Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amit jégkockatartóban lefagyas...

Amit jégkockatartóban lefagyasztasz a babádnak, azt hogy olvasztod fel?

Figyelt kérdés
Főtt sárgarépa-petrezselyem párost pürésítve lehet fagyasztani? Most kezdenénk ezek kóstoltatását, de ha napi 1-2 kanállal eszik az elején, minden nap pacsmagoljak neki két kocka répát és egy kocka petrezselymet? Úgy gondoltam, lefagyasztanám addig, míg meg nem tanul egy egész adagot megenni. Utána főzném frissen neki.
2010. jún. 12. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
én is mindent fagyasztottam a rizs és krumpli kivételével
2010. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de hogy olvasztottad fel?
2010. jún. 12. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Főzés előtt fél-egy órával kiveszed, és kiolvad saját magától, nem kell vele csinálnod semmit. Én egyedül az előre elcsomagolt husit szoktam langyos vízbe állítva felolvasztani (nem főzöm meg, mert úgy mellékíze van, csak feldarabolom és lefagyasztom kis folpackba csomagolva).
2010. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy kistálba teszek melegvizet,arra egy másikat,és abba bele a kockát,arra valamit amivel lefedem és így kienged. De van hogy csak szobahőmérsékleten hagyom kiolvadni.

2010. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is hagyom kiolvadni szobahőmérsékleten. Nekem a petrezselyemmel mindig gondom van, mert nem tudom eléggé pürésíteni és köhög tőle. Te hogy csinálod?
2010. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én mikrózom neki már az elejétől. kivettem egy-két kockát, be a mikróba és úgy adtam neki. mivel már lefagyasztás előtt megfőztem csak melegíteni kellett.
2010. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

első vagyok, ne haragudj...

nekem a jégkockatartós megoldás nem annyira jött be, mert nem tudtam kiszedni belőle az egy adagot, így vettem a patikában (kb., 10 ft darabja) kis gyógyszeres tégelyeket és abba tettem el az adagokat. Ezt utána melegvízben olvasztottam ki vagy csak reggel áttettem a hűtő sima részébe és ott olvadozott ebédig. Utána mikróban melegítettem.

2010. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a petrezselymet miért kell jégkockatartóba tenni? Ezt nem értem. Én megveszem a petrezselymet (amíg volt fűszeres kertem, csak leszedtem), lecsipkedem a leveleit, és egy zacsiban, vagy egy darab alufóliában elteszem a fagyóba. Még össze sem fagy, és mindig csak annyit veszek ki belőle, amennyi kell.
2010. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sziasztok. A petrezselyem gyökeréről beszélünk, nem a leveléről! Még én sem csináltam, egyelőre csak barackot és almát ettünk eddig, ezután jön majd a répa-petrezselyem-paszternák trió.
2010. jún. 12. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!