Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell változtatnom a...

Mikor kell változtatnom a tápszeres etetésen?

Figyelt kérdés

Első lányom szopizott, így tanácstalan vagyok.

Mikor kell többet adni neki? Milyen ütemben? Hogyan?(sajna a súlyának kellő mennyiséget sem eszi meg, 3 hós, 5800 gr és nem eszi meg a 6X120-at sem...)

Mikor kell másik cumit vennem? (most egyest használ)

Mikor kell cserélni a cumit-cumisüveget?

Hogy kell használni-és hol lehet beszerezni sterilizáló folyadékot?

Meg úgy egyáltalán bármi hasznos tanács ezzel kapcsolatban érdekelne.

Köszönöm


2010. jún. 12. 10:59
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja, és még azt akartam kérdezni, hogy van-e valaki, aki igény szerint eteti tápszeres babáját?

És hogy meddig hagyjam aludni reggel, mert ha nem keltem, van hogy este 20-tól reggel fél 8-ig alszik

(és sajna nem kel fel arra, hogy éhes...)

2010. jún. 12. 11:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kell fel arra, hogy éhes, akkor nem éhes. Az előírt mennyiség nem szentírás, csak egy kb. számítás. Ahogy anyatejes babánál, úgy tápszeresnél is igaz az, hogy a baba tudja mennyire van szüksége. Hagyd rá, csak azt figyeld, hogy gyarapszik-e. Ha igen, akkor elég neki. Én mindig akkor adok, ha éhes, úgyis szól. Akkor adj neki többet, ha gyakrabban éhezik meg. Akkor egy etetésre növelheted a mennyiséget, és meglátod, kérni fogja. Sterilizáló folyadékot a tescoban a bababoltokban, és a neten is lehet kapni. Egy zárható dobozba készíts el, és dobáld bele, amit fertőtleníteni akarsz, 30 perc alatt kész is van.

Ha tud enni 1-es cumival, akkor hagyhatod, az én fiam még 6 és fél hónaposan is 1-esből evett.

Cumit akkor cserélj, ha látod, hogy a végét járja, de 1-2 havonta azért érdemes. Cumisüveg maradhat, amíg tönkre nem megy:)

2010. jún. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Az a baj a lányommal, hogy keveset eszik és nem mindig szól, hogy éhes.

1 hónapja kerültünk kórházba, amikor kiderült, csak 50-eket cicizett, így egész nap evett a 600 helyet csak 250-et és nyugodt baba volt, végigaludta az éjszakát, és nappal is akár 5 órát...

Állítólag megszokja és nem kiabál...

Ezért félek, hogy nem eszik eleget.

Reggel adok neki többet, akkor megeszi, ma már a 170-et is megette, de napjában max 2X eszi meg az adagot a többiből hagy mindig.

Nehezen gyarapszik és a pisije sem sok, de mit tehetnék , hogy többet egyen?

Már 3 hete szenvedünk, mert másfél-két óránként eszik 50-60-at, gondoltam a 3 hós ugrás, de már vége lehetne...

2010. jún. 12. 11:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor próbálj 3 óránként keveset adni neki, éjjel meg hadd aludjon. Pedig a gyarapodása jó, tehát biztosan nem éhezik, egy átlag 3 hónapos 6000g körül van, vagyis ő teljesen jó hízást produkál.
2010. jún. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy próbáld ki, hogy etetés közben többször megbüfizteted, lehet azért nem eszik többet, mert elfoglalja a helyet a levegő. Így mindig újra kezdődik a kaja, lehet elfogyna az adagja:)
2010. jún. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi 3 hósan 100-120akat ettünk 6x, aztán 3,5 hó körül jött a növekedésugrás.

Cumi-cumisüveg: Én nem vagyok egy nagy sterilizáló, így én ilyen korban kb 3 napont sterilizáltam a cuccait (lehet sűrűbben is, akár mindennap, de én nem tettem). 3,5 hósan váltottam kettes cumira (avent), az egyesből már csak iszik.

Ki még nem dobtam egyet sem.

Sterilizáló folyadék: Chicco a neve, sok helyen lehet kapni (cora, tesco, brendon, spar...). Én 3 hós korától használom ezt, addig kifőztem, de megelégeltem, hogy mindig vízkövesek maradnak a cuccok (tettem sokmindent a vízbe, szinte mindent kipróbáltam). Ettől pedig olyan szép áttetszőek lesznek. De van aki nem akarja ezt használni, annak jó ha kifőzi a cuccokat, legalább 8 percig kell forrásban levő vízben lenniük.

Mi eddig 4x tettük el a megcsinált tápszert a hűtőbe. Most olvsatam a babamagazinban (régebbi szám, felicitasos csomagban volt), hogy akkor lehet eltenni, ha gyorsan/hirtelen le tudod hűteni és hűtőbe tárolni. Nem tudom mennyi ideig, hazudni meg nem akarok, de 12 óránál bizti több volt (talán 48 óra, de mondom nem emlékszem pontosan). Amúgy ma megszagoltam a tegnap estit, ugyanolyan volt, mint a frissen készített.

Csak akkor tesszük el, ha legalább 1 deci megmarad (kislányom eljátszotta, hogy 10 ml után bealudt, így 140 ml megmaradt).

Ja, és ne mikróba melegítsd.

4,5 hós a lányom

2010. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettetek.

Amúgy 4 kg-al született és most 5900, tehát szinte a minimum hízást produkálta.

De reméljük nem lesz baj.

2010. jún. 12. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!