Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jobb? Külön babaszoba az...

Hogy jobb? Külön babaszoba az elejétől, vagy kezdetben együtt?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a kislányunk- első baba.

Nem szeretnénk, ha az ágyunkban aludna, az ő helye a babaágy lesz- azért vettük, ott van biztonságban.

A kérdés csak az, hogy egyből a saját szobájában legyen, vagy tegyük be kezdetben a kiságyát, pelenkázóját a hálónkba?

Nem tudunk dönteni. Utóbbi mellett szól, hogy úgy legalább egyből meghallom és jobban szemmel tarthatom.

Az első esetben babaőrt vennénk.

Hogy jobb szerintetek?


2018. máj. 16. 09:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Mi csináltunk külön babaszobát, megbántuk. A "sziklaszilárd" elveim ellenére, hogy márpedig a gyereknek külön a helye, együttalvósok lettünk, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy a kislányunk 20 percenként képes volt felsírni éjjel, ha külön kellett aludnia, ember nincs, aki ezt bírja hosszú távon. Aztán meg is szerettük az együttalvást, mostanra nincs gyerekszoba, egy háló van. Várjuk a kistesót épp, vele már eleve ez a terv.
2018. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Saját szoba. Nekünk is jobb, mert tudunk kettesben lenni, neki is, mert nem kell a férjem horkolását hallgatni. 😊
2018. máj. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Mi külön szoba pàrtiak vagyunk,de az első pàr hétben a hàlónkban aludt,de külön.Kb.6 hetesen tettük a sajàt szobàjàba.Igazsàg szerint,ezt úgyis csak születés utàn làtjàtok majd,hogy mi a legjobb.A hormonok is ellene mehetnek a terveknek.
2018. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Erre a kérdésre mindenki mást fog mondani, sokszor még a neves pszichológusok sem értenek egyet ebben a kérdésben.

Ez tényleg teljes egészében a babádon és rajtad múlik. Próbáljátok ki a neked jobban tetsző verziót, aztán majd alakul a dolog, és látni fogod, mik a babád illetve a ti igényeitek.

2018. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Baba és anya függő. Főleg baba függő, mivel az ő igénye fontosabb volt, mint az enyém.

Mivel még baba és igénye volt rá, hogy ebben a tök idegen világba, ahova került érezzen engem, mert így biztonságba érezte magát, így igen, együtt aludtunk.

De ha azt látom, hogy leteszem a kiságyba és bealszik, ha fent van, akkor meg elvan a kis biszbasz forgókkal, akkor nem veszem magam mellé, mert elalszik akár egyedül is. Na most, nekem nem ilyen gyereket dobott a gép, neki szüksége volt rám, szóval együtt aludtunk.

2018. máj. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Mindhárom gyereknél a gyerekszobában aludt, én költöztem oda a heverőre 2-3 hónapra, majd amikor már ment az éjszaka átalvás, visszaköltöztem a hálóba. A hálószobából kb. 5 lépésre vagyok tőlük, a gyerekszobai heverőről 2-3-ra, szóval szinte mindegy, nekem viszont sokat jelentett visszatérni a saját ágyba a férjem mellé.
2018. máj. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Külön szoba.

Nálunk volt a gyerekszobában egy kanapé, és ha nagyon sokszor át kellett mennem, akkor ott is le tudtam dőlni. Vagy akár vele együtt.

Most már 5 éves, nem bántam meg. Teljesen természetes neki, hogy az az ő szobája, nem kellett sehova szoktatni, nem mozdítottuk az ágyát.

Volt bébiőr, ami nem csak hangot közvetített, hanem ledekkel jelezte a hang erősségét. Így sokszor már arra felébredtem, ha nyöszörög, mert 1 led már világított.

Úgy 2-2,5 évesen volt neki olyan időszaka, hogy átjött velünk aludni. AKkor legtöbbször visszakísértem, vagy ha nagyon fáradt voltam, akkor velünk aludt.


De az elején a férjemnek mindenképpen könnyebb volt. SZakács, így a 14 órás műszak után tudott aludni, nem kelt fel a sírásra. Én meg pihenhettem napközben is, ha éjszakáznom kellett.

2018. máj. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Ez tényleg attól függ, mennyire lesz jó alvó a gyerek, és persze mi a ti igényetek, szóval nincs jobb, ti ketten beszéljétek meg, de azért számítsatok rá, hogy netán a harmadiknak is lesz beleszólása :) A gyereknek tuti nem igénye a külön szoba kb. 5-7 éves korig, csak ha azt szokja meg. (Ismerek olyan babát/kisgyereket is, aki csak a saját ágyában hajlandó aludni, így mindig hazarohangáltak vele és utazásokkor volt nagy balhé. És olyat is, akit bárhová lehetett cipelni, csak épp klasszikusan apuka volt megsértődve attól, hogy köztük aludt a gyerek. De persze mindkettő verzióra van pozitív példa is, elnézést az ijesztésért :))

Én az egyik gyerekemet gond nélkül beszoktattam az ágyába, szépen átaludta az éjszakát, majd büszkén ment két évesen a szobájába a "nagy ágyba". A másiknál dőltek a "majd mindent ugyanúgy csinálunk" terveink, mert másfél éves koráig 1-3 óránként ébredt, így kb. 2 hónap után köztünk aludt (plusz 5 perc alvásért is lovamat-országomat és elveimet...), majd szintén 2 évesen került külön ágyba és szobába (a testvéréhez)... most 4 éves, még átjár hajnalban heti 2-3x. Ha csak az egyik lenne, szerintem azt hinném, milyen ügyes vagyok :D

2018. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Mind a két gyereknél úgy kezdtük, hogy a hálószobában volt a babaágy. Az első gyerek kb.1 hónaposan költözött a babaszobába, a második kb.félévesen. Onnan tudtuk, hogy eljött az idő, hogy sehogysem akartak elaludni a mi szobánkban. Nyugodtan rendezzétek be a babaszobát, aztán majd meglátjátok.
2018. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez gyereke válogatja. Nekem a nagy ha földhöz verem a s*eggem, akkor se tudott volna külön aludni, annyira igényelte a közelségemet. Ezt megszokván gondoltam a kicsi is velünk lesz, addig biztosan, amíg éjjel is kelek szoptatni, erre ő meg majd újszülőtt korától nem tud aludni, ha van valaki bent. Arra is emgébred, ha megfordulok, vagy csak köhintek egyet, így ő (annak ellenére, hogy nem gondoltam, hogy újszülöttet merek majd egy szobában egyedül hagyni) egyedül alszik. (persze van l.figyelő és bébiőr is)

Szóval szerintem ebben a gyerek fog majd diktálni, látni fogod majd az igényeit.

2018. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!