Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok az egyetlen, aki...

Én vagyok az egyetlen, aki nem élvezi a babakort és alig várja, hogy a gyereke nagyobb legyen?

Figyelt kérdés

Irtó cuki, a mindenem, nagyon jó ölelgeti, puszilni a kis arcocskáját, de alig várom, hogy nagyobb legyen, hogy ki tudja magát fejezni, el tudja mondani mi a baja, hogy jobban le tudjam kötni, tudjunk menni programozni, stb.

5 hónapos, sajnos már kétszer volt beteg és szörnyű ezt ilyen pici korban végig csinálni. Néha az érzéseim miatt lelkiismeret-furdalásom van, nyugtassatok meg, hogy érez még így más is.


2018. márc. 21. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem mondom hogy egyáltalán nem élveztem, minden kornak megvan a maga szépsége de nagyon nehéz volt vele babaként, az a tipikus többemberes kisbaba volt, 2 óránként kelt, hasfájós volt, fogzás egy rémálom volt úgy fájt neki, mindig alvásidőkhöz igazítani a napjainkat, sokkal könnyebb volt 1 éves kora után mikor kezdte felfedezni a világot, mikor másfél-2 éves kor körül már mások társasásgát is igényelte, és meg lehetett vele beszélni mindent, játékok is érdekesebbek , sokkal szívesebben legózok és szerepjátékozok mint nyomogassak egy babajátékot.

Szóval én is vártam a totyogós kort mikor kisbaba volt, és tényleg szuperebb, de azért az hiányzik hogy az ölembe aludjon el, nem engedi magát puszilgatni sokszor, néha már túl önálló, ezért kell kiélvezni minden kornak a szépségét :) túl gyorsan elrepülnek.

2018. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez teljesen természetes. Nem mindenkinek rózsaszín vattacukor a babakor. Konkréten, nekem ha azt mondták volna az első két hónapban hogy vissza lehet csinálni, gondolkodás nélkül igent mondtam volna. Nekünk 6 hónap kellett mire az első gyerkőccel összerázódtunk, és kb 2 éves volt, mikor már igazán élveztem a vele töltött időt. Nekem kellett hogy értelmesen tudjunk beszélni, és olyan dolgokat játszani, ami nekem is élvezet. A másodikkal már jóval könnyebben ment, mert tudtam mire számítsak. Most 11 és 8,5 évesek. Nagyon jó a kapcsolatunk. Szóval nyugi!
2018. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerek? Nekem az elsővel volt ilyen érzésem. Most a másodikkal nem jellemző, mert már tudom mennyire gyorsan elmúlik majd ez a korszak. Csak addig tűnik hosszúnak (néha nyűgnek) amíg tart.
2018. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is első egy év a legnehezebb. Inkább másfél, addig tart a szeparációs szorongás.

Nincs ezzel semmi probléma: egy évig baba, két évig tipegő. Ez gyorsan elszáll. Sokkal tovább lesz kamasz és felnőtt. :)

Az szerintem rosszabb, amíg valaki addig tudja igazán élvezni, amíg pici babucika (😝). Aztán ha nagyobb és már nem olyan cuki, nem tud vele mit kezdeni.

2018. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én visszasírom a baba kort!!!
2018. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En is visszasirom a babakort! Ilyenkor tenyleg irto cukik...

De amikor tombol a dackorszak kb 2 eves kortol, na hat akkor mindent lehet rajuk mondani csak azt nem, hogy cukik!

Hiaba tudja magat kifejezni, borzaszto nehez esetek ilyenkor. 😵

2018. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utaltam a 0-masfel ev kozotti idoszakot! Egyfolytaban ideges voltam es szamoltam a napokat. Kitartas.
2018. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dettó így éreznem én is, de 1,5-2 év múlva mikor visszagondolsz....Nosztalgiázni fogsz, hogy mennyire szép is volt az egész. Persze hajlamosak vagyunk elfelejteni a kemény időszakokat, de tényleg használd ki a pillanatot!!!
2018. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!