Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos elmúlt a lányom,...

Hat hónapos elmúlt a lányom, semmit nem hajlandó megenni a tápszeren kívül. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit értesz ez alatt? Hogy kiköpködi? Vagy nem is tudsz a szájába kanalazni 1-2 kanállal sem?
2018. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj. Legyél türelmes, kìnálgasd sokfélével. Nekem a lányom 8 hónapos korig 99,9%-ban tápszeres volt, mert semmit se evett meg. A daraboshoz azóta is nagyobb kedve van. 9,5 hös most.
2018. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen,mindent kiköpköd.ha valamiből megeszik 4-5 kanállal,akkor már örülök.
2018. ápr. 26. 12:18
 4/11 A kérdező kommentje:

Türelmes vagyok,már nagyon sokfélét kínáltam neki.

Ha mi eszünk,szinte kinézi az ételt a szánkból.meg rágja a semmit.de ha neki adom,kiköpi.együtt eszünk,hátha nagyobb kedvet kap,de nem.védőnő is mondta,próbáljam darabosabbal etetni,de azt meg nem merem 😦

2018. ápr. 26. 12:22
 5/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, én se mertem, csak 8 hónaposan. Amúgy sokan BLW-znek, ott a kezdetektől darabosan eszik a kicsi.

Még ami az eszembe jutott, milyen állagúra csinálod? Azt se eszi meg, ami nagyon híg? 1. babámnál az volt a siker, ő jól evett, csak elég híg legyen a püré. Nála az volt a gond, hogy rendszeresen túlette magát. Ezek után a kicsivel nehéz volt mit gondoljak, mivel ő meg ugyanezt csinálta, volt mikor az első falatot kiköpte, máskor megevett 4-5 kanállal de utána meg nem nyitotta ki a száját, fordította el a fejét. Gondoltam arra is, hogy hátha csak max nagyon lassan szeretne enni, de hiába hagytam még az etetőszékben percekig is, akkor se evett többet.

Amúgy aggódni tényleg nem kell, vannak babák, akik csak hónapokkal később esznek normálisan. Elvileg tudják mire van szükségük.

2018. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel gond. :)

Enyém is csak az anyatejet fogadta el 8 hónapos korig. Először azt kezdte el enni, amit fogni tud: főtt répa, krumpli, kifli csücske. Úgyhogy olvasgattam, hogy mi is az a BLW.

Most 14 hónapos. Egyáltalán nem válogat, a zöldségektől a natúr joghurtig mindent megeszik. Tegnap kivett a hűtőből egy szál csípős kolbászt, alig bírtam tőle elvenni. Egyszer maradt le a gyerekzár a hűtőről. A boltban is mutogatja a kajákat, hogy "ké(r)".

Már csak a mennyiségekkel nem vagyok elégedett. :)

Hagyd a saját tempójában felfedezni az evést, és szívesen fog enni veletek.

2018. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Húgom lánya 23 hónapos,és ugyan ezt csinálja! Sovány is szegény kislány...pedig a húgom mindent megtesz,hogy egyen...de nem. Csak a tápszer..Nem tudom,mi lehet ezekben a tápokban,mi nem vettünk ilyesmit,szopott a lányom. De a húgom kislánya komolyan mondom,hogy tápfüggő lett... :(
2018. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És ő is kiköpködi a kaját. 99%-ban a húst (rendes hús,virsli,mindenféle húst). Köretet inkább megeszi,de az meg kevés magában. Se leves,semmi...
2018. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szóval nem vagy egyedül...de a te babád még kicsi. Annyit tanácsolok: ne stresszeld magad a gyerek előtt! Ne legyen "fontos" az evés. Inkább izgalmas! Új ízek,színek...ha fél kiskanállal sikerül bekapni,az is nagyon jó,és örülni kell!
2018. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti,a mi kajáinkat szívesen kóstolgatja,de hát azt meg még nem eheti ugye...ma vadast főztem,nagyon tetszett neki a mártás...
2018. ápr. 26. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!