Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire érdemes különleges...

Mennyire érdemes különleges ritka nevet adni a gyermekünknek?

Figyelt kérdés

Gyermek áldás előtt álok. Párommal különleges, ritka nevet szeretnénk adni a jövendő babánknak. Gondolkozunk a

fiú nevek körében: Énok, Benett, Sém, Jakab, Jákob, Ben,

lány nevek körében:Blanka,Nelli, Dália, Dorottya, Noa,

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezeket a neveket mennyire elfogadottak? Nektek tetszenek, szerintetek nem túl extrémek?

Tudom nekünk kell tudni mivel a mi gyermekünk lesz. Túl elfogultak vagyunk ezzel kapcsolatban.

Ha 10/9 ember azt mondja ezekre a nevekre , hogy nagyon rossz ilyen névvel elbújnának. Akkor elgondolkodnék ezeken a neveken.

Viszont a többségnek szintén tetszenek a fent megemlített utónevek akkor nekünk ez egy pozitív vissza jelzés.



2018. máj. 23. 22:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%

Ó, hát ezek közül manapság már jóindulattal is csak 3-4 mondható ritkának.

Nem hülyéskedj, az idióta Sebestyén Balázs fia óta a Benett nevű gyerekekkel Dunát lehet rekeszteni.

Blanka, Nelli, Dorottya ezek tök gyakoriak!

Noát és Énokot is ismerek.

Ettől függetlenül nem nagyon tetszenek. Nagyon max., ami még elmegy az a Ben és a Blanka.

2018. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Ne*
2018. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%

A fiú nevek közül egyik sem tetszik egyedül a Ben jó,de valahogy fura lenne ebben az országban. Pedig én nem vagyok maradi,de ez tényleg túl külföldies hangzású.

A lány nevek jók kivéve a Noa nekem az pont fiús hangzású,de lehet én működök hülyén. A Blanka és a Dália nagyon tetszik simán adtam volna főleg a Dáliát. A Dorottya semleges, a Nelli meg kutyanév nálam. 😆 És még egy utolsó gondolat a Benett akkora egy tucatnév minden 3. kisfiú.

2018. máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekem lassan 5 éve nincs szerencsére tv-m netten meg azokat követtek akiket szeretnék. Nem nagyon ismerem Sebestyén Balázst se a családját.

Lehet nekünk azért különlegesebbek ezek a nevek, mert mi még szinte nem is halottunk ilyen emberekről.

Annyira különleges nevet mint például lányba: Eufrozina vagy fiúba Oresztész azért nekünk erős lenne.

2018. máj. 23. 22:28
 5/33 anonim válasza:
85%

Nekem a fiú nevek egyáltalán nem tetszenek de ha pl. adsz mellé egy harmadik "hétköznapi" nevet adsz egy lehetőséget a gyereknek, h a későbbiekben válasszon. A lánynevek már kimondottan tetszettek,külön kiemelném a Blankát , Dorottyát és a Dáliát.

Ez persze csak az én véleményem,ahogy írtad az a fontos h Nektek tetszen..

Gratulálok a babához!:)

2018. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A fiú nevekben biztosabbak vagyunk. Lányos nevek nekünk picit nehezebb.

2018. máj. 23. 22:31
 7/33 A kérdező kommentje:

Két utónevet nem szeretnénk adni. Tapasztalom, hogy akiknek két keresztnevük van az egyiket nem szeretik, hanyagolják, feleslegesnek tartják.

Ezzel senkit nem szeretnék megsérteni, de nekem egyáltalán nem szimpatikus a 3 név.

2018. máj. 23. 22:37
 8/33 anonim ***** válasza:
51%

A felsorolt nevek többsége nagyon extrém és szerintem kiszúrás a gyerekkel.

Ami még vállalható szerintem az a Blanka, Dorottya esetleg a Noa.

Fiúk közül mind elég durva, de még a Benettel nem néznének rá furcsán, mert az viszonylag felkapott. Szerintem a Ben- kezdetű fiúnevekkel Dunát lehetne rekeszteni, úgyhogy azt mégis hanyagolnám (lásd Bence, Benedek, Benett, Benjámin, Bende, Bendegúz, stb.)

A fiú neveken kicsit finomítanék a helyetekben, ha nem akarjátok hogy a fiatok legyen a piszkálódások célpontja.

2018. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Lánynévben nekem is a Dália meg a Blanka tetszik. A fiú nevek nekem nem tetszenek-sokkal különlegesebb lesz egy András vagy egy Péter név mire felnő,mint amiket említettél.
2018. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
98%
Az egy dolog, hogy nem nézel tvt. Az utonév statisztikát azért nézd meg. Tavaly a 25. leggyakoribb név volt a Benett. Fiú nevek közül a Jakab ami talán vállalható. A lány neveitek egész jók, de a Noán kìvül egyik sem ritka.
2018. máj. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!