Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlélés kérdése az egész?

Túlélés kérdése az egész?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez most egy "inkább a neten panaszkodom ki magam, mintsem a környezetem terheljem a problémáimmal, akik úgysem értenek meg mert nem voltak még ilyen helyzetben" kérdéskör lesz.


8 hetes a kisbabám, és eddig úgy gondolom szépen helyt álltunk a párommal, de ez a hét már most borzasztóan indul, állandóan sír, hiába lakott jól, ha altatom 40 percig is de felébred (jelenleg 1 órája tologatom -lábbal a babakocsit, mert ha megáll, már sír, napi 4 órát alszom max, és tudom.... senki nem mondta, hogy egyszerű lesz, nem is állítom, hogy hittem, hogy könnyű... De néha elmenekülnék az egész mindenség elől.


Normális az, ha néha haragot érzek iránta, miközben ez a szegény gyerek senkinek sem ártott?

Soha nem hagyom sírni, de már gondoltam rá, hogy elég.... vagyis de hagytam már sírni, mikor már annyira kellett mosdóba mennem, hogy nem bírtam és letettem.


Introvertált személyiségnek tartom magam, sőt az is vagyok, talán ezért is nehéz még...



Külső segítség ígérve volt, ódákat zengett mind a 2 nagyszülő páros, hogy majd jonnek és itt lesznek a bajban... Hát persze.


Biztatást szeretnék anyák, meddig tart még a kialvatlanság, az, hogy időnként elfutnék, mikor lesz az, hogy ha lerakom fél órára akkor elvan magában :(


Nagyon zavar az is, hogy a páromnak kell néha mosogatnia a fárasztó munka után. Vagy hogy nem tudom finom etellel várni, mert nincs 1 perc szabadidom sem.


Hordozo kendőt persze nem vehetek, mert minek az...


Minden mosolya aranyat ér, s ilyenkor mindig elküldöm magam...oda.. a gondolataimért de nem tehetek róla. Nekem is véges a turokepessegem.


Úgy 2 hete hajnali 3tól 6ig annyira szenved álmában a kakival... Nem tudok tőle aludni, párom persze durmol. Mondja, hogy nincs baja, aludjak, de gyomorgorccsel várom, hogy mikor sír fel és mit tegyek... másik szobába nem tudok menni, mert gyűlölök egyedül aludni és emiatt nem is tudok.


10kor nagy nehezen elalszik, már gyakorlom h csak a nyugtatásig ringatom, utána leteszem, és most már úgy vagyok vele legyen az 1.5 óra is de meg kell tanulnia egyedul elaludni.. De ez is iszonyat kimerítő. Nem vágyom naponta -sokra, csak estenként max egy 20 perces sorozat nasizással. De nem.....


Nagyon zavar, hogy rengeteget bukik. Jó, az első hetekhez képest lēyeges javulás van, de nem a kaja utáni bukások zavarnak, hanem a folytonos kicsi kicsi kilöttyenések. Bár ezek mindig a nagy mozgások után jönnek, de itt is félek hogy talán refluxos... Persze a hazidoki is egy bolonda, de még ot sem válthatom le mert "egyszer találkoztál vele adj neki még egy eselyt". A védőnőről meg Ne is beszéljünk, vele már üvöltözve "beszélgetek" s mindig elmondom neki h bárcsak le lehetne mondani vagy kirúgnák innen... a vicc h senki soncs vele megelégedve megis ott van.


Szóval anyák, siker sztorikat várok a rossz idők után, árasszátok el pozitív gondolatokkal mert higyjetek el, most kell.


Na ez elég kaotikus lett .. De ki kellett írnom magamból.



2018. máj. 28. 15:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Hát igen, a gyerekvállalás óriási szívás, jó időre elfelejtheted a saját igényeidet.
2018. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Ne hagyd, hogy így a fejedre nőjön az anyaság. Kell egy babahordozó, az a nyugágy vagy mi, fogod és beleteszed és kiviszed magaddal a konyhába miközben főzöl. Mutasd neki mit csinálsz, magyarázz neki. Kicsi még, úgyis belealszik a 3. edénynél. De ennek semmi értelme, hogy ott állsz mellette és semmit nem csinálsz csak idegeskedsz, kerekedj felül ezen most, te vagy az anyukája te vagy a felnőtt, te oldod meg a dolgot, te mondod meg mi hogy legyen. Ez segít, hogy el sem mozdulsz mellőle és semmit nem csinálsz? Nem hiszem. Csak érzi rajtad a feszkót, meg hát ház körüli teendők is vannak. Meg lehet oldani hidd el, csak állj neki, törj ki ebből a spirálból.

És mi az, h nem vehetsz hordozó kendőt? Ki tiltja meg??

2018. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Lebegjen az a szemed előtt, hogy "elmúlik". Még csak 8 hetes. Hónapok mire "jó lesz minden".

De amúgy miaz hogy nem vehetsz magadnak kendőt hogy felkösd magadra??? Ki nem engedi azt pár ezer ft-ot??? És miért?? Akkor ringassa ő nap 24 be. Könnyű a tó másik partjáról pofázni. Az ilyentől úgy felmegy bennem a pumpa.

2018. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, most egyetlen dolgod van: a gyerek igényeit kielégíteni, és örülsz, hogy élsz. Szedj magnéziumot és pihenj, MINDIG, amikor agyerek is pihen.


A férjedre való főzés és a háztartásvezetés másik munka.


Te momentán a gyerekért és magadért felelsz, igazából neki kellene rád főzni, mert neki van munkaideje, neked meg ez a mókuskerék most pár hónapig.


Egyetlen (!!!!) dologra figyelj: ha a gyerek ellen egyre nő a haragod, akkor azt jelezd SZAKEMBERNEK, mert a baby blues simán lehet depresszió, ami ilyenkor veszélyes rád és a babaára nézve is. De szerintem csak kialvatlan vagy.


Semmivel ne törődj! A gyerek legyen tele, szárazon, te pedig aludj, amennyit bírsz! Meg fog oldódni.

2018. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erről az egészről az jutott eszembe, hogy szülés után mennyire rosszul voltam lelkileg hónapokig, szerintem veled is ez van, sok idő után elmúlik majd. Én is ilyen negativan láttam minden kis hülyeséget, hogy nyöszörög a baba, meg bukik, meg fejeket vág, folyton aggódtam, pedig ezek normális dolgok. Miért nem vehetsz hordozokendöt?
2018. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
A legnehezebb időszakon már túl is vagy! fel a fejjel! néha 1-1 órára legyen a baba mellett más, te szabadulj el otthonról EGYEDÜL és csavarogj egy kicsit - szükséged van erre!
2018. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Nálam bevált az,hogy nem azt az időt várom,amikor végre alszik-eszik és elmondja,hogy mi a baja, hanem csak a következő boldog,nyugodt pillanatig túlélek! Egy szörnyü éjszaka után nem azon kattogok,hogy nem aludtam semmit,hanem örülök a mosolyának, és amikor odateszem közénk,meg van bocsátva az egész éjszakás dorbézolása! De előre se nézek,pedig tudom,hogy egy óra múlva olyan fáradt lesz és akkor sem fog aludni 😊

Sok jótanácsot kaptam,hogy majd 6hetesen, 3 hónaposan,stb.jobb lesz, de ez minden babánál más! Szóval rövid időszakokat kell túlélni és máris garantált a sikerélmény! Azt,hogy milyen eszközökkel,neked kell kitapasztalni!

2018. máj. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem túlélni kell, hanem megélni a heteket, hónapokat! Ez tényleg fejben dől el, mert magától sosem lesz könnyebb.

Ha már nagyobb, kúszik-mászik, jár, akkor főleg nem tudsz semmit sem csinálni, mert instant életveszélyben van.

Aztán jön a dackordzak, a hiszti.

Aztán nem tanul rendesen, későn jár haza, rossz barátai vannak, stb.

Ez a negatív oldal.

Másképp kell nézned, látnod.

Most édes kis baba, akinek te vagy a világ közepe.

1-2 evésen te mutatod meg neki az újdonságokat, tőled tanul mindent, minden nap valami mást csinál.

Aztán később neked mesél a barátairól, a pápaválasztásról, a szerelmeiről.

Tedd könnyebbe magadnak ezt az időszakot, rendelj ételt, kösd magadra, táncoljatok, sétáljatok.

2018. máj. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Annyira meg tudlak érteni! Nekem 3 hónapos koráig a hasamon aludt a babám éjjel nappal. Brutál volt kimeritő de nem bántam meg h így volt. A kiságyba nagyon sírt, neki nagyon kellettem. Utána már át tudtam rakni az ágyába egyik napról a másikra. Amikor nagyon pici volt ( férjem ejszaka sem volt otthon) rettegve mentem fürödni mikor szól a baby őr, nem tudtam nem rástresszelni a dolgokra. Nem volt könnyű, így másfél év távlatából nem tűnik vészesnek. Már többet alszom és egyre könnyebb. Hidd el az első egy év a legnehezebb, nekem legalábbis az volt, utana egyre egyre jobb. Lassan megyek vissza dolgozni sztem akkorra meg a helyére kerül minden. Kitartás és tisztelem benned h így leírtad az érzéseidet. A lenyeg h szeresd a babádat es ő legyen a lényeg, gyorsan elmúlik ez az idő. És hidd el egyre jobban fogsz hozzá ragaszkodni. Én 3 hónapos kora után éreztem azt az igazi anyai kötődést amit egy anya èrez. Addig csak szoktuk egymást. Most úgy érzem a világom közepe és bármilyen nehéz is megéri. Érte.
2018. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Na látjátok... ennyi kellett. Annyira igaz minden szó, amit írtok!! Ez egy kisebb pofonnal is felért, hogy basszus élveznem kéne! És élvezem is, csak igen, fáradt vagyok és még félek is azért kicsit attól, hogy mindent jól csinálok e.

De minden "rossz" ellenére úgy vagyok vele, hogy jöhet majd a kisteso is, csak néha kell egy kis bátorítás, amit köszönöm, most megkaptam tőletek!


Ezt egyben kell túl- és megélni is, és igen, ez fog vezérelni, ő úgyis hamarabb kifárad, mint en :D


Köszönöm csajok! Most 2 óta a babakocsiban szunyókál, persze végig tologatom de végre kikapcsolt az agyam a kertben :)

2018. máj. 28. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!