Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó az, ha ugyanaz a...

Miért jó az, ha ugyanaz a testvérek nevének kezdőbetűje?

Figyelt kérdés
Sokszor nagyon fura. Pl. ismerek olyat, hogy a kisfiút Lacikának hívják, a kislányt Larának, tök más stílusú a két név, nem passzol egyáltalán.
2018. máj. 12. 12:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk ugyan még csak 1 van de ha más nemű lett volna akkor ugyanazzal a kezdőbetűvel kezdődött volna a neve. Nem volt cél és nem is esett le csak később. Egyszerűen ezek a nevek tetszenek és ha a második más nemű lesz akkor azt fogja megkapni de nem direktbe lesz ugyanaz a kezdőbetű.
2018. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
Nekem tetszik az azonos kezdőbetű. Anyukám és a tesói Ildikó, Ilona és Ibolya. Nem szándékosan, ez tetszett a nagyszüleimnek. Ismerek Nikoletta, Norbert, Noémi nevű testvéreket. Mikor megkérdeztem, hogy direkt N betűs neveket kaptak e akkor azt mondták, hogy nekik fel sem tűnt. A kisfiam Botond, a kislányom Bernadett lesz. Először is tetszik a név és tökéletesen illik a vezetéknévhez. Nem B betűvel kezdődő neveket kerestem, ez maradt a 10es listáról.
2018. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ilyenkor az esetek nagy részében nem direkt így adják, csak pont így jön össze, mert azok a nevek tetszenek. Csupán azért meg nyilván nem választ senki más nevet, mert a testvérének is ugyanazzal a betűvel kezdődik.

Nálunk is a két gyerek neve M betűvel kezdődik, de a 3. E betűs nevet kap.

2018. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
5 gyerkőcünk van.Az első,a második és ötödik gyerek neve azonos kezdőbetűvel kezdődik és nem direkt.Ezek tetszettek.
2018. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
Régen meg a Kovács Istvánnak, Kovács István lett a fia, aztán az unokája stb..
2018. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Hát...azt írjátok, h nem direkt alakul így...

Érdekes, ide is mennyi olyan kérdést írnak ki, hogy ugyanazzal a kezdőbetűvel írjatok neveket, mint amilyennel kezdődik a nagyobbik tesó neve.

Ismerődöm be is vallotta, hogy neki ,,bejött a B-betű", van neki Bencéje, Benedeke, Boldizsárja.

2018. máj. 13. 12:46
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Na hát persze ilyen is van.Nekem is L betűs nevekből tetszik a legtöbb.3 L betűs gyerekem van.De nem azért,mert feltétlen így akartuk,hanem azok tetszettek legjobban.Lizett,Lénárd és Lotti.A negyediket most várom,nagyon tetszik a Kornél,ha fiú lesz ezt kapja,ha kislány akkor Lora.Szintén L betűs,de hát na ez tetszik.Fiúból is tetszik még a Lőrinc és Leó de a Kornél még jobban.
2018. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mi már az első terhességem előtt eldöntöttük, hogy ha lány lesz Márta nevet kapja. Aztán elsőre fiam lett M betűs,nevet kapott, húga született. A fiam nem direkt kapott ilyen keresztnevet nyilván, a Márti pedig adott volt mésodjára. Nekünk igazából először fel se tűnt akármilyen hülyén is hangzik. :)
2018. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ha kisfiú lett volna az első gyerekünk, B betűs nevet kapott volna. Kislány lett, alig találtunk neki nevet, de végül 3 B betűsből választottunk egyet, teljesen véletlenül. Ha a második kisfiú lesz, nem tudom, maradunk-e annál a névnel, ami először tetszett, de esélyes a B betű, mert szinte az összes B betűs fiú név tetszik.

Ha lány lesz, akkor viszont valószínűleg nem B betűset fog kapni.

2018. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim kezdőbetűje is ugyanaz, mert nekem az Elmira tetszett, férjemnek az Erik.


Ennyi :) Véletlen.

2018. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!