Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől olyan édesek, aranyosak...

Mitől olyan édesek, aranyosak a babák?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 16. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Mármint tudományosan? A kis kerek babapofi, pici orr, és minden, amitől cuki a baba, az evolúció vívmánya, hogy felébredjen a felnőtt védelmező és gondoskodó ösztöne.
2018. ápr. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Valóban. Rendkívül védtelenek, gyámoltalanok, csupa ártatlan tisztaság. Ezek mind elősegítik, hogy a felnőtt ember, főleg az anyai ösztönökkel megáldott nők rögtön óvni, védeni, gondozni akarják őket.

Ráadásul az a gömbölyű, gödröcskés pofi, a pihe-puha bőr, a tiszta, nyílt tekintet, a világ legőszintébb, legragaszkodóbb ölelése...ezekre csakis a babák, kisgyermekek képesek. Ők még mentesek mindenfajta romlottságtól.

Az anyatejes babáknak például van egy semmihez nem hasonlítható édeskék illatuk. Az én gyerekeim babakori illatát szinte ittam, szívtam magamba, hogy örökre elraktározzam.

A fiam most 5 éves, a lányom 3 éves. A fiam már lassan elhagyja a babakori, kisgyermekkori gömbölyűségét (az alkata már egyáltalán nem babás, vékony, magas, szálkás fiúcska), de a gödröcskés, picit pufók arcocskája még megvan. Imádom. És amikor a puha tenyerével megsimítja az arcom, a karjaival pedig átöleli a nyakam, elfelejtek mindent, csak Ő létezik.

A lányom még babás, kerek pofi, mág a beszéde sem teljesen tiszta, az a kisgyermekes selypítés édessé, ellenállhatatlanná teszi.

A babák, de még a kisgyermekek is hihetetlenül tiszták, ártatlanok, ettől olyan aranyosak. De sztem többek, mint aranyosak. És szinte csodálni, tanulmányozni szoktam Őket: játszanak, babrálnak valamivel, szépen elmélyülnek a tevékenységükben, és pedig csak figyelem Őket, egyszerűen gyönyörű az a tisztaság, amivel Ők még rendelkeznek.

2018. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem egyáltalán nem azok.
2018. ápr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyosak. 5-10 mèter tàvolsàgból.
jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!