Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális dolog az...

Szerintetek normális dolog az ilyen? 7 hós a kislány.

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, 7 hónapos lesz a kislánya, biztos nehéz neki, mert egyedül neveli,semmi segítsége nincsen,de akkor is durva amit csinál. 4-5 hónapos kora óta bébikompoztatja a gyereket, mindent esznek, de tényleg mindent, pl májkrémes kenyeret vacsorára, pedig még foga sincs szegénynek. Sokszor lerakja a szobájában a földre, rak köré egy csomó játékot, hadd játsszon, ezzel nincs is semmi baj, csak a földön kemény a padló, nincs szőnyeg. Hallom hogy sír a gyerek,szólok neki, hogy gyere gyorsan,mert ahogy átfordult hasról hátra,beverte a földbe a fejét,erre megszólal, hogy be szokta,majd legközelebb ügyesebb lesz. Állandóan állítani akarja,szegény gyerek meg csak nyetlik.Ha bekakil,nem teszi tisztába,hanem kiszedi a kakit,és ugyanazt a pelust visszaadja rá.Ja és nincs rossz anyagi körülmények között.Az én lányom is 7 hónapos,de nem áll,nem mászik,sőt négykézlábra sem áll,de legalább nem hagyom,hogy összevissza verje magát,mert ez a csaj azt mondta nekem, hogy ha nem hagyom üvölteni a földön a gyereket, sose tanul meg mászni. Én nem is rakom a földre, csak az ágyra.Ez baj? Mi a véleményetek?
2010. jún. 15. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
fejberugnám ötször...
2010. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Hát biztos nem normális.

Van hogy én is visszaadom rá a pelust de nem kakisan hanem akkor ha csak egy pisi van benne és azt hittem hogy kaki van pedig csak puki volt.

Ha azt látom hogy nem nagyon ütötte be a fejét akkor én sem veszem fel hanem inkább lefoglalom valamivel.

Nem mentegeti akarom mert tényleg durva amit csinál és nem is értem minek neki gyerek miért nem adja intézetbe.

Amugy ilyen ismerösöm nekem is van van párja meg az anyukája is kiját hozzájuk sokszor és nincs rossz anyagi helyzetbe és hidd el nekem nem tudunk vele mit csinálni.Hiába beszélünk vele 3 a párjára sem halgat.A pasi épp most volt hogyha elhagyná és neki itélné a kicsit a biroság akor vigyáznék a babára amig ő dolgozik.

2010. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
intézetbe azért csak ne adja, túlzásokba ne essünk...
2010. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Kérdés, nem túlzod e te el ezt egy kicsit? Gondolom nem vagy vele ott mindig. Igen, nálunk is előfordult már, hogy épp egy bogyó kaki volt a pelusban, kb. mint a nyúlé és azt csak kivettem, mivel meg se látszott a peluson és tiszta száraz volt, így vissza is adtam rá. Én is hagytam a gyereket, hadd próbálgassa maga, mit hogy tud, ha kicsit elesett és beütötte magát, de látszott, hogy igazán semmi baja, akkor hagytam. Szerintem inkább még ennyi idősen tanulja meg, minek mi a következménye, mire kell vigyáznia. Persze ha a többi igaz, akkor azért az durva. Soha nem állítanám, járatnám, erőltetnék rá a babámra semmit!!! A bébikompot alapból hülyeségnek tartom, de vannak akik meg odáig vannak érte, de 4-5 hónaposan???? Szegény babának a csontjai... Az hogy mindent esznek, az megint olyan dolog, hogy régen is ettek már ennyi idősen, ha a babának ízlik és semmi baja, hát akkor egye. Én pl. a babámmal hiába is etetném, el se fogadná.

A részedről meg az a túlzás, hogy 7 hónaposan csak az ágyyra teszed! Nem félsz, hogy legurul, leesik???? És akkor hogy fog majd megtanulni kúszni-mászni, felülni, járni? Nem üvölteni kell hagyni, hanem csak a földön, hogy megtanuljon mászni. A puha ágyon soha nem fog.

2010. jún. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindenki foglalkozzon a saját gyerekével. Az sem normális, hogy te csak az ágyra teszed a babádat. És igen előfordul, hogy megütik magukat, ez van, így tanulnak tapasztalnak. Hogy mit ad neki enni teljes mértékben magánügy, teljesen túl van parázva ez a hozzátáplálás is. Az én lányom is 7 hónapos, már egy hónapja mászik, és mostmár próbál felállni, nem én erőltetem. Minden baba más.
2010. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a földre polifoam-ot rakok, rá plédet. Igy nem kőkemény, de keményebb, mint az ágy. Az ágy túl puha, hogy ott tanulja a mozgásformákat.
2010. jún. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!