Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honapos lesz a fiam, tegnap...

6 honapos lesz a fiam, tegnap kostoltattam vele zöldborsot, meg ma is fogom, ma 6 kanál, mellette még adhatom neki a krumpli fözeléket? Ja és babapiskotát mikortol lehet adni? Mert tartalmaz tojást is.

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:

A milupának létezik biscotti tojásmentes babapiskótája. Azt nyugodtan adhatsz neki, vagy babakekszet (én biscotto fosfovitot vettem a tescoban, ez tej- és tojásmentes, 4 hós kortól adható, babarészlegen találod).

A zöldborsót amennyit akarsz neki adni, hozzá is keverheted a krumplihoz nyugodtan.

2010. jún. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan hozzákeverheted a mai zöldborsó adagot a krumplihoz.
2010. jún. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Én nem vagyopk híve ennek a semmitnem ehet a gyerek divatnak. Már 4 hónaposan kaptak az almával kekszet vagy babapiskótát. Sőt fogzáskor is adtam a kezükbe. Tojást is kaptak a főzelékekben,amit vagy behabartam nár 4 hónapos koruktól,vagy később berántottam. Krumplival csak azt a zöldséget főztem össue,amit mis is úgy eszünk.

Egyik sem lett allergiás semmilyen ételre.

Neked kell eldöntened,hogy kinek hiszel.

3 gyerekes anyuka

2010. jún. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te 66%-os, inkább ne oszd itt az észt, jó? Éjszaka ne adjunk a 4,5 hónapos gyereknek enni, ugye??? Észlény...
2010. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

66%-os, örülök, hogy nem lett a gyerekeknek semmi baja, de a felmérések szerint 10 gyerekből, akit túl korán etettek meg mindenfélével, 6 allergiás lett valamire. Nekem is szerencsém volt, mert én is minden tettem már 3 hónapos koromtól, de elfogadom, hogy fejlődik a világ, és ahogy a 30 évvel ezelőtti gépek elavultak mára, úgy a 30 évvel ezelőtti felfogások is elavulhattak.

Kérdező, a biscotti jó, mi 7 és fél hónapos korától adunk neki babapiskótát is.

2010. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

8.13. Nem vagyok észlény,csak tapasztalt anyuka.

Ha nem tudnád,Magyarországon MINDENKI szabadon mondhatja el a véleményét,és MINDENKI szabadon döntheti el,hogy kire hallgat. Senki nem kényszerítek arra,hogy rám hallgasson. De talán akad anyuka,aki azon a véleményen van,hogy jobb több véleményt meghallgatni és azután dönteni.

Nem csak én vagyok,aki a több évtizeden át bevált módszerrel eteti a babáját.Körülöttem nagyon sokan vannak,akik nem a tápszergyárakat akarják gazdagítani. A gyerekeink mégsem allergiásak semmire, jól fejlettek,egy éves korukban járnak,ami elég kevés modernül etetett babára jellemző. Elég az itteni oldalt olvasgatni.

Ha igaz lenne,hogy a mi mnódszerünk rossz,akkor ma minden 30-40 éves vesebajos és még kitudja,milyen betegségben szenvedne. Pedig ők egészségesebbek,mint a mai fiatalok,vagy éppen a gyerek. Én sem mondom soha a hozzád hasonlóknak,hogy ne osszad azt észt! Te éppúgy osztod szerintem,ahogy én szerinted.

A normális emberi viselkedés minimuma,hogy tiszteljük egymás véleményét!

Az más dolog,hogy ki melyik véleményt fogadja el!

2010. jún. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár nem nekem írtad, én azért válaszolnék, ha nem baj:) Az előtted író vagyok, és én tiszteletben tartottam a véleményedet, gondolom ez kiderült:) A mai 30-40 éves generáció 60%-ának van valamilyen problémája, vagy allergia, vagy asztma, vagy bőrbetegség, emésztés, stb. Én nem állítom, hogy ez mind a korai hozzátáplálás miatt volt, de te sem állíthatod biztonsággal, hogy nem.

Én például modernül etetem a fiamat, betartom amit írnak, mégsem kapott soha tápszert, nem is tervezem, hogy adok neki. 10 és fél hónapos korában indult el, de nem értek veled egyet abban, hogy ez a hozzátáplálással bármilyen formában összefüggne. Minden baba fejlődése teljesen eltérő, ezt kajával befolyásolni nem lehet, nyilván te is tudod. Mint már írtam, én is ettem 3 hónapos koromtól mindent, mégis csak egy éves koromban indultam el. A szomszéd baba egyidős a fiammal, az anyja 2 hónapos kora óta hozzátáplál, a gyerek még most kezdett el mászni. Úgyhogy nem állíthatunk ilyet, hogy ez a táplálástól függ.


Csak azt az egyet nem értem, hogy miért kell mindenkit lehurrogni, ha hamar táplál hozzá, akkor azért, ha későn akkor azért. Te is, mint a többi korán hozzátápláló baromságnak tartod, ha valaki a tudomány mai állása szerint eteti a gyereket, és leszólod, hogy emiatt jár későn, és beteges. Mi értelme ennek?

Persze a másik oldal ugyanez, ha korán hozzátáplálod, akkor már egy idióta vagy, aki meg akarja mérgezni a kicsit.

Miért nem lehet egyszerűen elfogadni, hogy van aki így csinálja, van aki úgy, az ő gyereke, döntse el ő. A hozzátáplálós kérdésekre egy csomóan nem válaszolnak érdemben, csak vagy fikázzák az egyik oldalt, vagy fikázzák a másik oldalt. Nem értem miért jó ez. Bocs, hogy hosszú lett.

2010. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!