Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kiborultam.13hetes...

Teljesen kiborultam.13hetes kisfiam,3napja a nap nagyrészében csak sír. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

annyira jó lenne tudni, hogy mi baja.amikor hasfájós volt, legalább tudtam miért sírt, próbáltam segíteni neki (torna), de most hogy nemtudm mi a sírás oka, csak vigasztalni tudom, de sokszor ez is kevés neki.

a fogára gyanakszom, de ez még korai lenne, nem?két ököllel állandóan a szájában van ( tudom ismerkednek a környezettel ), de neki ez már szinte állandó.még szopizás közbe is kúszik a keze a szájába.és ha végre elalszik, akkor közbe fel-fel sír.

én tehetetlen vagyok, és mérges, hogy nem tudok neki segíteni, ha egyáltalán kell neki, hisz az is lehet hogy hiszti.


2008. okt. 29. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos hogy nem hiszti!

Előfordulhat hogy a fogcsírák már éledeznek az állkapocsban bár még tényleg korai. Nem történt vele valami szokatlan a napokban? Csak anyatejet kap? A cicin megnyugszik? Kezdtél-e szedni valami gyógyszert? Nem folyik a kicsi orra?- mert akkor még a füle is fájhat ami sírásra adhat okot. Oltást kapott-e mostanában? Széklete rendben van-e? - Ezeket mind sorra végig kell gondolni.

Aztán az is lehet hogy csak rossz napjai vannak, ha az összebújás és a szopi megnyugtatja akkor azt kell adnod neki, ha nemigazán jutsz megoldásra kérj tanácsot a háziorvosodtól, vizsgálja meg hátha lappang benne valami betegségféle.

Légy türelemmel és szeretettel, mert ha ingerült, frusztrált és feszült vagy, a baba megérzi és ő is nyugtalan lesz.

2008. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk is szokott néha ilyen napunk lenni.Mi 15hetesek vagyunk.Én akkor a chamommilla vulgarist adom neki,az a fogzásra való meg egy kicsit megnyugtatja így könnyebben elalszik is.Ez homeopátiás szer teljesen bio.Amúgy a gyógyszertárban tudsz venni egy könyvet erről ha érdekel a homeopátia napjainkban az a címe,500ft le vannak írva a bogyók nevei,hogy mi mire jó,nekünk nagyon sokat segített mind a szülésnél mind most.Legutóbb még anyukámnak is.Sztem próbáljátok ki ezt.
2008. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 5 hós a kislányom, nálunk is volt ilyen katarzisos helyzet mikor az ember tanácstalan, én figyeltem h mikor mirre és h reagál mert úgy ahogy az első anyuka javasolta meg kell keresni az okot ilyen pici baba még nem tud ösztönösen hisztizni. Másik én nem vagyok híve ezeknek a gyors bogyós megoldásoknak ,sír a baba puff egy bogyó mert akkor csendben marad, inkább a sírás okát nyomozd. Nálunk észre vettem h a hideg frontra érzékeny és olyankor fáj a pocija és nyüggösebb, de ez a mai napig is így van. Természetesen ha beteg akkor nagyon jók ezek a homeos bogyók de amig nem muszály nem kell adni a babának, hiszen még imunrendszere sincs teljesen kifejlődve és nem lehet tudni ,miként reagál a kicsi szervezete. Ha a fogával lenne a probléma azt észlelnéd mert megduzzad a kicsi ínye, és patakokban folyna a nyála!

biztosan le fogtok pontozni de nem érdekel nekem ez a véleményem!

további boldog nyugodt babázást kívánok!

2008. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, próbálok nyugodt maradni, de nehéz.

egyébként sajnos tápszeres a kisfiam a kezdetektől, szóval ez a szopizás nálunk kimarad.

a háziorvos ma jön, ma kap oltást, majd neki is elmondom mi van, kíváncsi vagyok mit javasol.

mégegyszer köszönöm.

2008. okt. 30. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!