Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémára utaló jeleket találta...

Ekcémára utaló jeleket találtam 4,5 hós kisfiam kezén, lábán. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Eredetileg gyógyszertári fürdetőkrémet használtunk, de áttértünk Johnson esti rutin testápolóra és babaolajra. Egy hét múlva piros foltok jelentek meg, melyek nőttek, nőttek, majd kiszáradtak, szétterjedtek. És nem akarnak elmúlni. Természetesen azonnal visszatértünk a gyógyszertári termékekre. És Sudocreammel kenegetjük. Az elég?M lehetséges hogy felborult a baba bőrének ph értéke? Vagy hülyeséget kérdezek.
2008. okt. 28. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azokra a termékekre allergiás,mindenképp gyerekorvosnak mutasd meg,felír olyan terméket receptre ami ilyenkor jó rá.
2008. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, a Johnson nem való kicsiknek...lehet kapni gyógyszertári testápolót is, fürdető olajat is, a védőnő segíteni fog benne. Én Sudocremet sem használnék, szerintem az még jobban kiszárítja, nekünk az sem vált be.
2008. okt. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen keresd fel a dokit, az egyik anyuka kislányának is ez van és elég specko krémet ken rá, meg a cinkrázót szokta amitől fehér lesz mert rászárad, de hűsít, így a baba nem piszkálja..

A másik fontos, ha véletlen tehéntejet adtál már neki, akkor ne tedd, mert ez a kislány is az miatt szenved, de amióta nem kap tehéntejet szépen gyógyul.

2008. okt. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az ekcéma a tejtől és a tejtermékektől van. Ha még szoptatod, ne egyél semmilyen tejterméket, és semmit, amiben tejfehérje van. És a baba se kapjon tejterméket semmit!!! A krémek pedig csak rontanak a helyzeten. Semmilyen krémet ne kenj rá, vagy max olyan olajat, ami tiszta növényi. (Érdeklődj drogériákban, vannak úgynevezett bázisolajok, ilyet vegyél. PL van az Aromax márkájú, nagyon jó minőségű olajai vannak.)

A tejtermékekben lévő kalcium helyett pedig egyél minden nap szezámmagot, lehetőleg megőrölve.

Türelem, és kitartás, de megéri, hidd el!

2008. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet az utolsó hozzászólóval. Az én lányom bőre a mosószertől lett ekcémás. Most nyolc hós és még mindig ecettel öblítem a kicsi ruháját, és a doki által felírt krémmel kell kennem a börét. Tehát feltétlen vidd el az orvoshoz, és majd ő ír ki rá valamilyen krémet. Lehet elég lesz egy kis A vitaminos krém de az is lehet hogy szeriodos krémmel kell kenned. Ezt mindenképp a doki dönti el. Ne kisérletezz semmilyen idegen krémmel. A lányom most nyolc hós még mindig kenem a kis bőrét és a gyógyszertári fürdetőkrémet használjuk. A kiütések szerencsére már csak rikán jönnek elő.
2008. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!