögött és sértegetett finoman, amire én nem vágtam vissza, mert a szemem előtt egy sokkal nemesebb cél lebegett - a lányom. Nem szeretnék összeveszni vele, de azért azt sem szeretném, hogy hülyének nézzen. Azóta kiderült, hogy ő volt a földhözragadt, és butuska az ominózus esetben, na de ezt én nem így fogom az értésére adni. Szerintetek mi a helyes viselkedés? Tudom, ha a véleményem mondanám, a lányom bánná. És még sokáig oda fog járni...Nem értem miért gondolják magukat "okosabbnak" (tisztelet a kivételnek), hisz azért sok sok anyukának van sokkal magasabb iskolázottsága, mint az ovónőképző, na de ez inkább intelligencia kérdése szerintem.
2014. nov. 17. 10:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Az iskolázottság még nem jelent magasabb intelligenciát! Sok egyetemet végzett embert ismerek, aki bunkóbb, mint egy parasztbácsi.

A kérdésedre nem tudok válaszolni, mert nem írod, hogy miért nézett hülyének.

2014. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A múltkor nekem is problémám volt az óvonővel,gondolkodtam rajta,hogy szóvá tegyem e.Azért mégis csak a fiamról volt szó,gyakorlatilag a földbedöngölt,és szóhoz jutni sem hagyott mikor beszélni próbáltam vele.Teljes mértékben nem volt igaza különben,egy elég megalázó helyzetbe hozta a fiamat,amit nehezen hevert ki a gyerek,egy betegséget mondott és állapított meg róla,és úgy bánt a gyerekkel mintha leprás lenne,külön ültették stb.Voltunk orvosnál semmilyen betegsége nem volt a gyereknek,igazolást kaptunk róla.Én nem sokra mentem vele,neked hátha több sikered lesz.Ebből az egészből csak én jöttem ki rosszul.
2014. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Miért jártok olyan óvodába, ahol így bánnak veletek és a gyerek issza meg a levét, ha szólni mertek? Hogy tudjátok ezek után nyugodt lelkiismerettel rábízni a gyereketeket? Én úgy gondolom, hogy vagy korrekt egyenlő partnerek vagyunk az óvónőkkel, vagy nincs közös témánk többé. Nem vagyok sem gyerek, sem hülye, hogy lenyeljem egy okoskodó felnőtt sértegetéseit, és nem fogok olyan példát mutatni a gyerekemnek, hogy az a helyes, ha ezeket a helyzeteket lenyeli és elfogadja, mert nem így van!
2014. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt a konkrét szituáció? Mert így nehéz válaszolni.
2014. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk csak olyan volt hogy a fiam meglepő pontosàggal lerajzolt egy kacsacsőrű emlőst, ès ő az összes kis csoportàrsa előtt úgymond összeszeszidta, kiselőadàst tartotta rosszul hasznàlt kepzelőerőről. Behívatott, ès nekem esett hogy mièrt engedem meg a gyereknek hogy butasàgokat talàljon ki ès megfertőzze ezzel a tàrsait. Màsik ovodàba mentünk mèg abban a hónapban. Hozzàteszem az apja ès èn is biológusok vagyunk....
2014. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
Erre a "hogyan reagálnátok ilyen esetben?" kérdésre nem tudunk válaszolni, mert nem tudjuk, milyen az az ilyen eset! (Neked milyen magas "iskolázottságod" van?)
2014. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

5-ös: jól tettétek. A felnőttek is munkahelyet váltanak, ha nagyon hülye a főnök vagy a munkatársak. Gyereket miért kéne szenvedtetni?

Kérdező szerintem nyugodtan tedd szóvá bármi is az, és ha ennek ellenére bunkó lesz a gyerekkel, akkor keress másik ovit, de előtte mindenképp tegyél panaszt, más ne járjon így.

Az is baj,h a szülők nem mernek szólni, aztán másokkal is megcsinálja majd ugyanezt, ha nincs semmi következménye.

Ez a véleményem a konkrét eset ismerete nélkül, de tényleg jó lenne, ha leírnád, mert ez csak tippelgetés a levegőbe így.

2014. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy az anyukának "magasabb" az iskolázottsága, az óvónőnek meg nagyobb a tapasztalata.
2014. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Mosolyogva lehülyéznek, én is ezt tapasztaltam sajnos... szóltam, mert kislányomon komoly szorongást vettem észre, kiderült, hogy az óvónéni mond olyanokat, amitől ő teljesen begörcsöl.... na gondolhatjátok - mosolyogva meghazudtolta a lányomat, hogy ők aztán neki ilyet soha... igaz, néha mondanak ilyeneket, de pont neki sosem.... na persze... de ő állítja, és mosolyog, tisztára hülyének néz...
2014. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Ezt írtam én is, idézem: - na de ez inkább intelligencia kérdése szerintem.


Általánosságban kérdeztem. Köszönöm a választ, főleg annak, aki azt írta, hogy nem mindegy milyen példát mutatok a gyereknek. Ezt teljesen így gondolom én is.

Ez esetben nem volt ott a gyerek, de akár ott is lehetett volna...

Sajnos ebben az oviban nagyon sok a bepunnyadt ovónő. Mosolyt nem sűrűn láttam rajtuk még, ha belépünk, inkább méregetnek mindig árgus szemekkel, mintha véresek lennénk. Annyira gáz. De a lányom szereti, és ez számít.

2014. nov. 17. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!