Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdése?

Hozzátáplálás kérdése?

Figyelt kérdés
Hány hónapos korban kezdjem és mivel?Hány naponta lehet új ételt bevezetni?És először a lével kell kezdeni vagy egyből lehet péppel?Szilárdat mikortól lehet adni?Húst, tejet, mézet, magvakat mikortól lehet?Étkezést mikorra kell kiváltani?Minden érdekel ezzel kapcsolatban.Van egy 5 és fél hónapos kisfiam.

2018. febr. 24. 16:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Vizet, teát mikortól lehet?Bocsi a sok kérdésért:)
2018. febr. 24. 16:11
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Nincs védőnőd?
2018. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb ha megnézed a neten, vannak táblázatok amikben pontosan le van írva, hogy mit hány hónapos kortól ehet.


Egyébként először lével szoktak kezdeni. Meglátod úgyis mit fogad el. Az enyém pl. egyáltalán nem ette a zöldségpépet, csak jóval később, kis puha darabokban volt hajlandó megenni. Minden gyerek totál más.


Étkezést nem "kell" bizonyos időre kiváltani, ez is gyerekfüggő, ő dönti el mikor váltja ki, nem te. Húst, tejet 8 hónaposan ehet legkorábban, a mézzel legalább az 1 évet meg kell várni, de sokan a kettőt javasolják. Magvakat szintén nem ehet, max. 1 éves kor után, de akkor is darálva. Ezeket ne siettesd, többet árthatsz vele mint amennyi a haszna, allergizálnak.


Tényleg jobb lenne, ha a védőnőddel beszélnéd át, vagy ha nem nagyon lehet vele, akkor olvasgass a neten. Ez annyira sokrétű téma, hogy oldalakat lehetne regélni róla.

2018. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De igen, van védőnőm, de mindenki mást mond...A védőnő A-t, az internet B-t, a gyerekorvos C-t...
2018. febr. 24. 17:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorikerdesek meg D-t ... 😥
2018. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen a gyakori meg D-t.De most akkor döntse el az ember lánya, hogy mit tegyen...
2018. febr. 24. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:

:) előszőr is ha anyatejes 6 hónapos kortól kezdheted.

-alma-én azonnal pépet adtam neki, 2-3 falat, azt 2x annyi és szépen növelve.

azt jön a répa, krumpli (ezt keverve valamivel, mert csak a krumpli, íztelenül nem valami fincsi), ...stb

de azt ajánlom hogy meghallgatod a dokit és a védőnőt és akié szimpibb azért választod, azt ha beindul a dolog akkor már a saját fejed után fogsz menni.

nekem pl a védőnő az első hónapban heti egy izt, majd a 7-8hónap között a sajt-hús-túró-tojássárgája, ez is heti egy. utána fel lehet gyorsítani a dolgot.

nagyon hosszú lenne leírni. de ne görcsölj rá. a puffasztó dolgok ( k betűsek) 9-10hónaposan, tej, méz, konzerv hal, máj egy év felett. a magvas gyümölcsök, dió félék két éves kor felett. azt hiszem ennyi, ezt leszámítva szabad teret kaptam.

ha a zöldborsót korán vezeted be, én 7 hónaposan adtam, akkor héja nélkül.

első körben mehet: alma, krumpli, répa, őszi, cékla, édesburgonya...keress ilyen bevezetési táblát és kövesd. a lényeg ha elkezded egy valaki véleménye alapján és egy táblát kövess, mert tényleg össze vissza van.

2018. febr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!