Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Macskások! A ti babátoknak...

Macskások! A ti babátoknak volt már bármi baja a cicától? A tesómék macskája állandóan a baba közelében akar lenni. Nem közvetlen mellette, de mindig jön velünk még fürdeni is.

Figyelt kérdés

Légyszi csak macskások vagy konkrét tapasztalattal bírók válaszoljatok, és nem vagyok kíváncsi a "macska nem gyerek mellé való" válaszokra!

ÉS MINDENKIT KÉREK, HOGY NE PONTOZZON LE VÁLASZT!


2008. okt. 31. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem érintkezik vele és a cica nem tüsszög, akkor semmit sem kaphat el. Ha érintkezik vele, akkor nagyon fontos, hogy féregtelenítve legyen a cica, mert az uncsitesóm pici korában férges lett a macskától. Ha nincs féregtelenítve, akkor cicázás után feltétlen mossatok kezet, mielőtt babáztok és minél előbb kezeljétek. ( a férgesség a macskánál tünetmentes is lehet, kezelés, megelőzés tablettával). Ja, és azért nem árt, ha megvannak az oltásai, bár azok a betegségek nem terjednek emberre.
2008. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 3 cicám van, 3,5 hónapos a babám, eddig semmi gond nem volt. Én úgy próbálom összeszoktatni őket (elég félősek a cicáim), hogy a kezemben odaviszem a kisfiamat a cicákhoz, hogy szagolgassák meg, ismerkedjenek vele. Minden nap egy kicsikét.

Gondolom, mikor kúszik-mászik majd a kisfiam, akkor nehezebb lesz a dolgom, de nem félek, hogy baja lenne a cicáktól.

Biztosan testvéredék is viszik dokihoz a cicát, megkapja az oltásokat, stb. Szerintem nem lesz gond.

2008. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze, viszik rendesen, csak már annyi hisztit hallottam erről, de még soha senkit, akinek baja lett volna a macskától. Mindenki csak úgy nyilatkozik szegényekről, mintha valami rettenetes tömeggyilkosok lennének, de konkrét példát még sose hallottam, hogy gondot okoztak volna. Ráadásul nálunk kétoldalú a szerelem. :-)


köszi

2008. okt. 31. 12:31
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Belém is belém hozta anyukám a frászt amikor megszületett a pici fiam, hogy ne hagyjam a cicával mert hallott olyat, hogy megrágta a baba arcát. Hát szerintem az a cica legalább két hete nem evett! Ílyen hülyeséget. Van két cicánk, közel nem engedem a babához őket, de nagyon szereti őket nézni. igaz még csak 6 hónapos, ha nagyobb lesz biztos fogdosni akarja majd. Nekünk is volt mindig cicánk gyerekkoromban mégsem lett semmi bajunk tőlük. Pedig akkor még ennyire nem voltak kezelve mint most. Szerintem ezt is felfújják, mint a bölcsőhalált.
2008. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk van 1 kutya, és 1 macska. Lakótelepen lakunk, de a cicánk kijárós, teljesen szobatiszta, az alom nem kell neki.

Van egy 6 éves lányom, és egy 10 hónapos kisfiam. Egyiknek sincs semmi baja. A fiam már 4 hónapja mászik, én minden nap takarítok, de inkább a kutya miatt.

Odafigyelek rájuk, főleg mert a kisfiam mindíg ütögeti őket, amit a kutyám elég jól visel, de azért mindíg rászólok a fiamra, hogy megtanulja azt nem szabad.

A macskához annyira nem engedem közel, de csak azért, mert ő nem tűri, ha ütögetik, és nem akarom, hogy megkarmolja.

Mindekettő oltva van, féregtelenítve, a kutyus fürdetve.

Én nem féltem a gyerekeimet az állatoktól, és így ők sem félnek tőlük. És semmi bajuk nincs.

A nagyon aggódosoknak meg azt szoktam mondani, hogy én mikor kb. 2 éves voltam, megettem a németjuhász kutyák moslék kajáját(akkor még nem volt konzerv), és nem lett semmi bajom!

Csak odafigyelés kérdése az egész!

2008. okt. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Direkt kértem, hogy senki ne pontozzon le válaszokat. Komolyan mondom ennyire gyökerek nem lehetnek az illetékesek! Hogy tudnak ennyire jellemtelenek lenni. Ezek azok, akik ha vállalniuk kellene a kilétüket, akkor meg se mernének szólalni!

Remélem a lepontozók majd pont az ilyen fajtájuk beliek miatt nem fognak segítséget kapni, ha segítségük lesz rá!!!

Most gondban lesztek, mert a kérdezőt nem lehet lepontozni :-).

2008. okt. 31. 13:10
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Nekem 2 kutyám van.Az elsőt még anno gyerekpótléknak kaptam,tehát kissé el lett kapatva.A terhesség alatt a szuka kutyám sokat szagolgatta a hasam és magától kezdte el,hogy nem a hasamra tette a 2 mancsát,hanem az oldalamhoz.Amikor a kórházból hazajöttem 1 hét után azon nevettünk,hogy tuti érzik itt van a gyerek is mert az állandóan vonyító kutyák éjszaka az ablak alatt "suttogva" ugattak.Sokszor alszik babakocsibna a teraszon és a 2 kutya inkább őrzi,soha nem is próbálták bántani. 2. kutya a terh. elején került hozzánk és az 1 hetet bent töltötte.Semmi bajunk nem lett,mert figyeltünk a higiéniára.A macskákról pedig az olvastam a betegségekkel kapcsolatban,hogy a lakásban tartott nem,de a szabadban tartott terjeszthet betegséget,mert ott összeszedhet bármit.
2008. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
A macskaszőrre és a macska ürülékére kell nagyobb gondot fordítani..az ne legyen a baba közelébe, meg nehogy megkarmolja..szerintem a cica félti a babádat ezért kisérget, de zárd ki a fürdőből..figyeld meg hogy ott fog nyávogni.., mert aggódik.
2008. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Nekünk két cicánk van a 3 hónapos baba mellett, gyakran melléfekszenek, vonzza őket a baba, de semmi gond nincs a dologgal.

Ha a cica rendben tartott, élősködőmentes, féreghajtott, stb. akkor teljesen renden van a dolog. Ne aggódj!:-)

2008. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia, szerintem sem bántja a cica a gyereket, én elajándékoztam az enyémeket amikor kiderült a terhességem. Nálunk a húgom elkapott a cicájától valami vírust, elég sokáig kezelgették mire rájöttek mi a baja, nagyon lefogyott és állandóan lázas volt. Pedig a cicus rendszeresen oltva, féregtelenítve takarítva volt. Nem tudom, én megilyedtem, pedig az esetek többségében nem okozhat gondot egy tisztán tartott cica vagy kutya.

Ha odafigyeltek nem lehet gond.

2008. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!