Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kiborultam már. Mit...

Teljesen kiborultam már. Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

10 hónapos a babám és még mindig csak a tápszer kell neki. Szinte semmi mást nem hajlandó megenni, jóízűen meg főleg nem. 6 hónapos koráig anyatejes volt, utána kezdtük almával, barackkal, stb. a hozzátáplálást. Minden nap 10óraira gyümölcsöt kap. Kb. ennyi, amit elfogad. De ebből is max. 70-80 ml-t eszik meg, de a végén már ez sem kell. Bármit próbálok, semmi sem ízlik neki, semmilyen formában. De tápszerrel, se anyatejjel keverve, se hidegen, se melegen, se édesen se sósan, se a bébiétel se a házikoszt.

Védőnőt nem érdekli, mondja, hogy keverjem barackkal a kajáját, de úgy sem eszi. Az sem jó, ha a kezébe adom, az sem, ha én etetem. Fog valaha is enni?


2011. jan. 13. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fog ne erőltesd! Mivel nem eszik meg nagyon semmit ne várj csodát, hogy egyik napról a másikra megeszik egy üveg bébiételt, fokozatosan csináld, ha egy nap csak egy kanálla eszik meg valamit akkor egyel. Szerintem pár hét alatt megoldható a probléma. Bár hozzáteszem ez csak feltételezés, mert nálunk nincs gond az evéssel, de gondolom ez is olyasmi lehet mint mikor az elején elkezdjük a hozzátáplálást.
2011. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám ugyan "csak" 8 hós,de 4 hónapja próbálom hozzátáplálni,és majdhogynem egy cipőben járunk.Kislányom utálja a pépeset,amit elfogad,az a banán,mert azt rágni kell (nincs foga!)a virsli,kifli.Ez idáig nagyon ritkán sikerült egy étkezést kiváltani.Próbáld meg hogy a darabos kajákhoz mit szól?
2011. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Végül is 4 hónapja próbálkozunk, szóval pár hét alatt tuti nem fog megoldódni, max. valami csoda folytán. Annyiszor olvasom, hogy 10 hónaposan már azt eszi a baba, amit a szülők. Hát az enyém még azt sem eszi, amit a babák. :(
2011. jan. 13. 09:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Önszántából egy gyerek se halt éhen.

Azért teszi ezt, mert megteheti.


Adj neki valamit, ha nem kéri, ne erőltesd. Könyveld el, hogy nem elég éhes, és hagyjátok abba az étkezést.

Következő étkezés idején kapja ugyanazt. Addig, amíg legalább meg nem kóstolja (egy-két kanállal el nem fogadja). Erőltetni nem szabad.

Ha éhes lesz, enni fog.



Addig még sok ordítás, sírás lesz, és sok idegeskedés.

Ő most úgy tudja, hogy ha nem akar, neki nem kell mást megennie, csak a tápszert.

2011. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Darabos kajától hány. :SS Amikor csak villával töröm neki össze a krumplit, répát akkor a második falatnál öklendezik és vissza is jön neki. Eddig tetszett neki, hogy a kezébe adok pl. kekszet, de már csak nyitja a száját, nem fogja meg. Aztán 2 falat után nem kell.
2011. jan. 13. 09:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért eszi azt, amit a szülők, mert egyrészt azt kapja, másrészt az érdekli.

Kíváncsi arra, mit eszik anya, apa, meg akarja kóstolni, utánozni szeretné.


Egy darabig kipróbálhatnád, hogy a bébiétellel csinálj úgy, hogy az nem az övé, hanem a tiéd. De ha nagyon nézi, akkor belenyúlhat, és leszopogathatja az ujját, vagy ehet a kanaladból.

Sokkal érdekesebb elenni anya kajáját, mint a sajátot megenni.

2011. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ma 09:46 valahogy ezt érzem, amit írtál. talán olyasmi, mintha nem tudná, hogy a pép, püré, stb. is kaja, attól is jól lehet lakni. tápszert meg úgyis kap.
2011. jan. 13. 09:49
 8/12 anonim ***** válasza:
A villával összetörtet az én kislányom se eszi meg,csak amit kézzel adok a szájába,ezért írtam a banánt,azt próbáltad?én is kivagyok már emiatt,ugyh átérzem a problémád.
2011. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

09:49 csináltam már!! párszor csináltam rizstejből grízt, más hasonló babakajákat, leültem és elkezdtem enni. kb. 5 falatig kellett is neki, utána ez sem. aztán bármikor neki elkészítettem, úgy már nem ette. de neked is köszi az ötletet.


sajnos tényleg kifogytam én is az ötletekből, 4 hónap alatt mindent elolvastam, ami a témához kapcsolódik, már csak abban reménykedem, hogy egyszer csak valami átkattan az agyában és enni kezd. :)

2011. jan. 13. 09:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,a tápszer tápláló és egyenlőre ha csak azt akarja enni a picid,ne erőltess mást,ill. amit megeszik,azt add neki.Lehet most picit várnod kéne,aztán lassanként újra próbálkozni.Miért kezdtél neki tápszert adni,amikor anyatejes volt?Jó időben kezdted a hozzátápit,6 hósan,de akkor sztem nem kellett volna tápszer.Légy türelmes,ha már másra is szüksége lesz,mint a folyékony táplálék,úgyis kérni fogja és megjön az étvágya.10 hósan egyébként az én gyerekeim(mindkettő tápszeres volt)napi 2x ettek főzeléket.
2011. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!