Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagyobb gyerek az egyetlen...

A nagyobb gyerek az egyetlen megoldás hogy vigyázzon a kistestvérére és hazahozza suliból meg vigye, de nem akarja vállalni. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A nagy 12 éves hetedikes, a kicsi 9 éves és harmadikos. És a nagyot sehogy sem lehet rávenni hogy vigyázzon a kicsire és suliba sem hajlandó vele menni, őt a barátai jobban érdeklik. De a kicsit nem lehetne egyedül hagyni. Mit lehetne tenni? A nagy sehogy sem hajlandó együttműködni!
2013. febr. 23. 18:51
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
22%
Megmondani a nagynak,hogy ok ne segítsen de ha bármit szeretne majd titeket sem lehet semmire rávenni.Tessék a lábatokra állni,ti vagytok a szülők,ő meg egy 12 éves kis taknyos gyerek,beszéljétek meg vele nincs választása,vigyázzon a kisebbre,ráér még a nagy barátokkal lógással,igazán besegíthet.
2013. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
55%

Az én fiam harmadik osztályban egyedül ment iskolába és egyedül is jött haza. Órákat egyedül volt itthon, amíg én a húgaval játszótéren voltam vagy sétáltam .


De nálunk a kishúga hazahozatala nem opció, hanem feladat amit el kell végezni.

Nem megkérdezném hogy haza hozná-e, hanem mondanám hozza haza.


A családban mindenkinek vannak feladatai, egymás felé is. Ettől is család

2013. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
64%
le lehet pontozni de akkor is egy 12 éves is besegíthet,én 8 évesen hoztam haza a 6 éves öcsémet és vigyáztam rá.
2013. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
73%
Kedves valaszolo azert ez nem ilyen egyszeru, a szulo dolga ezt megoldani es nem egy "kiz taknyose"
2013. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
57%
Anyukám minket egyedül nevelt 7 évesen egyedül jártam suliba,majd mint írtam vigyáztam öcsémre,egy 12 évesnek illene besegítenie hogy vigyáz a tesóra,de persze manapság a gyerekeknek csak joguk van kötelességük nincs.
2013. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
74%

Második vagyok.

9 évésen én vittem haza az 5 és 6 éves húgom az oviból

2013. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
70%

"De nálunk a kishúga hazahozatala nem opció, hanem feladat amit el kell végezni."

Ilyen hozzaallassal lehet megalapozni azt, hogy a nagyobb testver megutalja a kicsit. Mert "nem opcio, hanem feladat".

Kerdezo, egy hetedikes gyereket erthetoen jobban erdekelnek a baratai, mint a kistestver es az sem elvarhato, hogy bebiszittert jatsszon heti 5 napon keresztul Lehetne vele valamifele uzletet kotni, hogy pl heti 3 nap elhozza az iskolabol es otthon marad vele es ezert plusz zsebpenzt kap, vagy valami. Vagy keressetek bebiszittert, vonjatok be a nagymamat, a szomszedot, valakit.

2013. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy 12 éves suli után amúgy is haza megy tanulni,miért ne vihetné haza a kis tesót?Mindketten tanulnak,még jönnek a szülők,ha van különóra akkor besegít egy rokon,nekem az az evidens,hogy egy 12 éves suli után nem a barátaival lóg.
2013. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
74%

Persze a szülő azért nem fog dolgozni mert a 12éves uraság nem hajlandó haza hozni az öccsét. Aztán ha nem lesz mit ennie akkor meg lázad.



De mindegy is. 9 évesen miért nem mehet haza egyedül?

2013. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
82%
72%os igazán lepontozhatsz,de attól még igenis a családban segítsenek egymásnak az emberek legalább a családban,,ha már máshol nem így működik
2013. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!