Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen krémmel kezelitek az...

Milyen krémmel kezelitek az ekcémát? 5 hónapos kisfiú

Figyelt kérdés
Tejfehérje allergia miatt jött ki sajnos. Kerülök mindent ami tejszármazék de mégis olyan a bőre 🙁 "A" vitaminos krémet kaptunk rá, de semmit nem ér 😕
2018. febr. 28. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Shea vaj sokaknak bevált, kisfiamnak nem, de egy próbát megér.

Én Biodermát használok neki, felváltva kakaóvajjal. Nagyon sok mindent kipróbáltam, még ezzel a kettővel a legjobb a helyzet. De vész esetén néha a szteroidos krém segít csak.

2018. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a la roshe posay lipikar ap+ termékei váltak be. Fürdető és testápoló, néha stick.

De nálunk nyomozás van, orvos szerint van még valami, amiről nem tudunk, allergiás lehet másra is. (Tej, tojás, szója, csirke- és marhahús, ami biztos eddig...) Legutolsó a csirkehús elhagyása volt, na azóta nem jött elő az ekcéma, végre. Nem azt írom, hogy nálatok is ez van, de nem árt számításba venni.

2018. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
*ekcémán kívül még mindig van más tünete sajnos, de a bőre így már oké.
2018. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jesszusom, a tejmenteset is elég nehezen birom tartani 😟 megkérdezhetem hogy vizsgálták ki nálatok? Vérvétel volt? Olvastam valami "allergén specifikus IgE" vizsgálatról. Erre vajon gyerekorvos adhat beutalót?
2018. febr. 28. 20:40
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Igen, gyerekorvos utal rá, fizetős. Tényleg érdemes nyomozgatni, mi is futottunk egy ilyen kört.

Mosó- és öblítőszer is lehet a másik bűnös.

(Első válaszoló voltam.)

2018. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk Bepanthen Sensiderm és a bőrgyógyász által felírt gyógyszertári testápoló jött be. Valamint csak kétnaponta fürdetjük. Idén gyönyörű eddig a bőre. Tavaly steroidos krémet és higított steroidos testápolót használtunk, akkor elég csúnya volt a bőre. De nem volt semmi szörnyű mellékhatása, ami miatt mindenki stresszel.
2018. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk Elocomot irt fel az orvos. Pár alatt elmúlt, és azóta sem jött vissza.
2018. márc. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, vérvétel semmit se mutatott ki. A tejallergia már korán kiderült, babaként, mert nem múlt el a hasfájása. Marhahúst kerültem, mivel keresztallergén és nem akartam adni neki, úgy voltam vele elvan nélküle, én se bírom. A tojás bevezetése után elkezdtek jönni a fogai, 2 hónap alatt 8 foga jött ki. Tele volt a szája kiütésekkel de én fogzásnak hittem, mert nem azonnal tojás után jött elő, hanem már kapta egy ideje. Nem gondoltam rá. De a fogak után se múltak el a kiütései, sőt, tele lett a gyerek csalánkiütéssel, amire kapott Fenistil cseppet. 2 nap alatt rendbe tette a száját. Kicsit csak gyanús volt a tojás, nem nekem, a dokinak, azt mondta adjunk neki bőven, újra előjön-e, így is lett. Ezután jött a szója és marha, már közel 2 évesen, gondoltam kapjon ilyesmit, mert nagyon leszűkült így is a kör, hogy mi az amit kaphat. De ezekre is rosszul reagált. Aztán ősszel visszajött neki az ekcéma, de feltűnt, hogy mínél több csirkét kap, annál csúnyább a bőre, ezt mondtam az orvosnak, azt mondta ne egye akkor azt se.. Nem gáz amúgy, a tojást könnyű elhagyni, szója nélkül nem nehéz főzni, tej-felvágott kérdésben meg így is nagyon le van szűkülve a lista. Most csirke nélkül már elég gáz, mert pl virsliért a tesco-ig kell mennem, már unom hogy 66 helyen kell vásárolni mindent de nem vészes a helyzet. Már lassan ott tartok, hogy a tejért nem is kár (ugyan én is allergiás vagyok rá és a férjem is, úgyhogy rossz esélyekkel indult szegény), de a csirkét nagyon szerette.
2018. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Huhh 2es, nem lehet egyszerű nektek 😦 én ettől a tejmentestől kivagyok, és úgy félek hogy nekünk is lesz mellé más...jöv.héten lesz mégegy körünk a gyerekorvosnál azt hiszem, ő olyan könnyen rámondja hogy majd kinövi, de ha mindentől allergia/keresztallergia jön ki én meg adom neki mert azt hiszem hogy csak a tejtől van baja akkor nagyon sz.r anyának fogom érezni magam 😞
2018. márc. 1. 19:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű. Ne érezd magad szar anyának, nem a mi hibánk.

Egyébként olyat eszel, ami nyomokban tartalmazhat? Oké hivatalos dolgok miatt kell ráírni de ezek a termékek olyan gyártósoron készülnek, ahol tejet tartalmazó termék is, így szennyeződhetnek azok is, amibe alapból nem tesznek. Én tapasztaltam már ilyet, tünetem volt tőle, a gyereknek én nem is adhatok ilyesmit. Ez tovább nehezíti a diétát. Ha ennek ellenére nem szűnnek meg a panaszok, jelen esetben az ekcéma, akkor lehet további allergénekre gondolni. Ha nem bírod a diétát vagy nem tudjátok mi okoz még gondot, akkor adj tápszert! Peptit vagy Pregomint kaphat első körben, azt gyerekorvos is kiírja, ha az se jó, akkor Neocate tápszert tud kiírni gasztroenterológus, annak már muszáj jónak lennie (annak az összetevőire ritka az allergia)

2018. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!