Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a 10 hós lányom...

Mit csináljak a 10 hós lányom hajával? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
A kislányom 10 hónapos és viszonylag hosszú a haja. A szemébe lóg neki, mindig oldalra fésülöm neki(egésznap próbálom elfésülgetni neki). Próbáltam összekötni haj gumival,elcsatolni, hajpántot használni, de nem szereti ha a haját próbálom csinálni, nagyon utálja ezeket és egyből kiszedi ha mégis sikerül megcsinálnom neki. Most azon gondolkodom hogy lekellene vágatnom neki, nehogy a szeme kárára menjen . De ha én sem tudok a hajához érni akkor hogy vigyem el fodrászhoz? Visít, ordít, és dobálja magát ha a hajához érek. Talán akkor lehetne levágni ha alszik, de én nem szeretném levágni neki, nem akarok bolondot csinálni belőle :) valaki járt már így? Ha igen mit csinált?
2018. márc. 17. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Szilikongumi vagy ha azt se tűri, befőttes, nagyon szorosan.
2018. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Semmi köze a látásnak ahhoz hogy belelóg a haja, ez egy tévhit. Az összes létező szemüveges ismerősömnek soha nem lógott bele a haja és mégis szemüveges, köztük én is.

Egyébként vidd el nyugodtan fodrászhoz, az unokahúgom ugyanígy volt , kilenc hónaposan már álláig ért a haja elől, a fodrásznál úgy megvolt szeppenve hogy nyugodtan tűrte, hidd el idegennel máshogy viselkednek mint otthon. A sógornőm az ölébe vette és úgy vágtak neki, meg a fodrász ért is hozzá.

2018. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van szilikon gummia is, a gond azzal van hogy nemtudom bele rakni neki.

Nagyon szépen köszönöm megpróbálom akkor elvinni, egy próbát megér. :D

2018. márc. 17. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Vidd el fodrászhoz, lehetőleg azért menjen veled férjed vagy valamelyik nagyszülő és lefoglaljátok, én pl első fodrászkodásnál mesét raktam be neki youtubeon, igaz ordított ugyanúgy de legalább nem hadonászott, és felfigyelt mikor az ismerős zenék jöttek.

Ha nem szokott zenét/mesét hallgatni/nézni jó bármilyen kedvenc játék, egyikőtök ölébe ül míg nyírják, másikotok meg szórakoztatja.

Annyi tanács még hogy olyan ruhába menjetek amit nem sajnáltok, gyerek nyakába is elég a törülköző, enyém ott kapott frászt mikor leterítették azzal a ponyvával és nem látta a kezét-lábát, legközelebb mikor nem volt ponyva alig sírt.

2018. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Pfff...talan vagd le almaban. Komolyan elvinnel fodraszhoz egy ekkora babat h vegigorditsa? Fogod az ollot es levagod amig alszik. Amennyi haja egy ekkora gyereknek van kb 1 nyisszantas.
2018. márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Puffoghatsz utolsó de fodrász barátnőmhöz volt hogy fél éves babát vittek akkora haja volt hogy a szemébe lógott.

Álmában mennyire biztonságos hogy anyuka kilógott nyelvvel birizgálja ollóval majd hirtelen megfordul aztán beleböki a sötétbe véletlenül az ollót?

Vagy ahogy nyírja az egész cikk-cakk lesz mivel nem fog tudni fekve egy hosszt nyírni.

2018. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudod vezérelni... És akkor mindig fiús haja lesz? :) Szerinted később fogja tűrni? Nem. Ha most nem szokja meg, még nagyon hosszú ideig nem fogja hagyni.

Egyébként a körmét se vágod, fogát se mosoda, gyógyszert se adsz be neki... csak ha "jó kislány" módjára mozdulatlan marad?

2018. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elvittem fodrászhoz és ő levágta. 6 éves koráig rövid haja volt, mert gyűlölte a csatot, én meg azt, mikor összemancsolta a kajás kezével.
2018. márc. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hű de kedvesek vagytok... Nem fogom én levágni neki, nem akarok bolondot csinálni belőle nem vagyok fodrász... Kedves 7. A körmét nagyon szépen engedi levágni , fogat is nagyon szeret mosni és köszönjük az aggódást a gyógyszert is nagyon ügyesen beveszi ha szüksége van rá! Csak a hajával vagyunk így hogy nem szereti ha birizgálom. Amúgy megmutatja fodrásznak és ő is azt tanácsolta híg, hagyjam csak neki, inkább mindig türögessem neki.
2018. márc. 27. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!