Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire általános, hogy egy...

Mennyire általános, hogy egy 4év körüli gyereket a laptop elôtt kell etetni, miközben youtube-ot néz?

Figyelt kérdés
Van a családba egy 4éves, aki így eszik, illetve etetik és mivel nincs több hasonló korú ismerôsöm, nem tudom, hogy ez ma mennyire normális. Lehet, hogy csak én voltam rég gyerek. De arra lennék kíváncsi, hogy más is tesz így, ehet a gyerek a laptopot nézve?
2018. márc. 15. 10:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem általános, bár nyaralás alatt több családnál láttam a tabletet az asztalnál a gyerek elé pakolva. Külföld, nem magyar családok.


Nagyon rossz evőm van, de enyhe figyelemzavara van, plusz megkésett beszédfejlődésű, nem tetézem tévével. Máskor se nézi. 2,5 éves.

2018. márc. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk van tv a konyhában szinte mindig megy ha eszünk vagy főzök. Nekem nagyobb gond, hogy egyedül nem eszik
2018. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Amíg etetni kellett őket sokszor ment a youtube, tudtam hogy nem jó de így legalább valamennyit ettek.

Mióta teljesen egyedül esznek (2 éves koruktól) nincs mesenézés, beszélgetni lehet az asztalnál. Van ismerősöm akiknél az étkezőben is tévé van és a család filmet néz kaja közben, nekem az is nagyon furcsa.

2018. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%

#8 és #10

Nektek is köszi, hogy nem vagyunk egyedül :D

Másfél évesem van, szintén csak így tudom etetni. A nagy 8 éves, kis korában őt is így próbáltam, de ő még így se. A kicsi se túl jó evő, de a naggyal abszolút szenvedés volt minden falat...


Kérdező: A családtagod is valszeg nem jókedvében csinálja így...

2018. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mégis csak volt értelme a kérdésnek.
2018. márc. 15. 12:59
 16/20 anonim ***** válasza:
30%
Vessetek a mókusok elé, de az én 14 hónapos fiam a róla készült videókat nézi a telefonomon, máskülönben egy falatot sem hajlandó enni. Időnként megelégszik, ha mesélek neki, de ez a ritkább. Ez van.
2018. márc. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%
Szintén mese előtt eszik itthon. És azért, mert máshogy nem sikerült megetetni. Már egyedül eszik, de mesét nézi. Étteremben mese nélkül, viszont rengeteg gyerek előtt ott a tablet, telefon. Tavaly a nyaralásnál két napig evett tablet nélkül, de aztán kifigyelte, hogy mások viszik az étterembe :-D Sajnos az ennivaló egy cseppet se érdelki, sose éhes viszont nagyon vékony volt mindig, hàt így alakult. És mesét csak evés közben néz.
2018. márc. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos ma már nagyon is általános. De mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.
2018. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
34%
2 és fél éves gyerekem nagyon rossz evö,illetve egy pillanatra sem ül nyugton. Evés helyett inkább menne játszani. A fött kajával ráadásul eléggé hadilábon áll, ezért nálunk elöfordul h az ebédet (de csak az ebédet!) mesenézés közben eheti. Ezt akkor szoktam inkább engedni,ha reggelire és tizoraira is alig evett, vagy ha már fáradt,álmos és nincs türelme enni, vagy beteg és örülök h igy legalább lemegy pár falat.... De minden más étkezés szigoruan mese nélkül zajlik. Egy idöben nagyon rákattant erre a mesés evésre, anélkül hisztizett h nem eszik. Na akkor elvettem töle a tabletet és hetekig nem volt evés mese közben..azota nagyon figyelek h csak akkor nézzen mesét evésnél "ha nagyon muszáj". Sztem ez igy még türhetö,bár nem veregetném vállon magam érte. Nagyon könnyen rászoknak..azt nem tartom normálisnak ha egy 4 évest etetni kell és csak mesével eszik minden étkezésnél.
2018. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nálunk a 6 éves gyereket etetik szerintem tiszta gáz!!!Közben legóval játszik tévét néz...
2018. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!