Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melegkiütésre mit használtok...

Melegkiütésre mit használtok 1 éves babáitoknál?

Figyelt kérdés
Sajnos kisfiamnak mára már az egész teste tiszta piros pöttyös.5napja semmi nem segít rajta és napról napra egyre csúnyább.Naponta 4 szer lefürdetem,tegnap is a nagy melegbe meg tegnapelőtt is itthon a lakásba csak egy pelus volt rajta nem adtam rá mást és így is,hogy szellőzik a bőre egyre csúnyább.Próbálkoztam én már bepantennel, fenistil géllel,first sprayvel,hintőporral,adom neki két napja a calcimuskot,ma adtam reggel neki fenistil cseppet.Semmi nem használ.Egyszerűen már nem tudom mivel lehetne elűntetni ezeket a pöttyöket.
2010. jún. 14. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Bizti hogy melegkiütés? 5 nap alatt jó sokmindennel kezelted.

Lányomnak is szokott lennei, elég durván, amire mi a dokinőnktől kaptunk egy jó kis kevert krémet. Nagyon jó. Este bekenem fürdés után, és reggelre semmi baja. Ha nagyon rossz a helyzet, akkor napközben az ebéd utáni alvás előtt lemosdaton és bekenem.

2010. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia első válaszoló!


Csak arra tudok gondolni mert előtte szép volt a bőre.Azóta nem evett semmi újat,mindig ugyanazt a fürdetőt használom nála.Csak a melegre tudok gondolni.Mi a neve amit nektek a doki felírt?

2010. jún. 14. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Neve nincs! Gyógyszertári kevert krém, de egyedileg összeállítva a baba bőréhez. Csak azért kérdeztem hogy bizti az-e, mert sok helyen volt mostanában bárányhimlő.
2010. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is kijött ebben a melegben a melegkiütése. 8 hónapos a nyakán hátul és a füle mögött. sok kis apró piros pötty. Új kajcsit nem kapott, biztos az lesz. én nem kentem semmivel, nekem is szokott lenni és magától elmúlik egy idő után.
2010. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen én is gondoltam rá,de kicsi az esélye,hogy bárányhimlős legyen mert nem érintkezik szinte egyáltalán gyerekekkel.Nagyon keveset vagyunk lent ilyen nagy melegbe és amíg lent vagyunk akkoris inkább lépcsőzik a kisfiam.

Meg nem zavarja,nem viszket neki.

Ha szerdáig nem lesz javulás leviszem a dokihoz.

Köszi azért a segítséget.

2010. jún. 14. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

VAn neve: Cremor aquosus. Gógyszertári krém, napi 2x bekened vele, s nyoma sincs. Sok sikert! Nekünk is bevált- 5 hónapos kislány orvos mamája

2010. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszertári testápoló (Cremor aquosus )nekünk ilyenkor nem használ, ezért a doktornő javaslatára Sudocremmel kenegetem neki vékonyan, tényleg sokat javít rajta.
2010. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nekünk a soducrem sem használt.A gyógyszertári krémet meg nem ismerem,kii fogom ma próbálni ha sikerül beszereznem recept nélkül.

köszi a segítségeket.

2010. jún. 14. 14:24
 9/9 A kérdező kommentje:

13:20 -as válaszoló

Vettem ebből a krémből tegnap este bekentem és ma reggelre a lábán és még pár helyen halványodtak a pöttyök.

Most is bekentem reggel.Mennyi idő alatt fognak eltűnni teljesen?

Az a gondom,hogy ahol este bekentem azok halványodnak,de ahol nem kentem be ott meg új pöttyök jöttek elő:(

2010. jún. 15. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!