Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a túlélés titka, ha a pici...

Mi a túlélés titka, ha a pici (1 hós) hasfájós baba egész nap szinte megállás nélkül üvölt, de közben van egy nagyobb i akivel foglalkozni kellene?

Figyelt kérdés

A kicsi kézben is, hintában, hordozóban, szőnyegen,hordozókendőben, bárhol csak sír, pár percekre hagyja csak abba.

Nagyon hasfájós szegény.


De van egy nagyobb (3 éves).

Ha a kicsit kézbe veszem, akkor a kezem is foglalt, de eddig ez bevált. Mostmár ez sem.

Csak sír,sír.

A nagyobbb is feszült tőle, ráadásul egész nap ezt hallgatjuk, alig halljuk egymás hangját játék közben,de bevallom nem is nagyon tud egyikünk sem odakoncentrálni...


2012. febr. 20. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem használsz semmit a hasfájására?
2012. febr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De.

Infacol, Espumisan,GripeWater, mind van itthon, egyik sem asznál igazán.

Egy darabig az infacoltól jobb volt, de aztán szerintem megszokta.

GripeWater-t még csak egy hete tudom adni, mert 1 hós kor előtt nem szabad, de szinte csak rosszabb lett, még a hasa is megy.

2012. febr. 20. 12:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg valakit, hogy segítsen, vagy a nagyobbal, vagy a picivel. Hívd ki a védőnőt, mutasd meg a picit, biztos tud valami gyakorlati tanácsot adni. Én láttam már ilyet, és gyilkos egy helyzet.... Vagy hívj egy dajkát a kicsihez, te meg a naggyal menj el egy órára sétálni, játszótérre, bevásárolni, lényeg, hogy csak ketten legyetek. Vagy add be a nagyobbat oviba, ennél az is ezerszer jobb neki. Őket is sajnálom és téged is, de ha megoldást találsz majd írd ide, vannak néhányan ebben a cipőben! Szorítok neked!!!
2012. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban kitartást és türelmet kívánok neked! Ez szerintem egy túlélős korszak. nekünk nem vált be semmi, lányom irtó sokáig volt hasfájós, tök mindegy mivel próbálkoztunk.

De azért itt van pár lehetőség:

-Csomagold be őt (pl. takaróval jól körbeölelni) - ez lehet megnyugtatja.

-Vegyetek Espumisan, Infacol cseppeket vagy ha 1 hónapos elmúlt Gripe Watert, hátha beválik valamelyik. (látom ezek nem váltak be nálatok)

-Tedd az alkarodra hason fektetve, lógjon le keze, lába (lajhárpóz).

-Tartsd függőlegesen, járkálj vele, fektesd a mellkasodra-pocakodra.

-Vegyél neki cseresznyemag-párnát vagy lenmag-párnát.

-Tornáztasd a lábacskáit (nyomd a pocija irányába).

-Körkörösen masszírozd a hasát (óramutató járásával megegyezően).

-Enyhe kamillateát is adhatsz neki (már ha nem ellenzed a teáztatást). - patikai kamillából csináld, ne filteresből.

-Esetleg homeopátia.

-Végső esetben orvostól kérj görcsoldó szirupot.

-Ha csak anyatejes figyeld mit eszel, hát ha az is bántja.

-Ha tápszeres, váltsatok tápszert (a legérzékenyebb babáknak jó a Milupa Pepti).


S nem kell mindent kipróbálni, csak leírtam én milyen lehetőségeket ismerek.


Leginkább tényleg csak az időmúlása hoz segítséget.


A tesót esetleg vond be a tornába, hátha az tetszene neki és úgy érezné ő sincs elhanyagolva.

Babakocsiban is sír a kicsi? Ha nincs rossz idő menjetek ki, addig a nagyobb rohangálhat, játszhat, a kicsi meg hátha elalszik.

Nagyobbiknak adj fontos feladatokat (pakolja ki a műanyag edénytartókat, törölje ki, majd tegye vissza - hátha addig lefoglalja magát, utána persze jöhet egy kis jutalom).

S ha tudsz tényleg kérj segítséget valakitől.


Tudom nehéz ez az időszak, de egyszer vége lesz!

2012. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a Papaverin vált be!!!! Szuper egy szer!!! Orvos írja fel, gyógyszertár kikeveri.
2012. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertári dolgozó vagyok, nálunk is csak a papaverines görcsoldó vált be és semmi baja nincs tőle a babámnak, sőt sokkal kiegyensúlyozottabb, mintha hónapokig hagytam volna sírni. Nem végső soron kell adni, hanem ha az infacol nem segít. A többi mind ugyanaz, fölösleges végigpróbálni mindet. Én közben csináltam a hasmasszázst, ringatást, hason fektettem a karomon és magos párnánk is van, de csak a görcsoldó segített. Mindenképpen használd szerintem, mert nagyon rossz neki és ha több hónapos koráig fáj, amikor már okosabb lesz, akkor nagyon meg fogja viselni. Nekünk 4 hós korában múlt el, de az orvosunk gyerekeinek 1 éves korukig tartott.
2012. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sumergo ***** válasza:
Az Infacol nekünk is úgy volt, hogy kevésnek tűnt egy idő után, rá van írva, hogy lehet dupla adagot adni nekik. Nekünk az bevált, majd később visszaszoktunk az egyszeri adagra. Most meg már csak néha használjuk.
2012. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk a papaverinas vált be és tényleg semmi baja nem lett tőle a picinek.

Nem szívesen írta fel a doki, de a párom nagyon határozottan kérte.

Ha valóban úgy érzed hogy semmi okot nem találsz a túlzott hasfájásra, akkor szerintem még egy ultrahang sem ártana, hogy mi van a pocakban.

Az egész napos ordítás azért nem normális dolog!:(

2012. febr. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális az egész napos hasfájás, én sürgősen megmutatnám gyerekorvosnak.
2012. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez semmiképpen nem normális. A hasfájás szakaszos, főleg esti görcsökkel jár. Arra a COLIEF csepp tökéletes vagy végső esetben a papaverin...de megmutatnám orvosnak.
2014. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!