Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belefér a fogzásba, hogy 20...

Belefér a fogzásba, hogy 20 percenként felsír a kislányom?

Figyelt kérdés

6 hónapos a babám és két napja órákon keresztül gyakran felsír elalvás után. Ma 8-kor aludt el és már 6 alkalommal mentünk be hozzá visszaaltatni. Napközben is csak 20 perceket alszik, eddig kifejezetten jó alvó volt. Láza nincs, napközben jókedvű, élénk. Kicsit hígabb néha a széklete, de napi 2 kakis pelusnál nincsen több és elég étvágytalan is. Nem nagyon engedi megnézni az ínyét, de mintha lenne már egy pici fehér folt, talán az egyik fogacskája teteje. Csípőficam miatt kengyelt is kapott, igaz ezt már egy hónapja, úgyhogy megszokta, eddig jól aludt benne. Néhány napja nagyon próbál benne átfordulni ( sikertelenül) és most is jobbra-balra fordul álmában. Ez is új dolog, eddig ezt sem csinálta. Közben 28 fok a lakásban...biztos ez is zavarja.

Belefér ez a gyakori felsírás a fogzásba, vagy más lehet a baj? Iszonyú ideges vagyok, de ügyeletet mégsem hívhatok azért mert felsír...mit gondoltok?


2010. jún. 12. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Na ezért tök fölösleges lenne orvoshoz menni.

Persze, hogy belefér, te magad soroltad fel, hogy mi minden baja van...

Összejöttek a dolgok, majd jobb lesz, légy türelmes

2010. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Türelem az van, gyakoroltunk bőven míg megszokta a kengyelt. Már mászott, amikor megkapta, azóta csak fekszik a hátán:(

Inkább aggódom, hogy nehogy ráfogjam a fogzásra és kiderüljön, hogy fogzásnál nem fordul elő, hogy ilyen sokszor felsír.

2010. jún. 12. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Szegény, nem könnyű neki, fogzik, kengyele van és hőség... Sajnos ezt túl kell élnetek valahogy, de az ügyeletet tényleg ne hívd. :-) Nincs komoly baj szerintem sem, csak összejöttek a dolgok.

A lányomnál bevált, hogy bevizeztem egy textilpelust, azt adtam a kezébe, tömte a szájába, azon rágódott, segített neki sokat, nekünk jobban bejött, mint a rágókák.

Próbálj - ha van rá mód - ablakot nyitni rá, ilyenkor tuti nem fázik meg, de talán az éjszakai levegő elnyomja, meg javaslom a homeopátiás Viburcol kúpot, a foga sem fog annyira fájni, meg elég jól is alszik tőle. Kitartást!

2010. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
azért próbálj a fogaknak utána járni. Az ujjadal is meg tudod "nézni". Ha duzzadt az ínye vagy érzel egy kis recét az ínyén akkor kend be Dentinox géllel
2010. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Éppen most volt még egy "menet". Úgy üvölt, mint akit nyúznak. Teljesen bepánikolok ilyenkor:( Kapott viburkolt este ( ma először) és az ablak is nyitva, már "csak" 27 fok van nála. Adtam vizet, dentinox, cumi, csitítgattam, de percekig magán kívül ordított. Ez az időszak hetekig tart, mit tapasztaltatok? Tegnap éjjel 1 és 4 között volt csak béke, pedig 3 hónapos kora óta átaludta az éjszakát, még kengyellel is jó alvó volt. Remélem gyorsan túl leszünk ezen.
2010. jún. 12. 22:21
 6/10 anonim válasza:
Nekünk a Dologel jobban bevált, nyugtató gyógynövények vannak benne, annyiszor használhatod naponta ahányszor szükséges, a Dentinox-ot csak háromszor lehet.
2010. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem ti nem jártok így, de nálunk ez fél éve mindennapos dolog.(Pont 6 hónapos kora óta) Hol úgy sír, hogy magánkívül van, hol kevésbé, de minden nap többször előfordul. Éjszaka szerencsére eddig csak kétszer.

De a "mintha nyúznák, úgy sír" sajnos ismerős dolog... Eddig 1 tubus dologélt és 1 dentinoxot használtunk el, a második dentinox is csak 1-2 hétre elegendő. Tegnap jött ki a 8. foga, és ma kivételesen nem sírt emiatt!!!

De ne izgulj, szerintem mi ritka kivételek vagyunk, a babák többségét nem viseli meg így a fogzás.

2010. jún. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy nálunk most éppen 31 fok van. Hát, nem fázunk :((( De a kicsi alszik. Kitartást nektek, remélhetőleg csak átmeneti :)
2010. jún. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! A homeopátiás szerek az első 3 napban felerősítik a fajdalmat, lehet azért sírt nagyon. Mi is használtuk, de nem segített. Nálunk is rossz volt nagyon a fogzás, rengeteget cipeltük éjjelente, és nappal is sokszor volt nyügi.
2010. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, remélem hamar túljutunk rajta. Ma napközben is csak 3x 30 percet aludt, de könnyen elaludt, azzal semmi gond nem volt és egész nap jó a kedve is. Ma elalvás után már 4x felsírt, kapott megint viburkolt és dentinox is van itthon. A dologelt nem ismerem, de kipróbálom mindenképpen, hátha....

Egyébként ma fürdésnél elkapta az egyik ujjamat és jól ráharapott és maradt az ujjamon egy kis piros csík a harapás helyén:) Remélem néhány nap és már látni is fogom.

2010. jún. 13. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!