Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy éltétek túl a "mindenrefe...

Hogy éltétek túl a "mindenrefelmászós" időszakot?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a fiam, már 3 hónapja egyedül megy, így volt ideje gyakorolni. Most már annyira belejött a dologba, hogy kimászik a kiságyból, és mindenre megy fel, amire rá tudja emelni a lábát.

Tegnap lebukott, hogy felmászott a franciaágyra, majdnem szívbajt kaptam.

A baj csak az, hogy ott is feláll, és megy. De nem tudja hol a széle, és simán lesétálna, ha nem állnék ott. De mindig nem mehetek utána, hogy ne tudjon leesni.

Ha a szobaajtókat becsukom, akkor meg alig marad mozgástere.

Ti hogy oldottátok meg ezt a helyzetet?


2010. jún. 15. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél előbb tanítsd meg lemászni az ágyról (hason hátrafele tolatva). Addig sajnos lesz pár esése :( (amúgy pár nap, hét alatt megtanul lemászni) Az ágyra felmászás után majd jön a székre, asztalra felmászás...
2010. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, az én kislányom 18 hós nemsoká, és kb. 1 hete csinálja, hogy midnenre de mindenre felmászik. a legújabb, hogy a babakocsiba is bemászik, leül, és beköti magát. aztán visít hogy vegyem ki...és újra kezdi. vagy a boltban ha már unja, és babakocsival vagyunk, fogja és feláll benne, annak ellenére hogy be van kötve, valahogy megoldja. aztán felmászik a székre, a kisszékre, a nagyszékre. aztán fel akar mászni a mosógépre (ezt nem hagyom neki, mert elölnyílós, és odacsukná magát, vagy leszakadna az ajtaja, becsukni meg nem lehet, mert akkor elindítja), a játszón fordítva felmenne a csúszdára, mert látta anagyobb gyerekektől, onnana múltkor jó nagyot koppant a homokba, aztán a szupremarketben ahol vásárolunk, van egy ilyen kis vidámparkos kisautó, abba is belemászik, pedig elég magas, de addig szenved amg nem sikerül. szóval mint a pók. én általában hagyni szokatm, max. óvintázkedek: a babakocsit rögzítem, hogy ne guruljon ki alóla, székre felmehet, ha ott vagyok mellette, stb. szóval állandóan rajta a fél szemem. így is vannak balesetek, de nem vészes. másrészt én örülök neki, hoyg ilyen "kismajom", mert láttam olyan gyerekeket is, akik ennyi idősen nem csinálnak semmit, csak ülnek a hintában fél órát, és tök elégedettek. én örülök, hogy ilyen kis eleven a kislányom, és ilyen ügyes.

az ágyról lemászást szerintem is tanítsd meg neki, pár nmap alatt megtanulja majd, és utána úgy fog közlekedni.

nagyon fárasztó, az biztos, állandóan a nyomukban lenni, meg figyelni rájuk. :)de ugye azt sem lehet, hogy állandóan azt hallja, nem szabad, veszélyes.... nagyon nehéz megtalálni a középutat.

2010. jún. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy tudja hogyan kell lejönni az ágyról, az már előbb ment, mint a felmászás.

Nekem igazából az a gondom, hogy ha feljut az ágyra, ott is megy, de azt nem érzékeli, hogy hol a széle.

Erre hogy tanítsam meg?

Hagyjam egyszer lepottyanni, aztán majd megtanulja?

Nem tudom!

2010. jún. 16. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:

szia, utsó váalszoló vagyok. sztem mondd neki sokszor, hogy az a széle, és ott le lehet esni, esetleg mutasd meg plüssfigurákkal, hogy potty, ez fog veled is történni, ha nem figyelsz, és az fájni fog. majd egyre többet megért belőle. mondjuk szttem, ha csak nincs vmi extrém veszélyes dolog a közelben, mondjuk egy éles asztalsarok, akkor nem árt meg neki, ha egyszer leesik, akkor tuti jobban fog vigyázni. de ha nem így gondolod, és mindig figyelsz rá, akkor is előfordulhat egy óvatlan pillanatban, és olyan mindig akad.

nálunk most legutbb az volt, hogy szaladgált a boltban, és nagyon csúszós padlólap van ott lerakva, ő meg amúgy is mindig úgy fut, mint egy kis őrült, mondtam neki már sokszor, hogy ne úgy fusson, hanem lassan, óvatosan. asszed érdekelte? ott helyben lelassít, de utána megint megy mindn elölről. na a múltkor viszont úgy elesett, hogy eleredt az orra vére. azóta érezhetően jobban odafigyel, amikor futkos. sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy bármennyire is fáj az anyának 8meg a babának), de a legjobban abból tanulnak, ha beverik magukat, elesnek. mert ugye a saját tapasztalat.

szóval esni fog még a kicsid ez bbiztos, én az enyémnáél arra figyelek, hogy akkorát sose essen (ne is legyen rá alkalma), hogy komoly baja legyen. a kisebbekből meg csak tanul.

2010. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!