Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jégkockatartóban fagyasztani?...

Jégkockatartóban fagyasztani? Nem lesz baja a gyümölcspürének? Honnan tudjam hogy mennyit kell kivennem? 18hetes a kisfiam! Nem veszi be más kaja izét, szagát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fagyasztóban mi baja lenne?? Én úgy csináltam, hogy jégkockatartóban lefagyasztottam (húztam rá egy nylon zacskót), ha megfagyott, a kockákat egy zacskóba tettem. Így a jégkockakészítő újra használható volt. Hogy mennyi kell belőle majd a babának, azt így nem lehet megmondani.. függ a kockák nagyságától, a baba étvágyától...
2010. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont ahogy az előttem válaszoló írta.Sajnos ezt ki kell tapasztalni, hogy mennyit eszik meg. Lehet, hogy a 3. próbálkozásnál eltalálod a mennyiséget. Én úgy fagyasztottam le a zöldséget,húst, hogy a jégkockatartóba tettem folpackot, és abba tetem bele a turmixolt dolgokat. Aztán amikor megfagyott bele egy zacsiba, és mostmár tudom, hogy mennyit kell kivennem belőle, és már készítem is a fincsi kajcsit.Gyümölcsöt mindig frissen készítettem neki, azt nem fagyasztottam.

2010. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mÍg ilyen pici volt, mindig frissen főztem. Nem mertem volna fagyasztottat adni. Itt a sok gyümölcs és zöldség frissen. Fagyasztva már roncsolódik. Ha tél lenne, érteném, de most miért nem friss kaját adsz neki? Szerinted melyik a finomabb, a fagyasztott vagy a friss barack?
2010. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a Kedves Kérdező télire akar lefagyasztani a most kapható friss zöldségekből, gyümölcsökből. Télen ki akarna lefagyasztani??? Meg mit? Én úgy gondolom, hogy most tanácsos lefagyasztani a friss dolgokat, hogy télen is tudjon a babájának adni belőle...

Én is most kezdem fagyasztani a zöldségeket, gyümölcsöket, aminek épp szezonja van. Most pl cukkinit meg patiszont fogok kockákra vágva fagyasztani.

2010. júl. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Első babánál én is így csináltam, pépesítettem a gyümölcsöket, és jégkockatartóba fagyasztottam.

Bevallom, szerencsétlenkedés volt az egész! Alig tudtam beletölteni, aztán olvasztáskor alig tudtam kivenni a tartóból úgy, hogy ne törjem ki a többit is, kiolvasztva híg trutyi lett az egész.


Most a második babánál már úgy csinálom, hogy nem pürésítek előrre semmit, hanem a teljes gyümölcsdarabokat (magozott cseresznye, meggy, sóskalevelek) maroknyi adagokra osztok, befolpackozom, és egy-egy műanyag dobozba rakom szét őket, így kerülnek a fagyasztóba. Emellett vettem egy jó adag csirkemellett, feldaraboltam kb. gyufásskatulya méretűre, megfőztem gyenge húslevesnek, és azokat a husidarabokat is egyesével folpackoztam, dobozoltam.

Már használtam is fel belőlük, tök jól működik, kiveszek mondjuk egy adag sóskát, beledobom a kislábasba, nagyon kevés vizet öntök alá, belekarikázok egy közepes krumplit, belerakok egy adag fagyasztott husidarabot, öt perc alatt összerottyan. Mire a krumpli megfő, megolvad a husi is. Egybeturmixolom a saját levével az egészet, és kész. Kb öt perc alatt kész vagyok.


Nyilván veszít valamennyit a vitamintartalmából így a gyümölcs, zöldség, de nem anynit, mintha mondjuk meggybefőttet adnál, vagy megbarnult, öreg almát...vagy semmit, mert épp akkor nincs idénygyümölcs.

2010. júl. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!