Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik elso nevkent rovidet,...

Akik elso nevkent rovidet, masodikkent hosszu nevet adnak a gyerekuknek, azok melyiket hasznaljak?

Figyelt kérdés

Pelda: Anna Kamilla.

Akkor most az Annat hasznaljak, mert az az elso? De akkor minek kell melle a kulonleges hosszu nev? Ha meg a Kamillat hasznaljak, akkor minek kellett melle az Anna, vagy miert nem az Annat adtak 2. nevkent?


Nekem valahogy ugy logikus, hogy az elso nevet hasznalja a gyerek. Az enyemnek hosszu, dallamos elso neve van, a masodik pedig rovid, egyik nagymamaja emlekere kapta, ezt nem is hasznaljuk.


(De amugy csak kivancsisagbol kerdeztem szoval nem kell nekem esni.)


2018. máj. 2. 10:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Én személy szerint azért adok majd két nevet mert igy kesz lehetosege valasztani. Ahogy en is tettem mert nekem is ket nevem van. En örülök hogy ket nevem van. Jelenleg a masodikat hasznalom. Mig gyerekként az elsőt hasznaltam.
2018. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Első válaszoló és akik mindig az első neveden szólítottak azoknak szóltál hogy már a másodikat használod ?

Én sose láttam értelmét a két névnek miért kéne választani a gyereknek ? Ha 20 évig Juliskának hivjuk azt fogja megszokni. Férjemnek is két neve van de utálja leírkálni hivatalos helyen. Ebből kifolyólag a gyerekeink csak egy nevet kaptak.

2018. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Sokaknak az egyik tetszik, a masikat rokon miatt adják, de csak fordított sorrendben hangzik jól ezért a masodikat használják.
2018. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is két nevet adtunk neki: az első 4 betűs a második 7. Az elsőt használjuk, a második hosszúnak szimbolikus jelentése van amit igaziból nem azért adtunk neki hogy használjuk de ha ő majd azt szeretné akkor is szép. :)
2018. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges ezt túlgondolni.

Anna Kamilla jobban hangzik, mint a Kamilla Anna. Csakhogy a példádnál maradjak.

Amúgy most már meg szokták kérdezni, hogy melyik nevét használja. Vagy, hogy szólítsák. Tehát már kapásból nem Marciznak le egy Marcellt.

2018. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Már bocs, de ez akkora baromság, hogy lesz lehetősége választani. Milyen lehetősége van egy gagyogó babának, aki még beszélni sem tud, a választásra? Legfeljebb a kedves szülő tud majd választani, mert pár hét után kialakul, hogy melyik néven hívják a gyereket. A gyerek később sem fogja azt mondani, hogy eddig Bélának hívtatok, de most már Jenő akarok lenni, ez nem így működik. A név ugyanis a személyiség része. Úgyhogy álságos ez a "választhat" duma.
2018. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6: Te így látod.

Én ismerek olyan felnőtt nőt, aki az első név helyett (Márta) a másodikat használja (Zoé).

Mi azért adtunk két keresztnevet, mert a családnév nagyon gyakori. Nem akartunk sem túl kacifántos keresztnevet, se azt, hogy ő legyen a munkahelyén a "Kovács Béla 7". Úgy hangzott jobban, ha a rövid név az első, de a másodikat használjuk. Sose volt gond belőle.

Szerencsére aláírni meg nem kell mindenkinek minden nap. Nekem például kell. :) Az asszonynevem helyett csak rövidítek. Bőven elég. A keresztnevem is hosszú már önmagában.

2018. máj. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik osztálytársam másodikban áttért a másik keresztnevére, mert volt egy egyező keresztnevű másik lány az osztályban. Szóval tényleg van ilyen.
2018. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a két név akkor jó, ha az egyik olyan szokatlan, hogy nem vagy benne boztos, hogy a gyereked szívesen használná a későbbiekben, ezért jó ha van egy "választási lehetőség".

Pl én mindig is utáltam a nevemet, ez hülyeség, hogy megszokja a gyerek ha úgy hívják, én 30 éve nem tudom megszokni (Hedvig vagyok, nagyon sokan azt hiszik ez férfi név ez is zavar, de a hangzása sem tetszik), bárcsak lenne egy Dóra, Anna vagy akármi más normális nevem is. Lehet, hogy nem szólnék, hogy már ne így hívjatok, de legalább az új embereknek úgy mutatkoznék be, hogy XY Anna.

De ha normális, hétköznapi neve van a gyereknek akkor nem kell kettő. Az én gyerekemnek is egy neve van.

2018. máj. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

6- os, három felnőtt van a környezetemben, mindhárom felnőtt korában kezdte a második nevét használni. Attól, hogy te nem ismersz ilyet, még igenis van és nem is kevés. Az egyik legjobb barátnőm kiskorom óta több mint 30 éve, Anita Erika, Anitát használta gyerekként 20 éve meg az Erikát. Egy másik barátnőm Melinda Kata, az összes ismerőse Melindanak szólítja, otthon pedig mindenki Katának.

Ezenkívül van egy testvérpár, az egyik Anna Flóra, gyerekként Flórának hívták, később azt mondta inkább Annának szólítsák. A testvére pedig Péter Gergely, otthon mindenki Gergelynek szólítja az iskolában viszont Péternek.

2018. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!